Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Letošní granty byly rozděleny

Zastupitelé města Mělníka na svém jednání 16.května schválili přidělení grantů v oblasti kultury a zájmů na rok 2011 dle doporučení RM takto:

50 000 Kč Mělnický Vrkoč
50 000 Kč Petr Šťastný - Flashback
30 000 Kč Studio Ekologika, o.s. – Farmářské trhy
20 000 Kč ZUŠ Mělník – Evropský den hudby
20 000 Kč Člověk v tísni – Jeden svět
10 000 Kč MOOS – Svatotrojická pouť
10 000 Kč Regionální muzeum Mělník - Slované
8 000 Kč Daniel Hála – Expediční kamera
5 000 Kč ZUŠ Mšeno – Architektura Mělnicka
5 000 Kč ZUŠ Mšeno – Cesty z Mělnicka
 
Popis projektů
 
1/Sdružení Mělnický Vrkoč: Folklorní taneční a hudební festival Mělnický Vrkoč
Termín: 9.- 12. června 2011
Festival patří mezi nejvýznamnější kulturní akce pořádané na území města Mělníka a je podporován Středočeským krajem. Program: vystoupení souborů pro základní školy (Mělník, Neratovice, Kralupy n. Vlt.), jarmark lidových řemesel, volná vystoupení ve městě, večerní koncert a program souborů v MKD, setkání souborů na náměstí, hlavní festivalový program
 
2/ Petr Šťastný: Flashback – videoprojekce na Pražskou bránu
Jedná se o multimediální noční akci, při které se na budovu Pražské brány bude promítat specielně připravená animace. Tato akce je inspirována podobným promítáním, které s velkým úspěchem proběhlo k 600. výročí pražského orloje. Termín akce bude ještě upřesněn. Akce bude veřejně přístupná, bez vstupného.
 
3/Studio Ekologika, o.s.: Mělnické farmářské trhy
Termín: sobota od 8 do 12 hodin každých 14 dní, zahájení 23.4.2011, ukončení 22.10.2011
Cílem projektu je navázat na dávnou tradici a podnítit kulturní a společenský život ve městě, zatraktivnit návštěvu historického centra pro obyvatele města i turisty. Součástí bude i zajímavý kulturní program. Místo konání: nám. Míru.
 
4/ Základní umělecká škola Mělník: Evropský den hudby
Termín: 18. června 2011
Jedná se o již 7. koncert v rámci oslav Dne evropské hudby v parku Na Vyhlídce. Během 3 hodinového koncertu vystoupí orchestr ZUŠ Mělník, ZUŠ Litoměřice a ZUŠ Lovosice.
 
5/ Člověk v tísni, společnost při ČT: Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět 2011 v Mělníce
Cílem projektu je prostřednictvím dokumentárních filmů, debat s odborníky, fotografickými výstavami, hudebními vystoupeními a tématickými večery poskytnout žákům a studentům škol i široké veřejnosti komplexní informace ze současného světového dění. Tématicky se dotýká civilizačních, politických a společenských otázek. Projekt společně se starostou města Mělníka zaštítil hejtman Středočeského kraje.
 
6/ Mělnický osvětový a okrašlovací spolek, o.s.: Svatotrojická pouť
Termín: neděle 19.června 2011
Pouť ke kostelu Nejsvětější Trojice na Mělníku - Chloumku (která byla po 50 letech násilného přerušení znovu obnovena v roce 2005). Součástí tzv. „koláčové“ poutě je i doprovodný program za účasti mělnických zájmových organizací, sdružení výtvarníků a divadelníků – s představením divadla Drak U České koruny.
 
7/ Regionální muzeum Mělník: Výstava – Slované. Střední Polabí a Povltaví v raném středověku
Termín: 13.5. – 3.7.2011
Cílem projektu je seznámit děti, mládež i veřejnost s dalším historickým obdobím našich dějin, které na Mělníku a Mělnicku zanechalo významné stopy. Interaktivní formou bude ukázáno, jak naši předkové žili, bydleli, získávali živobytí, oblékali se, co používali. Projekt navazuje na velmi úspěšnou výstavu Keltové v roce 2009 a bude také součástí mělnické muzejní noci.
 
8/ Daniel Hála: Expediční kamera 2011 Mělník
Cílem festivalu Expediční kamera je přinést občanům města Mělník nejlepší outdoorové filmy uplynulé sezóny. Filmy jsou vybrány z významných zahraničních i českých mezinárodních filmových festivalů. Tyto filmy by se bez Expediční kamery ve městě Mělník zřejmě nepromítaly, protože velké mezinárodní festivaly navštěvují pouze Prahu, Brno a Ostravu.
 
9/ ZUŠ Mšeno: Dny evropského kulturního dědictví – Architektura Mělnicka - Kokořínska
Žáci a studenti ZUŠ Mšeno vytvoří kresby a malby s architektonickými motivy Mělnicka - Kokořínska. Z těchto prací bude vytvořena kromě výstavy i publikace, která může přispět k  rozvoji cestovního ruchu v regionu. Výstava bude uspořádána v prostorách mělnické radnice.
 
10/ ZUŠ Mšeno: Cesty z Mělnicka kolem světa – dílo světového grafika F.T.Šimona
Žáci a studenti ZUŠ Mšeno vytvoří grafiky inspirované motivy Listů z cest kolem světa F.T. Šimona. Zamýšlený projekt bude pokračovat i v příštím roce, kdy si připomeneme 70. výročí jeho úmrtí.Cílem tohoto projektu je seznámit veřejnost s touto osobností a jejím neopakovatelným přínosem v oblasti grafiky v historických souvislostech. Součástí projektu bude nejen výstava, ale vytvoření pohlednic.
 
Mgr.Zuzana Jansová, vedoucí Odboru školství a kultury MÚ Mělník


Město - z radnice