Tip: S ostatními uživateli si můžete posílat soukromé vzkazy!
Muzeum M

„Ochrana člověka za mimořádných situací“Dnešního dne se policisté z preventivně informační skupiny Policie ČR Mělník a jejich kolegové ze skupina služební kynologie zúčastnili prezentační akce, která se konala v areálu ZŠ  J. Matiegky na Mělníku. Vedení školy se touto akcí pokusilo žákům přiblížit v rámci výukového tématu „ Ochrana člověka za mimořádných situací“ práci některých bezpečnostních složek.  Mimo policistů byli na akci pozvání i příslušníci hasičského záchranného sboru Mělník se svou technikou.

V rámci akce služební psovodi předvedli ukázky z výcviku svých svěřenců a dále policisté z preventivně informační skupiny prezentovali zájemcům služební techniku a výbavu. Jednalo se hlavně o vozidlo VW Multivan, upravený jako mobilní velitelské stanoviště, které je připraveno pro použití při  průmyslových haváriích, přírodních katastrofách a podobných stavech ohrožení obyvatelstva. Policejní složky tyto vozidla získaly za podpory fondů EU.

Prezentace se zúčastnilo zhruba 470 žáků školy a jejich pedagogové. Ukázky měly mezi žáky a hlavně těmi nejmenšími velký úspěch. Preventivně informační skupina Policie ČR Mělník bude po dohodě s vedením školy nadále na podobných prezentačních  projektech spolupracovat.Zpravodajství