Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! [email protected]

Mezinárodní mistrovství služebních psů 2011



Ve dnech 15. až 17. dubna 2011 se opětovně, jako posledních několik let, uskutečnilo na Mělníku, v areálu ISŠT, Mezinárodní mistrovství služebních psů. Počet soutěžících se pro tentokrát vyšplhal až na počet 42. Do města na soutoku řek Vltavy a Labe se sjela celá plejáda špičkových psovodů s jejich čtyřnohými pomocníky a své zastoupení zde našli ti nejlepší kynologové z řad Policie České republiky, Vězeňské správy, Cizinecké policie, Armády České republiky, Městských policií, civilních bezpečnostních služeb i kynologických sdružení a organizací. Nechyběli ani zahraniční družstva v zastoupení zemí Slovenska, Litvi a Polska.

Po celé tři dny soutěžili psovodi se svými psi ve čtyřech základních kategoriích. Všestrannost, stopy, obrana a dvoučlenná družstva. Psi a psovodi z kategorie všestranných se automaticky vyhodnocují i v kategorii stopařů a obranářů. Vložený závod umožňuje mladým kynologům a psům získat své první soutěžní zkušenosti. Není omezen rasou psa, ale musí odpovídat stavba těla daným disciplínám – tj. poslušnost, odvaha.

Mistrovství začíná obranou v noci, zadržením pachatele na 100 metrů. V denních disciplínách se pak prověřuje poslušnost a obrana.

Celé akce se samozřejmě zúčastnili i zástupci jednotlivých složek jak z České republiky, za i ze zahraničí. Nad celou akcí převzal záštitu i starosta města Mělníka pan MVDr. Ctirad Mikeš, který je mimo jiné od roku 2001 do současné doby prezidentem kynologickým sdružením TART CZ Mělník. Nad celým třídenním programem bděl i po tentokráte ředitel Mezinárodního mistrovství služebních psů, generál Ing.  Libor Krejcar.

Vítěze všech kategorií na konci perných dnů čekala odměna v podobě medailí a pohárů, dále dárkových poukazů a dárků a pro jejich čtyřnohé miláčky, kteří si ten svůj velký díl na vítězství vybojovali, krmiva a další mlsy.

Plk. Mgr. Ivana Čížková – Stehlíková, zástupce vedoucího Územního odboru PČR Mělník, se zúčastnila jednoho ze slavnostních zahájení jedněch z disciplín, kdy v závěru dne poté společně s generálem Ing. Krejcar a starostou města Mělníka MVDr. Mikeš, oceňovala šťastné výherce.

Věříme, že Mezinárodní mistrovství služebních psů se v našem regionu Mělnicka bude pořádat i nadále a prezentace těch nejlepších služebních psovodů s jejich psi, ale i začínající mladí kynologové, budou i nadále reprezentovat své země a prezentovat důstojnost svého povolání.



Zpravodajství