Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!

Do sběrného dvora vnikly postavy ze sci-fi Hvězdné války


Osmadvacetiletý muž z Mělnicka vnikl dne 2. června 2011, v časných ranních hodinách bez užití násilí, přes oplocení do areálu sběrného dvora na Mělníku, ulice Řípská. Mimo areál zůstal hlídat jeho jednadvacetiletý komplic z Chomutovska. V rámci krytí měli oba na obličeji stejné černé masky postav z výše uvedené sci-fi. Muž, který hlídal, byl navíc „ ozbrojen“ plastovou brokovnicí na hraní.

Uvnitř areálu starší z nich odcizil z kontejnerů vyhozenou elektroniku a to dva přehrávače DVD , jeden CD přehrávač a kabeláž. Víc již toho povedená dvojice napáchat nestačila. Na místo se dostavila hlídka policistů z místního obvodního oddělení Policie ČR a oba muže bez odporu zadržela. Dle vyjádření společnosti , která dvůr provozuje odcizili oba muži věci v hodnotě zhruba 500,-Kč.

Policisty bylo zjištěno, že oba muži byli v uplynulých třech letech za obdobnou trestnou činnost pravomocně odsouzeni a z tohoto důvodu jim bylo téhož dne sděleno podezření z trestného činu krádeže ve spolupachatelství, za který jim teď hrozí trest odnětí svobody v rozpětí od šesti měsíců do tří let. Trestní řízení je vedeno a svobodě.Zpravodajství