Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Pozvánka na červnové akce

 

Mělnický vrkoč - 13. ročník folklorního festivalu
9. – 12. června 2011

Ve dnech 9. – 12. 6 2011 nabízí Mělník všem, kteří chtějí prožít příjemný víkend, příležitost obdivovat krásu lidových krojů a tanců a poslechnout si živou lidovou muziku.

 

Program :

Čtvrtek 9.6.

19.00 – 20.30 volné hudební setkání účastníku na nádvoří mělnického zámku

Pátek 10.6.

10.00 – 11.00 koncert pro školy v MKD , zahájení Svatoantonínského jarmarku Míru

12.00 - 15.00 volná vystoupení souborů – nám.Karla IV., zámek Mělník, nám.Míru

15.00 – 17.00 Ahoj školko – program MŠ Pod Vrchem a MŠ Tyršova na nám.Míru

19.30 večerní koncert v MKD Mělník

21.00 volný program souborů v MKD

Sobota 11.6.

10.00 – 11.00 průvod účastníků, setkání souborů na náměstí Míru

11.30 – 12.00 setkání vedoucích souborů, pořadatelů a sponzorů na mělnické radnici

14.00 - 17.00 hlavní festivalový program na náměstí Míru

20.00 volný program souborů v MKD

Neděle 12.6.

11.00 – 12.00 hraní na rozloučenou před zámeckou branou

 

Doprovodný program

Výstava výtvarného odboru ZUŠ Mělník v hale MKD

 

Pozvánky od mělnické základní školy

1.6. od 15:00 hodin na MÚ Mělník - Vernisáž prací žáků výtvarného oboru

17.6. od 13:00 v tanečním sále ZUŠ - Talentové přijímací zkoušky do tanečního oboru

18. 6. od 15:00 hodin v parku u ZUŠ - Koncert k Evropskému dni hudby( hud. skupina Minerva)

20.6. od 15:00 hodin na MÚ Mělník - Vernisáž prací absolventů kurzu výtv. oboru

22. 6. od 17:00 hodin v MKD Mělník - Setkání - závěrečné vystoupení žáků tanečního oboru

 

Průvod božího těla

Římskokatolická farnost Proboštství Mělník vás srdečně zve v neděli 26.června 2011 v 9.30 hodin na slavnostní mši svatou v kostele sv. Petra a Pavla s průvodem Božího těla ke čtyřem oltářům. Prosíme rodiče a prarodiče, aby připravili dětem košíčky s kytkami.

 

Den otevřených dveří v archivu

Státní okresní archiv Mělník se opět prezentuje při příležitosti Mezinárodního  dne archivů.

Již minulý rok se archiv připojil k této akci přednáškou o městské správě v předhusitském Mělníku a o poslání archivnictví. Pro letošní rok při této příležitosti připravují pracovníci archivu pro všechny zájemce komentovanou výstavku dokumentů (listiny, městské knihy, obecní a školní kroniky a regionální noviny z 19. a 20. století).

Srdečně zveme veřejnost k návštěvě ve čtvrtek 9. června 2011 v 10:00, 13:00 a 16:00 hodin v sídle archivu  Pod Vrchem 3358 (hned vedle Okresního ředitelství Policie ČR u Bezručovy ulice).

 

SWINGOVÝ VEČER

středa 1.června 2011 v 19:30 hodin - restaurace Hotelu Olympionik Mělník

Petr Smetáček s kapelou Los Rumberos Trio

Minimální vstupné 70,- Kč

 

Léto ve městě pro děti

Blíží se léto a s ním i prázdniny. Při této příležitosti pořádá nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Kontakt příměstský tábor. „Příměšťák“ se uskuteční v termínu od 18. 7. do 22. 7. 2011, a je určen dětem ve věku od 10 let a dospívajícím. Pro všechny chystáme hry, soutěže, výlety do okolí Mělníka a plno další zábavy! V případě nepříznivého počasí nabízíme zajímavý náhradní program v našem klubu (ping-pong, x-box, kulečník, fotbálek). Více informací rádi poskytneme na tel.: 775051999 nebo na www.babylon.webz.cz.

 

Den dětí na dopravním hřišti

Město Mělník ve spolupráci s Občanským sdružením Babylon, Nízkoprahovým zařízením pro děti a mládež KONTAKT pro vás pořádá dne 3. 6. 2011 od 12:00 do 17:00 hodin

v areálu Multifunkčního hřiště Pšovka (dětské dopravní hřiště) Den dětí.

