Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.
Muzeum M

Až tříletý trest za odcizené parapetyDne 5. dubna letošního roku dorazili v dopoledních hodinách na Mělník třiadvacetiletá žena a o rok mladší muž z Litoměřicka. Při pochůzce centrem města si vybrali objekt v ulici Legionářů, na kterém se nacházely měděné parapety. Tyto následně za pomoci nářadí, které si s sebou přivezli  demontovali, zohýbali a vložili do batohu s úmyslem takto získané barevné kovy zpeněžit ve sběrných surovinách. Majitelům objektu vznikla jejich jednáním škoda, která byla předběžně odhadnuta na částku zhruba 14 000,- Kč. Poškození věc oznámili na místní policejní oddělení a policisté na základě získaného předběžného popisu začali po pachatelích skutku pátrat.

Při šetření jim pomohli i místní městští strážníci, kteří na základě popisu, který od policistů získali  kontrolovali téhož dne na Mělníku výše uvedenou dvojici. V okamžiku, kdy bylo zjištěno, že se skutečně jedná o osoby, které mají skutek na svědomí, byly předány do rukou policistů z místního obvodního oddělení. V rámci šetření bylo navíc zjištěno, že muž byl v posledních třech letech za obdobný skutek pravomocně odsouzen. Policisté dvojici sdělili podezření ze spáchání trestných činů krádeže a poškození cizí věci ve spolupachatelství, za který je možno v případě ženy uložit trest odnětí svobody až na dva roky a v případě jejího spolupachatele ještě o rok delší. Trestní stíhání je nadále vedeno na svobodě.Zpravodajství

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

1 Gratuluji Strážníků MěP


 

Gratuluji MěP Mělník k zadržení těchto pachatelů. Jsem rád, že MěP takto funguje. Ještě, že jí tu máme a je vidět, že umí spolupracovat obě policie. Pravda je, že když budu něco potřebovat, tak radši zavolám MěP než státní, jsou rychlejší a mělník více znají je trapné čekat na příjezd 40 minut, když MěP dorazí za 5 minut.