Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.
Muzeum M

Policisté na Mělnicku v kontrolách nepolevujíO uplynulém víkendu proběhly na regionu Mělnicka dvě bezpečnostní akce, které byly zaměřeny na kontrolu a dodržování rychlosti v obcích i mimo ně, dále na technický stav vozidel, obecné dodržování zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích. Policisté se zaměřovali i na pátrání po pohřešovaných osobách či věcech pocházejících z trestné činnosti. V neposlední řadě probíhaly kontroly na požívání alkoholických nápojů či jiných omamných a psychotropních látek před nebo během jízdy a zda řidič má platná oprávnění k řízení vozidla na pozemní komunikaci.

V nočních hodin, z patnáctého na šestnáctého dubna 2011 a dále po celé nedělní odpoledne dne sedmnáctého dubna 2011, se zhruba třiadvacet policistů z dopravního inspektorátu z Územního odboru PČR Mělník zaměřilo na ty řidiče, kterým dodržování pravidel silničního provozu činí problémy.

Celkem bylo zkontrolováno 294 vozidel, z čehož bylo zjištěno třiatřicet přestupků. Až na čtyři případy, kdy přestupek byl oznámen příslušnému správnímu orgánu, vyřešili policisté všechna porušení zákona na místě blokovou pokutou. V pěti případech bylo zjištěno požití alkoholických nápojů, z toho dva řidiči spáchali trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky, neboť naměřená hodnota orientační dechové zkoušky přesáhla jedno promile alkoholu v dechu. Pět řidičů vyjelo na komunikace s vozidly, která byla v nevyhovujícím technickém stavu. Předepsanou rychlost se nepodařilo „udržet“ celkem čtrnácti řidičům.  A porušení užití bezpečnostních pásů bylo zjištěno ve třech případech.  Celkem dopravní policisté na místě uložili blokové pokuty v celkové výši 34.800,- Kč.

Uvedená akce je jednou z řady opatření, které již od začátku roku provádí policisté na Mělnicku, a která mají za úkol zajistit v maximální možné míře bezpečnost na pozemních komunikacích a snížit počty dopravních nehod.

Dne 16. dubna 2011, krátce po půl druhé v noci, byl v rámci akce zastaven a kontrolován mělnickými dopravními policisty  třiačtyřicetiletý muž z Litoměřicka, který na Mělníku, v ulici Legionářů řídil osobní vozidlo Daewoo Nexia. Muž sice měl v pořádku všechny doklady potřebné pro provoz a řízení na pozemních komunikacích, ovšem orientační dechová zkouška prokázala, že muž před jízdou požil alkoholické nápoje.  Bylo mu naměřeno 1,78 promile alkoholu v dechu.

Druhý hříšník, dvaapadesátiletý muž z Mělnicka, byl jinou dopravní hlídkou během akce kontrolován dne 15. dubna 2011, ve dvacet hodin, v katastru obce Konětopy v okamžiku, kdy řídil své osobní vozidlo. Orientační dechová zkouška zde naměřila hodnotu 1,11 promile alkoholu v dechu.

Oba muži se po zajištění vozidel dostavili na příslušná obvodní oddělení, kde jim policisté sdělili podezření pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky, za který lze uložit trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.Zpravodajství