Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! [email protected]

Nerespektovali zákaz řízení motorových vozidelDne 13. května 2011, ve večerních hodinách, kontrolovala hlídka mělnických dopravních policistů osobní motorové vozidlo Fiat Uno, které řídil sedmatřicetiletý muž z Mělnicka. Tento se svým vozidlem jel po ulici Pražská, na Mělníku. Hlídce nepředložil žádné doklady potřebné pro provoz a řízení motorových vozidel na pozemních komunikacích. Lustrací v evidencích PČR policisté zjistili, že muž má v současné době platný zákaz řízení motorových vozidel, vydaný správním orgánem a to na dobu čtrnácti měsíců, a platností od poloviny října roku 2010.

Na místě si řidič zajistil své vozidlo a byl převezen na obvodní oddělení PČR, kde mu policisté následně sdělili podezření pro trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Stejného prohřešku se dopustil i šestadvacetiletý muž z Kladenska, který dne 15. května 2011, projížděl Kralupy nad Vltavou, ulicí Nerudovou, kde byl následně kontrolován hlídkou z místního obvodního oddělení. Lustrací v evidencích PČR policisté na místě zjistili, že muž má od Okresního soudu uložen platný zákaz řízení motorových vozidel na dobu dvou let a to s platností od konce srpna roku 2009.

I tento řidič si na obvodním oddělení vyslechl od policistů sdělení podezření za výše uvedený trestný čin.Zpravodajství