Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.

Zloděj barevných kovů na železnici odhalenV době od 6. do 8. června 201,  neznámý pachatel odcizil v úseku trati Dolní Beřkovice až Horní Počaply, 30 kusů měděných lanek ASE, které slouží k anulaci spadlých závor. Naštěstí v tomto případě nedošlo k ohrožení bezpečnosti provozu na železniční trati, protože odcizená lanka slouží ke zdvižení závor po projetí vlaku přejezdem. Poškozená společnost si škodu vyčíslila na částku cca 12.000,- Kč.  

Policisty z obvodního oddělení v Horních Počaplech v posledních týdnech trápily opakované krádeže měděných lanek na této železniční trati. Výše uvedené oznámení patří mezi ty poslední, které policisté od společnosti přijali. Dříve se jednalo o věci vedené v přestupkovém řízení. Jakoby pachatel věděl, že při svých „nájezdech“ na železniční trať nesmí jeho lup přesáhnout hodnotu 5.000,- Kč. V posledním případě, kdy si „došel“ pro další lanka, se pachateli jeho kroky nevyplatily.

Policisté v rámci zvýšeného počtu krádeží, prováděli opakovaná bezpečnostní opatření, kdy ve zvýšené míře dohlíželi na místech, které si pachatel ke svým krádežím často vybíral. Pravidelně kontrolovali sběrné suroviny a šetřili hlavně dle své místní a osobní znalosti. Průběžné kontroly přinesly nakonec své ovoce.

Vzhledem k poznatkům a šetřením v případu policisté zjistili, že uvedený skutek spáchal osmatřicetiletý muž z Mělnicka. Tento nebyl v minulosti za majetkovou trestnou činnost potrestán.  Policistům se ke krádeži přiznal a nyní je věc vedena ve zkráceném přípravném řízení a je vyšetřován na svobodě. Jak policistům uvedl, ke krádežím jej vedla jeho nepříznivá finanční situace. Policisté poté muži sdělili podezření z trestného činu krádeže, za který lze dle zákona uložit trest odnětí až na dvě léta.

Na místě patří ocenit mravenčí práci kolektivu policistů z obvodního oddělení v Horních Počaplech na dopadení zloděje. Krádeže, které muž prováděl, mohly jednou vést až k velkému neštěstí na této či jiné železniční trati.

Z prováděného šetření však vyplynulo, že uvedené trestné činnosti se muž pravděpodobně nedopouštěl sám. Policisté proto pokračují v přijatých opatřeních.Zpravodajství