Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.
Muzeum M

Okradená seniorkaNa konci května letošního roku navštívila v dopoledních hodinách čtyřiaosmdesátiletou ženu, trvale žijící v rodinném domku, v Neratovicích neznámá osoba, která seniorce sdělila, že je zaměstnankyní pojišťovny a přináší jí přeplatek ve výši 1 000,- Kč. Důvěřivá paní následně ženu vpustila do svého obydlí, kde jí návštěvnice sdělila, že má pouze bankovku v nominální hodnotě 2 000,- Kč, a potřebovala by tedy rozměnit. Následovala pak důchodkyni k prádelníku, kde bylo  uloženo zhruba 40 000,- Kč. Zde došlo k finanční transakci a dle slov poškozené žena poté z domu odešla. Majitelce domu to po chvíli nedalo a šla zkontrolovat svou hotovost. Ta však na místě již nebyla.

Okradená žena věc následně oznámila policistům z místního obvodního oddělení Policie ČR, kteří případ vyšetřují jako podezření z trestných činů porušování domovní svobody a krádeže, za které lze uložit trest odnětí svobody až na dvě léta. V rámci šetření se policistům podařil zjistit přibližný popis podezřelé. Jedná se o ženu ve věku cca 40 let, která byla v době skutku oblečena do světlé bundy, světlých kalhot, bílé halenky a na hlavě měla čepici s kšiltem a třpytkami. Vlasy svázané do drdolu. Mluvila špatně česky.

Dále policisté zjistili, že krátce před událostí se v nedaleké  herně vyskytovaly dvě neznámé ženy, z nichž jedna z nich odpovídá zhruba popisu, který policisté od poškozené získali. Může se jednat o pachatelku skutku, ale také pouze o svědka v uvedeném případu. Vzhledem k tomu, že policisté na místě zajistili kamerový záznam, ale do dnešního dne se jim nepodařilo osobu ustanovit, žádají proto veřejnost o pomoc při ztotožnění této ženy. Případní svědci události, nebo osoby, které mají informace k ženám na záznamu, mohou kontaktovat policisty z obvodního oddělení Policie ČR Neratovice na tel. 315 682 007 nebo 974 876 740. Za informace k případu policisté předem děkují.
Zpravodajství