Tip: Chcete i Vy mít svůj banner nebo komerční inzerát na tomto webu? Napište nám na [email protected].

Krásné počasí přispělo k zvýšení dopravních nehod


O uplynulém víkendu se na Mělnicku stalo zhruba deset dopravních nehod a ve čtyřech případech se jednalo o nehody motocyklů.

V pátek 3. června 2011, došlo krátce před osmou hodinou večerní v katastru obce Želízy k dopravní nehodě motocyklu KAWASAKI NINJA, který řídil osmatřicetiletý muž z Kladenska. Řidič jel se svým motocyklem po silnici I/9 ve směru od Dubé na Mělník. U obce Želízy při průjezdu levotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost motocyklu svým schopnostem a vyjel ze silnice do pravého svažujícího se travnatého příkopu. Zde upadl ze své motorky a společně s ní se skutálel zhruba 22 metrů ze svahu. Orientační dechová zkouška byla s negativním výsledkem. Řidič byl odvezen k ošetření do nemocnice Mělník. Vzniklá škoda na motocyklu byla policisty na místě vyčíslena na částku cca 50.000,- Kč. K jiným škodám na majetku v rámci nehody nedošlo.

V sobotu, 4. června 2011,  se staly hned dvě nehody. Ta první, krátce po poledni, v katastru Mělnické Vtelno se střetl dvaapadesátiletý řidič motocyklu SUZUKI V- STROM 650 jedoucí se spolujezdcem, pětačtyřicetiletou ženou, oba z Mladoboleslavska a osobním automobilem CITROEN C5, který řídil třiatřicetiletý muž z Mělnicka. Řidič motocyklu jel po silnici I/16 od Mladé Boleslavi ve směru na Mělník. U obce Mělnické Vtelno po projetí levotočivé zatáčky nedodržel bezpečnou vzdálenost za vozidlem Citroen, které v daný okamžik zastavovalo kvůli jinému vozidlu. Následkem tohoto došlo ke střetu přední části motocyklu Suzuki se zadní částí vozidla Citroen. Po střetu motocykl „odklouzal“ do levého jízdního pruhu ve směru na Mělník, kde zůstal poté ležet. Řidič motocyklu byl RZS převezen k ošetření do nemocnice na Mělník, jeho spolujezdkyně byla na místě ošetřena. Z vozidla Citroen nebyl nikdo zraněn. Dechová zkouška u obou řidičů negativní. Škoda na motocyklu Suzuki byla předběžně vyčíslena na částku 50.000,- Kč a na vozidle Citroen taktéž na částku 50.000,- Kč.

Druhá nehoda se udála v devět hodin večer, na Mělníku, ulice Kokořínská. Zde se střetlo osobní vozidlo Seat Leon, které řídil jednadvacetiletý mladík, ve vozidle se s  ním ještě nacházel o rok starší mladík, oba z Mělnicka a motocyklem MALAGUTI SPIDERMAX GT500, který řídil třiašedesátiletý muž z Prahy. Řidič vozidla Seat jel v uvedenou dobu po ulici Kokořínská, ve směru od BČ Shell ke křižovatce s ulicí U Potoka. Zde chtěl odbočit vlevo k BČ Ono. Zajel do odbočovacího pruhu, zastavil a dal přednost protijedoucím vozidlům. Po projetí vozidel se řidič vozidla Seat dal do odbočování, když si všiml, že za posledním protijedoucím vozidlem jede ještě motocykl. Jakmile řidič motocyklu viděl, že vozidlo Seat chce odbočit, začal prudce brzdit a i se svým strojem upadl na zem a narazil přední částí do stojícího Seatu. Orientační dechová zkouška byla u obou řidičů s negativním výsledkem. Škoda na motocyklu byla předběžně vyčíslena na částku 30.000,- Kč a na vozidle Seat na částku 90.000,- Kč. Řidiči motocyklu při nehodě utrpěl těžká zranění a byl převezen do nemocnice, kde je hospitalizován.

Poslední nehoda se udála včerejšího dne, tj. 5. června 2011, v půl třetí ráno, v Mělníku. Zde si na svém motocyklu způsobil škodu cca 15.000,- Kč, sedmadvacetiletý řidič, který cestoval s o rok mladším spolujezdcem, oba z Mělnicka.  V jednu chvíli, kdy oba muži projížděli obcí Mělník, nezvládl řidič svou mašinu a po průjezdu mírnou zatáčkou se i s motocyklem „položil“ na bok. Oba muži si způsobili lehká zranění, která jim byla na místě ošetřena. Orientační dechová zkouška u řidiče prokázala požití alkoholických nápojů, kdy mu byla naměřena hodnota 2,04 promile alkoholu v dechu.

Ve všech případech mělničtí dopravní policisté uvedené nehody prošetřují i ve spolupráci s kolegy z obvodních oddělení. U posledního případu hrozí řidiči motocyklu, který si nehodu způsobil sám a to díky svému „stavu, sdělení podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

    Je vidno, že krásné počasí zlákalo na silnice snad všechny řidiče motocyklů. Je však zapotřebí, aby tito řidiči na svých silných strojích byli ohleduplní nejen k sobě, ale i k ostatním účastníkům silničního provozu. Být pozorný a nebýt zbrklý. Předejde se tak škodám na majetku a zdraví.Zpravodajství