Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! [email protected]

Návštěva u dětí ze ZŠ a MŠ HořínDnešního dne se v základní a mateřské škole v obci Hořín na Mělnicku uskutečnila prezentační akce policejní techniky a výstroje, které se zúčastnili mělničtí dopravní policisté a policisté  z preventivně informační skupiny Územního odboru PČR Mělník. Na policisty se zde již těšilo zhruba pětatřicet dětí, různých věkových kategorií, mezi které policisté zavítali již druhým rokem.

Děti si měly možnost prohlédnout a vyzkoušet nové vozidlo  VW Transportér, které je využíváno pro výjezdy k dopravním nehodám. Dopravní policisté školákům umožnili si vyzkoušet přístroje, kterými se u řidičů zjišťuje množství alkoholu v dechu. Dovolili jim, aby nakoukli do „tajů“ šuplíků a přihrádek, kde policisté mají uloženy všechny možné přístroje a pomůcky pro zpracování dopravních nehod. Ještě více byly děti nadšené, když si mohly vyzkoušet tíhu a pocit nošení neprůstřelné a taktické vesty.

Velký obdiv a nebetyčnou pozornost si však na sebe nechal „strhnout“ policejní motocykl Yamaha SJR. Všechny děti si chtěli vyzkoušet, jaké to je sedět v „sedle“ takovéto motorky. Dopravní policisté dětem vysvětlili, co všechno taková motorka umí a jaké má vybavení. Že jí nechybí vysílačka a možnost měření rychlosti a jejího záznamu. Silnou „mašinu“ si s nadšením a touhou vyrazit do dálek, vyzkoušeli i některé paní učitelky. Zároveň se policistům pochlubili, že i ony mají řidičský průkaz na motocykl takovéhoto obsahu. Policisté dětem na závěr pustili majáky s houkačkou jak u výjezdového vozidla, tak i u motocyklu. Ti nemenší si  nechali vysvětlit a popsat uniformu dopravního policisty a co všechno takový policista musí mít ve službě na sobě nebo ve vozidle.

A to bylo vlastně zakončení celého dopoledne, které paní učitelky společně s vedením školy, věnovaly dětem za jejich vzorné chování a snahu se učit.

Vzhledem k tomu, že děti poprosily o další návštěvu, přislíbili policisté svou účast zase po prázdninách, kdy by s nimi mohli dorazit i policejní psovodi se svými čtyřnohými kolegy.Zpravodajství