https://www.traditionrolex.com/7

 II. ročník Dne bezpečí a pořádku | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

II. ročník Dne bezpečí a pořádku

V loňském roce se uskutečnil I. ročník akce Den bezpečí a pořádku a při jeho ukončení bylo slibováno pokračování v roce následujícím. Akce byla zaměřena na prezentaci práce profesionálů z řad strážníků Městské policie Mělník, policistů Krajského ředitelství Policie ČR Středočeského kraje i policistů Územního odboru Policie ČR Mělník, hasičů Krajského ředitelství HZS Středočeského kraje i hasičů Územního odboru HZS Mělník, záchranářů Krajského ředitelství Rychlé záchranné služby Středočeského kraje a policistů Vojenské policie Stará Boleslav, ale i prezentaci městského programu prevence kriminality.

Vzhledem k tomu, že se  u veřejnosti tato akce setkala s velkým zájmem návštěvníků, připravilo Město Mělník pro letošní rok její pokračování.

V současné době se pracuje na přípravách II. ročníku Dne bezpečí a pořádku, jehož konání pro tento rok bylo stanoveno na 26. května 2011 od 10:00 hodin opět v bezpečí Parku Podolí, za hypermarketem Tesco.

Svou účast pro tento rok již opětovně potvrdili strážníci, policisté i hasiči a vojenští policisté. Z jejich strany se tedy budete moci těšit na ukázky techniky, a to nejen běžně používané při denní službě, ale i techniky speciální, jenž není běžně veřejnosti k dispozici. Program, kterým bude tento den protkán, bude naplňovat mnoho ukázek z výcviku záchranných složek, ale i sportovních či zájmových klubů pracujících s dětmi a mládeží.

Novinek pro tento rok bude hned několik. Naší akci by měl obohatit svým programem i BESIP Team, který Vás seznámí se základními informacemi o pravidlech silničního provozu, výbavou jízdního kola,  umožňuje vyzkoušet si např. simulátor nárazu, automobilový nebo motocyklový trenažér, vzhlédnout krátké  vzdělávací filmy o tom, co nejčastěji porušujeme v rámci bezpečnosti silničního provozu a jaké to může mít dopady. Další novinkou bude účast firem, které nabízejí prvky a opatření vedoucí k zabezpečení domů, bytů, vozidel, ke zvyšování bezpečí osob či včasnému odhalení, že je osoba v nebezpečí. Půjde o ukázky možných způsobů zabezpečení a k možnosti jejich vyzkoušení v praxi či konzultace vhodného typu zabezpečení pro konkrétně Vámi popsanou situaci. Abychom předešli komerčnímu zneužití naší akce, nebudete moci na místě dané zabezpečení zakoupit, avšak informaci o možnosti nákupu služeb či výrobků těchto firem zde obdržíte a budete si moci domluvit případnou další spolupráci.

I pro letošní rok se mediálními partnery staly rádio RELAX, Mělnický deník a Zdravotní pojišťovna MV ČR.

Věříme, že i letošní akce prezentace práce profesionálních i dobrovolných záchranářů se setká s velkým zájmem veřejnosti a každý si zde najde něco zajímavého, čím si zpestří den.

Irena Podivínská, DiS.
koordinátorka prevence kriminalityMěsto - z radnice

https://www.traditionrolex.com/7