Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!
Muzeum M

Policisté se zaměřili na mládežO uplynulém víkendu se na Mělnicku uskutečnila akce, při které se policisté z Územního odboru PČR Mělník zaměřovali na podávání alkoholických nápojů a jejich následné požívání u osob mladších 18-ti let, v restauračních a jiných podobných zařízení. Stejně se na „naši“ mládež zaměřili i policisté z jiných Územního odborů.

Celkem byla akce provedena v Kralupech nad Vltavou a Mělníku. Zúčastnilo se jí zhruba šestatřicet policistů z řad pořádkové policie, dále z kriminální policie a vyšetřování. Bylo spolupracováno s Městskou policií v příslušných městech a přítomni byly i pracovnice OSPOD (odbor sociálně právní ochrany dětí).

Bylo zkontrolováno dvacet nočních podniků, barů či restauračních zařízení a zhruba 86 osob bylo policisty i kriminalisty zkontrolováno. Jednalo se o osoby mladší 18-ti let. Pouze v šesti případech bylo při provedené orientační dechové zkoušce zjištěno požití alkoholu u těchto mladých lidí. A největší rekordman byl šestnáctiletý hoch, kterému byla naměřena hodnota 1,55 promile alkoholu v dechu.

Všechny tyto osoby, u kterých bylo zjištěno požití alkoholu, byly za přítomnosti pracovnic OSPOD předány rodičům, kteří se na daná místa pro své „ratolesti“ dostavovali.

A jaký tyto nezodpovědné mladé lidi čeká postih? Vzhledem k tomu, že nebylo prokázáno, že určitá osoba jim podala alkoholické nápoje, tito požívali z vlastní vůle, bude tento pohřešek řešen jako přestupek a postoupen na příslušný odbor sociální péče, kde bude řešen současně za přítomnosti zákonných zástupců.

Při kontrolách byl zadržen i sedmnáctiletý mladík, který byl vyhlášen v celostátním pátrání, poté, co utekl z výchovného ústavu, kde je umístěn. Tento byl posléze eskortován policisty zpět.

Snad se tito mladí lidé do budoucna poučí, že alkohol mají konzumovat až od 18-ti let a v přiměřené míře.  

Podobné akce budou i v budoucnosti  pokračovat a policisté věří, že si „mladí“ budou dávat více pozor a budou zodpovědnější.Zpravodajství