Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Bezpečnostní stojany na jízdní kola

Z několika setkání starosty a radních s občany města v minulých letech vyplynulo, že je potřeba zajistit odstavení jízdních kol občanů, kteří je využívají k dojíždění do centra města.

Z tohoto důvodu jsme v rámci programu prevence kriminality požádali o dotaci Ministerstvo vnitra ČR na šest uzamykatelných stojanů na jízdní kola. Tu jsme ve výši 49 000 Kč obdrželi. Celkové náklady na projekt činí 55 000 Kč. Předpokládaná realizace projektu bude na přelomu měsíců září a října.

V centru města počítáme se třemi stojany, které budou umístěny v ulici Tyršova - naproti budově České pošty, mezi obchodními domy a na nám. Míru u Komerční banky. Další tři stojany budou u vchodu do polikliniky, u hřbitova na Pražské ul. a u nízkoprahového zařízení pro děti – Kontakt v ulici Kosmonautů. Stojany budou mít celkem 35 stání.

Vybrané stojany jsou bytelné a umožňují uzamčení kola za rám k pevné konzole pomocí odolného uzávěru, který je přímo součástí stojanu. Toto řešení prakticky znemožňuje krádež odstaveného kola. Uzamknout lze všechny běžné typy kol, včetně dětských a skládacích.

U každého ze stojanů bude také informační tabulka, která bude znázorňovat uzamčení kola.

K uzamčení se budou používat zámky FAB, které si cyklista může zakoupit v železářství.

 

Upozornění

Zájemci o zámek k uzamykatelným stojanům na jízdní kola POZOR!

Od 4.10.2006 vás prvních 20 obdrží tento zámek zdarma!!

Zámky budou k vyzvednutí na MÚ Mělník, nám. Míru 51, u manažera prevence kriminality.

Monika Nová, DiS.

manažer prevence kriminalityMěsto - z radnice