Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.
Muzeum M

Distribuoval drogy a kradlMělnickým kriminalistům se v nedávné době podařilo odhalit šestadvacetiletého muže z našeho regionu, který od začátku prosince loňského roku do začátku února 2011 distribuoval dalším osobám  omamnou a psychotropní látku metamfetamin, známější spíše jako pervitin.

V rámci šetření tohoto případu bylo zjištěno, že se  v uvedené době spolu s dalším třicetiletým mužem z Mělnicka dopustili krádeže věcí z neuzamčené garáže v Neratovicích. Zde odcizili čtyři kusy 16-ti palcových kol s pneumatikami a elektrickou kosu. Tímto jednáním způsobili majiteli věcí škodu ve výši zhruba 18 000,- Kč. Policisty bylo zjištěno, že oba muži byli za obdobný trestný čin v minulých třech letech již pravomocně odsouzeni.

V únoru byl policisty zadržen distributor pervitinu, proti kterému bylo zahájeno  stíhání pro trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy  a trestný čin krádeže, za které v jeho případě hrozí trest odnětí svobody až na pět let. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby.

Dne 5. dubna 2011 bylo zahájeno trestní stíhání i staršího muže a to pro trestný čin krádeže, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na dvě léta. Jeho další stíhání je vedeno na svobodě.Zpravodajství