Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Nerespektoval nařízeníČtyřiatřicetiletý muž z Prahy, byl dne 8. května 2011, krátce před jednadvacátou hodinou,  kontrolován hlídkou policistů z obvodního oddělení v Horních Počaplech, na silnici I/9, v katastru obce Liběchov v okamžiku, kdy řídil osobní motorové vozidlo VW Golf. Policisté muži na místě udělili blokovou pokutu za porušení dopravní značky B1, kdy nerespektoval zákaz vjezdu všech vozidel. Zároveň byla u muže provedena orientační dechová zkouška s negativním výsledkem. Muž hlídce předložil doklady pro provoz a řízení vozidel na pozemní komunikaci.

V dalších dnech však  správní orgán hlavního města Prahy policisty upozornil, že řidič se na místě prokázal řidičským průkazem, který je u nich nahlášen jako odcizený od roku 2009 a že má navíc v současné době platný zákaz řízení motorových vozidel na dobu tří let, kdy tento ještě nebyl po nabytí právní moci zanesen do evidencí dostupných pro PČR. Muž však o tomto prokazatelně věděl, neboť věc nabyla právní moci.

Řidič se tedy ještě dodatečně dostavil na obvodní oddělení v Horních Počaplech, kde si vyslechl důvody své „návštěvy“ a převzal si sdělení podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který mu lze dle zákona uložit trest odnětí svobody až na tři léta.Zpravodajství