Tip: Chcete i Vy mít svůj banner nebo komerční inzerát na tomto webu? Napište nám na [email protected].
Muzeum M

Vodárenská...


Už jednou jsem tuto zprávu psal, pak jsem jí stáhnul a nenechal zveřejnit a teď píši znova. Proč?

Opravuje se chodník ve Vodárenské. Chvályhodné - potřeboval to. Ale jako správce přilehlého objektu (gymnázium) mě zarazilo, jaký materiál se používá. Firma zřejmě pracuje na tom, aby v krátké době byl chodník rozbit a musel se dělat za pár let znova.

Jako podkladní materiál pod asfalt byl použit jakýsi stavební odpad (suť, kusy asfaltu, hlína - prostě materiál, který patří na skládku, ale skládkovné je drahé, tak to vrazíme městu pod chodník. Město jako vždy bude držet hubu a krok). Byl jsem ale jako zastupitel požádán, abych s tím něco dělal. Obrátil jsem se na p.starostu a příslušného úředníka. Ten mně sdělil, že je vše v pořádku a je tam požadovaná štěrkodrť frakce 0-32 mm. Když jsem se proti tomu ohradil (mám fotky i odebraný vzorek), byla provedena kontrola a dostal jsem informaci, že skutečně je tam špatný materiál. Ten starý prý odvezou a dají správný. Měl jsem radost - povedlo se, začala se navážet požadovaná štěrkodrť.

Ale ouha - jdu v pondělí kolem a vidím, že starý materiál zůstává jen je lehce přesypán štěrkodrtí - aby to asi lépe vypadalo. To jsem zvědav, jaký materiál bude tato firma uvádět na faktuře? Jako zastupitel si jí vyžádám. Tenhle chodník dlouho nevydrží - a takhle je to v celé republice. prostě šlendrián.

A teď jdu za starostou? Proč dělají z Mělníka dojnou krávu a z občanů blbce?Město

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

2 Proč asfalt??


 

Zdravím

Vítám nový chodník, ten starý si opravdu žádal o výměnu. Jen mi není jasné, že když se v drtivé většině v centru a okolí používá na povrch dlažba, tak zde je použit asfalt. Už vidím, že se to nedej bože, jak je zvykem rozkope a zase se bude záplatovat. Na Chloumek je chodník ze zámkové dlažby a délka je nesrovnatelná a zde se použije asfalt. Nevím, třeba jen neznám podrobnosti, nebo došli peníze nevím. Doufám, že město dohlédne na to, aby dílo a to co k tomu patří bylo kvalitně uděláno.  

2.2 Zklamání


I já jsem byla tak trochu zklamaná z asfaltu. Každopádně to bude nejlepší cesta do města-než se zase rozkope a zazáplatuje. Ale vím o cestě, která by si lepší "kabát" zasloužila mnohem více(aspoň je to můj názor). Když přijede turista na Mělník vlakem, nebo busem, do centra půjde nejspíš Jarošovkou(doufám, že se tak jmenuje ta šikmá ke kulturáku a papírnictví)-a ta je pěkná jen malý kousek u přechodu-pak končí dlažba a nastává tankodrom. Jízda s kočárkem je opravdu "lahůdka".

A když jsme u těch lahůdek a kočárku-přejet zrovna třeba Vodárenskou úplně nahoře po přechodu, směrem k lahůdkám....to je taky náročné. A naopak přejít Vodárenskou u hospody(směr gympl, školka, ale i škola...)-bez přechodu, s autama zastavujícíma v křižovatce u hospody...No jo, jsem náročná, já vím.

2.2.1 Nejste náročná...


Já v té vodárenské s dětmí přecházím u té hospody každý den a je to šílenost... Se shora stavím aura vlastním tělem. Ze spoda mě vidí, ale taky nikdy nezastaví. A od g\ymplu od školky zase auta pořádně nevidí díky stojícím autům po kraji. Je to šílenost...