 

Dětský den na chloumecké střelnici

Zveme 12.června od 13:00 hodin všechny zájemce na 1.dětský den na střelnici Fox Mělník Chloumek.

Děti se mohou těšit na skákací hrad, trampolínu, dětský paintball - střelbu paintbalovou zbraní na terč, střelbu ze vzduchovek na pohyblivé terče. Připraveny jsou různé dětské soutěže - pořádané útvarem prevence Městské policie Praha. Nebude chybět ani poznávací stezka s vědomostní soutěží.

Doprovodný program, který se bude během odpoledne opakovat :

  • sokolníci

  • ukázka práce a zásahu policejních psů a psovodů

  • ukázka lovecky upotřebitelných psů

  • ukázka zásahu speciální jednotky policie

 

Pořadatelé:

Střelnice Fox Mělník Chloumek a OMS Mělník ( Okresní myslivecký spolek Mělník)

 

Pohádkový les s klaunicí Sylvou

Srdečně zveme rodiče a jejich děti dne 26.6. od 15:00 k rodinnému centru na Chloumku. Přijďte si užít odpoledne plné zábavy, soutěží, sportovního i kulturního vyžití. Odpolednem Vás provede klaunice Sylva, k dispozici budou skákací hrady, malování na obličej a cesta Pohádkovým lesem, kde si budete moci vyzkoušet své dovednosti spolu s pohádkovými bytostmi. Občerstvení bude zajištěno Želvím doupětem. Více na www.rcchloumek.cz

 

Výtvarná prázdninová škola ve Mšeně

O letních prázdninách uskuteční Základní umělecká škola Mšeno dvoutýdenní program pro děti ze Mšena, Lobče i okolních obcí a také Mělníka a okolí s názvem „Pojďte s námi na výzvědy chodit denně do přírody“, který se zaměří na výtvarnou tvorbu a putování krajinou Kokořínska.

Jedná se o netradiční formu tzv.“příměstského tábora“. Děti poznají různé výtvarné techniky - od tradiční kresby, malby, grafiky až po výtvarné experimenty. Velkým lákadlem bude modelování a odlévání z keramické hmoty, tkaní, batikování a spousta dalších technik, které realizační tým pro všechny zájemce připravil. Organizační a lektorské služby zajišťuje ZUŠ Mšeno, Volný čas na venkově a Okrašlovací spolek pro Mšeno a okolí.

Výtvarná prázdninová škola ve Mšeně bude rozdělena takto:

v prvním týdnu od 25. 7. - 29. 7. 2011 se děti vypraví po stopách pravěkého zvířete s objevováním výtvarných technik a lokalit v okolí Mšena, v druhém týdnu od 1. 8. – 5. 8. 2011 se děti ocitnou v království živlů - inspirovaném úžasnou krajinou Kokořínska. Naší prázdninové školy se mohou zúčastnit děti ve věku od 3 do 15 let (nejen žáci ZUŠ Mšeno). Celková cena na osobu/den je 150,-Kč (včetně dopravy a oběda).

Pro případné zájemce z Mělníka by byly hromadné odjezdy z vlakového nádraží. S sebou svačinu a pití do batůžku. Oběd bude zajištěn v Domově seniorů Mšeno.

Sraz účastníků bude denně v 9:00 hodin před budovou Základní umělecké školy ve Mšeně a skončení programu bude v 16:00 hodin tamtéž. Při nepříznivém počasí se všechny tvůrčí činnosti přesunou do budovy ZUŠ Mšeno. Naším cílem je rozvíjet fantazii, tvořivost, ale také probudit v dětech zájem o krásy české krajiny v její neopakovatelnosti.

Závazné přihlášky si můžete vyzvednout v budově ZUŠ Mšeno nebo vše domluvit nejprve telefonicky na 315 693 088. Dotazy nám můžete poslat na e-mail adresu [email protected].

Těšíme se na vaši účast.

Realizační tým: ZUŠ Mšeno, Volný čas na venkově a Okrašlovací spolek pro Mšeno a okolí

Mgr. Čeněk Hlavatý

 

Den zdraví

Zveme všechny zájemce na den Zdraví , který se uskuteční v pondělí 6.6.2011 od 9:00 do 12:00 hodin v prostorách Soukromé střední zdravotnické školy v Mělníku.

