Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!

Dopravní nehoda na Mělníku



V uplynulých dnech došlo na Mělníku v souvislosti s uzávěrkou ulice Cukrovarská a vytýčením objízdné trasy na několika místech ke změně dopravního režimu.  Bylo zde umístěno přenosné svislé dopravní značení, které mimo jiné upravuje i změny přednosti v jízdě. Jedním z takto „postižených“ míst je i křižovatka ulic Oldřicha Wenzla a Pražská. Bohužel někteří řidiči tyto změny včas nezaregistrovali, a na takto označených místech dochází ke krizovým situacím.

Jedna z nich skončila na výše uvedené křižovatce dne 12. června 2011, krátce před osmnáctou hodinou dopravní nehodou, při které naštěstí nedošlo ke zranění osob. Vznikla pouze škoda na zúčastněných vozidlech, která však ani na jednom z nich nepřesáhla sto tisíc korun. K dopravní nehodě došlo tak, že pětapadesátiletý řidič osobního vozidla Peugeot 306 projížděl ulicí Pražská směrem do centra Mělníka. Po ulici Oldřicha Wenzla v tu dobu přijížděla řidička osobního vozidla Peugeot 307, která se svým vozidlem chtěla dále odbočit na ulici Pražská a pokračovat směrem na Prahu. Vzhledem ke změně dopravního značení se v té době řidička nacházela na hlavní komunikaci. Řidič Peugeotu pravděpodobně změnu značení nezaregistroval a  výsledkem byla srážka obou vozidel. Na místě poté oba řidiči vyplnili tzv. „ euroformulář“ pro pojišťovnu , mělničtí dopravní policisté, kteří byli k nehodě přivoláni provedli u obou účastníků dechovou zkoušku, která skončila s negativním výsledkem a viníkovi nehody na místě uložili blokovou pokutu ve výši 2 500,-Kč.

Tato nehoda je jasným příkladem toho, že se vždy vyplatí plné soustředění při řízení motorového vozidla a sledování dopravního značení. Poté by se nemělo stát, že jeho změna bude příčinou podobných situací.



Zpravodajství

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

4 Není tu jen MP


 

Hele není tu jen MP,ale jsme město kde se nachází OŘ PČR jen to není vidět. Mají sídlo co prý stálo 180 mil.  a ten aparát.!!!!!To šlo také z našich daní. Viděl někdo úsekáře PČR na pěší pochůzce, já tedy né. Dvakrát jsem po nich něco chtěl, jednou mě odkázali na MP a podruhé tam sami poslali hlídku MP. Proč sami nepřijeli nevím. Je mi jasné, že MP je někomu trnem v oku, protože jediná řeší přestuky v dopravě ve městě. A bude ještě populárnější, až jim Radnice koupí radar, to bude křiku, mě to neadí předpisy dodržuji a když náhodou něco provedu je to moje blbost.Příště až ti budou vadit cyklisté, co mě nevadí, zkus zavolat PČR. Já osobně radši dám přednost MP. A také nemám rád věčné stěžovatele. 

3 A když už nefunguje


A když už nefunguje náš deník, tak se to pokusím nahradit.

2 Debilní lidi


 

Ti co otáčejí značky jsou úplně debilní, ani si neuvědomují, že svým jednáním ohrožují ostatní na životech. Sám sem tam viděl strážníky již dvakrát značky dávat na původní místo. Přeci by bylo trapné,aby tam u  každé značky stál strážník, pak by zase lidi řvali, že je nevidí jinde, i když ti se stejně nezavděčí, mají nezáviděhodnou pozici.  Já osobně když něco takového vidím, tak to sám dám na místo

1 Značení křižovatky


Moje zkušenost s touto křižovatkou v sobotu 11.6. v 12.00. Cedule upravující značení ve směru od cukrovaru směrem do Mělníka byla otočená směrem do křoví a odsunuta tamtéž. Takže řidiči přijíždějící z tohoto směru nemohli změnu zaregistrovat. Myslím si, že by toto, nyní tak exponované místo, měli strážníci kontrolovat častěji. Při osazování botiček jsou velmi rychlí, ale to je asi všechno co mají v náplni práce. 

1.1 K tomu mám pouze jedno.


Strážníky MP nevyužívat pouze na kontrolu náměstí a špatně parkujících aut nás OBYČEJNÝCH SMRTELNÍKŮ , ale poslat je PĚŠKY i na sídliště , kde by konečně začali plnit funkci , ke které byla MP zřízena.Již několikrát jsem volal po kontrole parku na Polabí , kde dochází k porušování ZÁKAZU VJEZDU CYKLISTŮM , a nic se neděje.Chodím tam venčit psa a denně jsem ohrožovám rádoby sportovci na kolech , kteří si se slovy " bacha,uhni vole a pod. vynucují průjezd .Dnes jsem byl svědkem popojíždění OA od "Rasovny"  k Domovu mládeže a zpět k pizzerii Piraňa .Osádku vozidla tvořilo 5 výrostků ve věku  tak 18-19 let , otočené čepice , a tuctuctuc hudba.. Kdy už konečně někdo zakročí?To se čeká , až tam někdo někoho sejme ? A kdy už konečnš někdo kompetentní vyrazí do ulic zkontrolovat  dopravní značení Třeba u  Tank ONO.Minimálně 3 měsíce je u benzinky poražena cedule ZÁKAZ VJEZDU VŠEM MOTOROVÝM VOZIDLŮM  ale z druhé strany pořád vevodí cedule JEDNOSMĚRNÁ ULICE. 2x jsem byls vědkem , jak do této ulice ze směru od ČS zamířil autobus městské hromadné dopravy a 2x tam vjel kamión aby zaparkoval na parkovišti vedle Penny marketu.Jednou jsem byl dokonce nucen vjet až na trávu , abych nebyl smetem protijedoucím autobusem jedné nejmenované VODNÍ  dopravní společnosti .A co na to MP? Nic?Mrtvý brouk.

1.1.1 Pevně doufám, že


Pevně doufám, že voláte policajty i na lidi, kteří v tom parku nemají psa na vodítku?

1.1.1.1 Tak přesně to samé mě


Tak přesně to samé mě napadlo. Oni totiž cedule do parku zakazující vjezd jsou jen někde. Dokonce přes část parku vede cyklostezka od Labe k Rasovně. