Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.

Nerespektovali zákaz řízení motorových vozidelDne 13. května 2011, ve večerních hodinách, kontrolovala hlídka mělnických dopravních policistů osobní motorové vozidlo Fiat Uno, které řídil sedmatřicetiletý muž z Mělnicka. Tento se svým vozidlem jel po ulici Pražská, na Mělníku. Hlídce nepředložil žádné doklady potřebné pro provoz a řízení motorových vozidel na pozemních komunikacích. Lustrací v evidencích PČR policisté zjistili, že muž má v současné době platný zákaz řízení motorových vozidel, vydaný správním orgánem a to na dobu čtrnácti měsíců, a platností od poloviny října roku 2010.

Na místě si řidič zajistil své vozidlo a byl převezen na obvodní oddělení PČR, kde mu policisté následně sdělili podezření pro trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Stejného prohřešku se dopustil i šestadvacetiletý muž z Kladenska, který dne 15. května 2011, projížděl Kralupy nad Vltavou, ulicí Nerudovou, kde byl následně kontrolován hlídkou z místního obvodního oddělení. Lustrací v evidencích PČR policisté na místě zjistili, že muž má od Okresního soudu uložen platný zákaz řízení motorových vozidel na dobu dvou let a to s platností od konce srpna roku 2009.

I tento řidič si na obvodním oddělení vyslechl od policistů sdělení podezření za výše uvedený trestný čin.Zpravodajství