Tip: S ostatními uživateli si můžete posílat soukromé vzkazy!

Mladíka okradli při stopováníOsmnáctiletý mladík z Mělnicka dne 18. března letošního roku, v podvečerních hodinách stopoval u autobusové zastávky v Libiši. Zanedlouho u něho zastavilo osobní motorové vozidlo Opel Corsa. Osádku vozu tvořili dva muži. Mladík nastoupil a vozidlo se dalo do pohybu.

Mladíkova představa o ušetřené částce za hromadnou dopravu se změnila v okamžiku, kdy byl nucen pod pohrůžkou toho, že bude osádkou vozidla odvezen do lesa a svázán vydat svoji finanční hotovost ve výši cca 400,- Kč a mobilní telefon zn. Nokia. Poté co věci mužům předal, byl bez zranění vysazen v Kralupech nad Vltavou. Celou záležitost oznámil policistům a uvedl, že mu na odcizených věcech vznikla škoda ve výši zhruba 4 000,- Kč.

Podle popisu osob a dalších indicií se kriminalistům podařilo ustanovit muže, kteří mají tento skutek na svědomí. Jedná se o jednatřicetiletého muž z Prahy-východ a jeho devětadvacetiletého spolupachatele z Chomutovska. Dne 9. května 2011 byl zadržen starší z nich, který se následně ke skutku doznal. Poté byl policisty převezen do výkonu trestu odnětí svobody, který měl nastoupit za své předchozí protiprávní jednání. Mladší z mužů byl policisty zadržen následujícího dne. V současné době čeká v policejní cele na rozhodnutí o případném vzetí do vazby. O tomto bude rozhodnuto během dnešního dne. Proti oběma bylo zahájeno trestní stíhání pro trestné činy loupeže a omezování osobní svobody, za které lze uložit trest odnětí svobody až na deset let.Zpravodajství