Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Dobrovolnické ohlédnutí v Centru seniorů Mělník

Od července 2004 se přihlásilo celkem 32 zájemců, že by si chtěli zkusit v Centru seniorů Mělník ( dále jen CS) činnost dobrovolníka. Tedy člověka, který se podílí na péči o seniory ve svém volném čase bez nároku na odměnu.

Aktivně se zapojilo 24 dobrovolníků. Každý z nich si vybral aktivitu, která mu nejlépe vyhovovala. Většina z nich chodila na návštěvy k obyvatelům CS. Někteří připravovali kulturní akce pro pobavení. Byl to například poslech hudby nejrůznějších žánrů nebo promítání filmů. Uskutečnilo se i několik jednorázových akcí, kdy dobrovolníci uklízeli v blízkém okolí CS a také se podíleli na propagaci jednotlivých akcí. Probíhala také pravidelná debatní setkání při čaji s pracovníky CS.

Během dvou let věnovali dobrovolníci CS ze svého volného času celkem 1 453 hodin. Díky jim za to! V průběhu září 2006 obdrželi ti nejaktivnější z nich osvědčení o své záslužné činnosti. Bylo jich vydáno deset.

Chcete se také připojit a poznat obyvatele Centra seniorů a ostatní dobrovolníky nebo i sami sebe? Zavolejte na číslo 315 630 040 a sjednejte si schůzku s koordinátorkou dobrovolníků slečnou Kateřinou Pauzerovou. Těšíme se na vás!

 

Dana Poustková

 Město - z radnice