Tip: S ostatními uživateli si můžete posílat soukromé vzkazy!
Muzeum M

Další nenechavecJednačtyřicetiletý muž z Jilemnicka, oznámil policistům z obvodního oddělení PČR na Mělníku dne 17. května 2011, krátce po poledni, že se mu neznámý pachatel vloupal do osobního vozidla Škoda Octavia, které měl zaparkované na nám. Míru, na Mělníku a z vnitřku mu poté byla odcizena taška, ve které měl finanční hotovost, různé firemní dokumenty a dále platební kartu. Pachatel tak muži svým jednáním způsobil škodu ve výši cca 12.000,- Kč.

Policisté případ šetří jako podezření z trestných činů krádeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,  za které lze uložit trest odnětí svobody až na dvě léta.

Toto je jen jeden z případů, které jsou prakticky na denním pořádku. Policisté z Územního odboru PČR Mělník se snaží veřejnost neustále upozorňovat na skutečnost, že „Auto není trezor“. Cokoliv, co si jako majitel vozidla nechám na jeho sedadle či u palubní desky (navigace či stačí jen prázdný držák na navigaci), musím počítat s tím, že tyto věci nebo předměty lákají zloděje, bezdomovce či osoby drogově závislé. Mnohdy je škoda na poškozeném vozidle větší, než na samotných odcizených věcech.

Proto opět tedy upozorňujeme, pokud opouštíte své vozidlo a odcházíte na návštěvu, jednání, prohlídku města či nákup, NIKDY a to opakujeme NIKDY nenechávejte ve vozidlo NIC, co by mohlo být terčem případného vloupání. Cenné věci vzít vždy s sebou( peníze, šperky, mobily, doklady, hodinky,…) a ostatní uložit do zavazadlového prostoru, který je skrytý před očima nenechavců.  Někdy je lepší mnoho věcí s sebou nemít. Alespoň tak eliminujete možnost poškození svých čtyřnohých „miláčků“ a předejdete tak dalším výdajům na opravy či pořízení nových věcí.Zpravodajství