Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!

Kabely nestihli ukrást


V době ze 3. na 4.června 2011, pětačtyřicetiletý muž z Lounska vytrhal a následně odcizil z areálu fotbalové hřiště v ulici Pražská, na Mělníku, cca 70 metrů kabelů typu CYKY-J 5x10 RE, kdy tyto kabely byly zakopané ve výkopu podél fotbalového hřiště a byly připraveny k napojení k elektrickému proudu. Muž poté kabely odnesl z areálu fotbalového hřiště do parku za obchodní dům v ulici Vodárenská, kde z nich následně sloupal bužírku a poté je prodal v jednom z výkupů na Mělnicku. Získané peníze, tedy částku cca 700,- Kč,  poté užil pro svou vlastní potřebu. Zde si poškozená společnost vyčíslila škodu na částku cca 15.000,- Kč.

Policisté z obvodního oddělení Mělník případ započali šetřit jako podezření z trestného činu krádeže. Začali probíhat výslechy svědků, poškozených a další úkony v trestním řízení.

Dne 5. června 2011 v nočních hodinách, stejný pachatel na stejném místě ještě s jedním komplicem vykopali a vytrhali ze země dva kusy kabelů o délce 4,5 metru a 3,2 metru. I tyto byly připraveny k zapojení do elektrické sítě. Jejich jednání však již neuniklo hlídce policistů z místního obvodního oddělení. Oba muže na místě zadrželi a byli předvedeni na služebnu. Odcizené kabely byly předány poškozené společnosti a tato si škodu vyčíslila tentokrát na částku cca 4.900,- Kč.  

Pětačtyřicetiletý muž byl se souhlasem státního zástupce umístěn do policejní cely a z rukou policistů si převzal sdělení podezření z trestného činu krádeže, za který mu lze uložit trest odnětí svobody v rozpětí šesti měsíců až tří let. Neboť již byl za obdobný skutek v posledních třech letech odsouzen. Nenapravitelný recidivista nyní čeká v policejní cele, jak rozhodne soud o jeho dalších krocích. Jeho „ spolupracovníka“ policisté k věci vyslechli a jeho čin byl vyřešen blokovou pokutou, neboť hodnota odcizeného byla nižší než 5.000,- Kč a v minulosti nebyl za majetkovou trestnou činnost stíhán.Zpravodajství