Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.

Trestná činnost dovedla muže do vězeníSedmatřicetiletý muž z Mělnicka se v době od poloviny září 2010 do poloviny března 2011 dopustil v našem regionu  série vloupání do rekreačních objektů. Dále se vloupal do restauračního zařízení, odcizil motorové vozidlo a v jednom případě natankoval benzin u čerpací stanice a ujel bez zaplacení. Svým protiprávním jednáním způsobil poškozeným celkovou škodu ve výši zhruba 244 000,- Kč.

Jeho nejčastějším cílem byly rekreační chaty na Kokořínsku a objekty nacházející se na přilehlých pozemcích. Zde mu bylo prokázáno šest případů vloupání. Do objektů vnikal poté, co poškodil zámky a petlice vstupních dveří nebo okna s okenicemi. Jeho lupem byly nejčastěji věci uložené uvnitř objektů, jako například láhve s alkoholem, nářadí atd. V jednom případě dokonce odcizil celou zásuvku z mrazničky i s uloženým masem a ze stejného objektu měděné okapové svody. Dále se na Mšensku vloupal do jedné z hospod, odkud poté, co odstranil mříž na okně a toto poškodil, odcizil zboží uložené uvnitř. Provozovateli vznikla celková škoda ve výši cca 15 000,- Kč. Zhruba v polovině února letošního roku odcizil na Mělníku osobní vozidlo Peugeot 306 i s věcmi uloženými ve voze (autorádio, nářadí, autonabíječku atd.). Automobil asi po čtrnácti dnech odstavil na Kokořínsku, kde bylo posléze nalezeno policisty a vráceno svému majiteli. Během „užívání“ odcizeného vozidla, do tohoto v jednom případě natankoval benzin za zhruba 700 ,- Kč, u čerpací stanice na Mšensku a z místa odjel bez zaplacení.

V uplynulých dnech si obviněný převzal z rukou mělnických kriminalistů, kteří jeho trestnou činnost odhalili, usnesení o zahájení trestního stíhání pro trestné činy krádeže, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a neoprávněné užívání cizí věci. Usnesení si převzal ve výkonu trestu odnětí svobody, kam byl umístěn za svou předchozí trestnou činnost, za které je v tomto případě možno uložit trest odnětí svobody až na pět let.Zpravodajství