Měření glykemie – měření cholesterolu – měření tlaku krve – měření tuku – poradenská služba – prodej speciálních výrobků pro diabetiky od firmy DARBO DIABETIKER. Pořádá Svaz diabetiků Mělník.

 

Mělnická Jizerská Padesátka 2011

Obdobně jako posledních sedmnáct let, budou mít i letos (dle pravidla třetí červnovou sobotu) 18. června 2011 na „kočičích hlavách“ mělnického náměstí Míru dostaveníčko všichni milovníci lyžování, recese a dobré nálady. Připraven je již XVIII. ročník tradičního závodu s názvem „Mělnická Jizerská Padesátka“. Veškeré potřebné údaje naleznete na www.bezky.cz

Jak se přihlásit - přihlášky se přijímají v den závodu na nám. Míru od 15.00 hod. do 16.45 hod., ostrý start je pak v 17.00 hod. Závodníci budou jako obvykle zařazeni do rozběhů (2 okruhy) a nejúspěšnější z nich poté změří síly ve velkém finále o hodnotné ceny (3 okruhy). Na trati čekají soutěžící nástrahy v podobě umělých lavin, či obvyklá povinná konzumace zlatavého moku, ve finále pak ještě závěrečné metry ztíží trefa do tlamy populárního Sněhuláka. Také letos budou vyhlášeni vítězové v kategoriích ŽENY, MUŽI, DRUŽSTVO ROKU, MASKA ROKU a PÁD ROKU. Hodnotí se tedy nejen dosažený čas, ale i výzbroj, výstroj, vtip a originalita. Po celou dobu závodu, ale i po něm, bude zajištěno občerstvení, atrakce pro děti a večer pak avizovaný koncert – letos se představí na Mělnicku velmi známá skupina BAŤA a KALÁBŮF NĚŽNÝ BEAT. Startovné činí obvyklých 199,- Kč a zahrnuje závodní piva a pamětní triko s logem závodu + překvapení... Atrakce pro děti a vstup pro diváky je i letos volný.

 

Mělnický hrozen – pěšky nebo na kole

V sobotu 18.června pořádají mělničtí turisté již 28. ročník oblíbeného dálkového a turistického pochodu Mělnický hrozen.

Pro zájemce je připraveno pět pěších tras a dvě cyklotrasy. Nejdelší trasa na 50 kilometrů, která je určená pro opravdové dálkoplazy, začíná na mělnickém vlakovém nádraží. Vede přes Liběchov a Tupadly do lesa Království. Z něj pokračuje přes Horní Vidim a Jestřebice do Kokořínského údolí pod známé Pokličky. Pokračuje po Máchově cestě kolem rybníka Harasov do Lhotky a odtud na Mělník.

Trasa na 36 kilometrů začíná v Liběchově, kam účastníky dopraví autobus pořadatelů. Od startu vede trasa, určená zdatnějším účastníkům, do lesa Království a přes Horní Vidim do Želíz. Z nich pokračuje přes Klácelku do Liběchova a dál na Mělník.

Trasa na 25 kilometrů je určena zkušenějším turistům. Vede z Liběchova přes Klácelku do Želíz a kolem Hada se vrací do Liběchova. Odtud pokračuje přes Vehlovice na Mělník.

Trasa na 15 kilometrů startuje v Liběchově a přes Klácelku a Čertovy hlavy vede do Želíz. Z nich pokračuje údolím Liběchovky do Liběchova a dál na Mělník.

Nejkratší pěší trasa na 10 kilometrů je přpravena pro děti a jejich dospělácký doprovod. Vede z Liběchova přes Vehlovice a Mlazice na Mělník.

Cyklisté mají připraveny trasy na 40 a 70 kilometrů. Obě začínají a končí u mělnického vlakového nádraží. Kratší vede přes Lhotku na hrad Kokořín a od něj se vrací na Mělník. Delší zavede její účastníky do Mšena a na Vrátenskou horu.

Na závěr nejdůležitější údaje. Mělnický hrozen se koná v sobotu 18. června. Start je na mělnickém vlakovém nádraží od 6:30 do 9:30 hodin.První autobus do Liběchova na start kratších pěších tras odjede v 7:45 hodin. Cíl na mělnické nádraží je otevřen do 17:30 hodin. Každý, kdo projde vybranou trasou, obdrží v cíli nový odznak akce a diplom.

Na putování krásnou přírodou Kokořínska zvou mělničtí turisté.

Jan SoukupMěsto - z radnice