Tip: Máme přehled co se kde šustlo! Buďte v obraze!
Muzeum M

Pracovní úraz s úmrtímDnešního dne, tj. 20. dubna 2011, v deset hodin dopoledne, bylo oznámeno na tísňovou linku 158, že v areálu čističky odpadních vod u obce Hořín, na Mělnicku, došlo k tragédii. Dva zaměstnanci společnosti, která provádí čištění jímek, kanalizací a septiků, prováděla v areálu čističky odsání kalu a vyčištění jedné z  jímek. Firma tuto práci vykonává několikrát do roka a její zaměstnanci jsou pro tuto práci vyškoleni.

Při tomto čištění došlo k úmrtí jednoho z mužů, který pracoval na dně jímky. Tento se při čištění pravděpodobně nadýchal nebezpečných výparů a upadl na dno jímky. Jeho spolupracovník  se mu snažil pomoci, když však vlezl dovnitř, tak se taktéž nadýchal nebezpečnými plyny. Samotná jímka je hluboká cca 4 metry. Další zaměstnanci čističky přivolali lékařskou pomoc a oba muže z jímky mezitím  vytáhli ven. Pro staršího z mužů, který byl v péči lékařů, byl přivolán vrtulník RZS. Muž však po neúspěšném oživování na místě zemřel ještě dříve, než mohl být transportován do nemocnice. U jeho spolupracovníka lékař na místě konstatoval smrt.

Případem se nadále zabývají kriminalisté z oddělení obecné kriminality, Územního odboru PČR Mělník, kdy bude zjišťována přesná příčina tohoto neštěstí, která vedla až k úmrtí šestadvacetiletého a třiačtyřicetiletého muže.  K objasnění by měla přispět i soudní pitva.Zpravodajství