Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.

Za krádež dokladů a osobních věcí čeká trest


Že se nevyplácí nechávat  své osobní věci bez dozoru, zjistila jedna žena, které neznámý pachatel odcizil na konci dubna letošního roku v Neratovicích, při nákupu v obchodu, na ulici Kojetická, v nestřežený okamžik z vozíku peněženku s doklady, platební a úvěrovou kartou.

Podobně dopadla i další poškozená, která pro změnu na chvíli spustila z očí svoji kabelku, při návštěvě jednoho z restauračních zařízení v Neratovicích. V ten okamžik neznámý pachatel z kabelky odcizil finanční hotovost ,  doklady a  mobilní telefon Sony Ericsson. Oběma ženám vznikla dohromady škoda ve výši přesahující 6 000,- Kč.

Policisté z místního obvodního oddělení v uplynulých dnech zjistili, že oba případy spolu souvisí, resp. je mají na svědomí stejní pachatelé. Jedná se o dva muže z Mělnicka ve věku čtyřiadvacet a šestadvacet let, kteří jednu z krádeží spáchali spolu a druhou má na svědomí pouze jeden z nich.

Dne 2. června 2011 bylo policisty sděleno staršímu z nich podezření ze spáchání trestných činů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku ve spolupachatelství, za které je v tomto případě možno uložit trest odnětí svobody až na dvě léta. Trestní řízení je nadále vedeno na svobodě. Druhého výtečníka čeká sdělení podezření v nejbližších dnech.Zpravodajství