Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! [email protected]

Dopravní nehoda s těžkým zraněnímVčerejšího dne, tj. 9. června 2011, se krátce po druhé hodině odpolední, stala na Mělníku, ulice Mladoboleslavská, dopravní nehoda, při které čtyřiadvacetiletý muž z Berounska, který řídil nákladní automobil MAN s návěsem, srazil pětaosmdesátiletého muže z Mělnicka, který vedl jízdní kolo.

Řidič nákladního vozidla jel po silnici I/9, v obci Mělník, po ulici Mladoboleslavská. U OD Penny popojížděl se svým vozidlem v koloně, která vznikla v důsledku jiné dopravní nehody. Z pravé strany přední části kabiny vozidla, mimo přechod pro chodce,  vešel nákladnímu vozidlu do cesty muž vedoucí jízdní kolo. Řidič NA se s tímto mužem, který mu vešel před vozidlo, střetl. Hlídka policistů z dopravní inspektorátu, která byla u nedaleké nehody, poskytla společně s řidičem NA zraněnému chodci první pomoc a vyčkali příjezdu RZS, která muže ošetřila a sanitkou převezla na heliportu Mělník, odkud byl muž letecky transportován do FN Královské Vinohrady. Dle lékaře na místě muž po střetu utrpěl těžká zranění.

Alkohol by u řidiče na místě vyloučen orientační dechovou zkouškou. U chodce byl zajištěn odběr krve pro zjištění alkoholu v krvi. Jízdní kolo si na místě neštěstí převzal rodinný příslušník zraněného chodce. Způsobená škoda na NA, byla předběžně vyčíslena na částku cca 10.000,- Kč a na jízdním kole cca 2.000,- Kč.

Mělničtí dopravní policisté nyní dopravní nehodu prošetřují. Na základě výslechů svědků a účastníků nehody budou nyní zjišťovat,  zda řidič NA měl možnost chodce včas a dostatečně vidět či chodec měl v úmyslu přecházet mezi vozidly stojícími v koloně nebo řidič NA chodce jdoucího po straně strhl pod kola, tedy přesnou míru zavinění obou účastníků.Zpravodajství