2.1 Ten asfalt má v tomhle


Ten asfalt má v tomhle svahu jednu výhodu v zimě. Totiž tu že když napadne centimetr sněhu tak to neklouže narozdíl od dlažby. Určitě to bude i důvod proč tam není dlažba. Nemluvě o tom že ta dlažba by asi nevydržela ten nápor stékající vody tolik jako asfalt.

 

Můj názor.

1 Vodárenská


Mohl by jste , prosím , pro nás neznalé zjistit , která že to firma tento chodník opravuje ? Dále bych měl prosbičku , zda jde zjistit . kdo a jakým nákladem opravoval chodník vedoucí od semaforu na Pražské směrem do parku .Tento byl spravován loni těsně před volbama , ale dnes je v ještě horším stavu než před opravou.A taky by mne zajímalo , kdo práci převzal , jaká je záruční lhůta a kdo nese odpovědnost za manažerské pochybení při "neopravě" uvedeného chodníku.

Děkuji , s pozdravem Marián Hyčko

1.2 Informace z města


Chodník ve Vodárenské opravuje firma Neumann. Teď už ale musím pro větší objektivitu uvést, že po kritice byla snaha věci alespoň částečně napravit. Byl jsem dokonce pozván na kontrolu a dělala se sonda, kde jsem si řekl.

Co se týče informací mohu je zjistit, ale doporučoval bych postupovat přímo, ne přes prostředníka (je to jednodušší a přesnější. Město má zřízený odbor správy komunikací a služeb (vedoucí ing. M.Klučkovič) a tento odbor má povinnost Vám Vaše dotazy do 30 dnů řádně odpovědět. Kontakty najdete (telefonické i internetové) jsou na stránkách města (www.melnik,cz). Pokud to bude skřípat a nedostanete odpověď dle Vašich představ, tak rád pomohu.

Milan Schweigstill

1.2.1 Chodník Vodárenská


Dnes jsem šel Vodárenskou po novém chodníku. Povrch je asi o tisíc procent lepší než byl. To je skvělé. Ovšem to okolo... Ta stavební suť z podloží nakonec skončila za zídkou, takže máme v části nového chodníku velmi estetický půlmetrový dosypaný pruh ozdobného bordelu. Ovšem ještě lépe dopadl pokus chytit se zábradlí. Skoro po celé délce je "upevněno" v suchém betonu, což jak potvrdí každý stavař je nesmysl. Stačí za něj pořádně vzít a vezměte jed na to že Vám zůstane v ruce. Zcela evidentně došlo k tomu že soudruzi stavbaři jaksi nepochopili technologii stavby zdi z tvarovek a už vůbec jim uniklo jak do nich přidělat zábradlí. To že budoucí lavičky koukají 20cm do cesty (a tím bude docházet k tomu že za ně lidi jdoucí podél zábradlí budou zachytávat) je potom už jen detail... Doufám že někoho z přejímajících úředníků napadne se opřít o zábradlí...

1.2.1.1 Podle mne se chytnout


zábradlí noedváží , jelikož sami vědí jak je to vše postaveno.Prostě za hodně peněz málo muziky . Dneska si na tom namastil kapsu Karel a za rok-dva si při opravě namastí kapsu zase Jarda.A tak to prostě chodí v Kocourkově zvaném Mělník.

1.1 :-)


To je přece jasné. Jako u většiny zakázek placených městem udělala chybu příroda tím že způsobila špatné počasí, lidi tím že po chodníku chodili, výrobce tím že vyrobil písek s velkým obsahem jílu, bagr tím že vyhrabal moc hlubokou díru... V žádném případě nemá odpovědnost nikdo z Radnice, v žádném případě nedošlo k pochybení při zadávání, kontrole nebo účtování víceprací. Město zaplatí opravu, protože na takto poškozený chodník se záruka pochopitelně nevztahuje... A těším se na to co se bude dít až náklaďáky rozjezdí při opravě náměstí to co se loni slavně revitalizovalo...

1.1.1 kudy budou najíždět?


Určitě Legionářů, dojedou na začátek dlažby, tam to vysypou a naloží do kolečka. Na náměstí budou kopat jen lopatama, protože žádná příjezdová cesta nemá nosnost na průjez techniky. To bude zase legrace, kterou zaplatíme všichni...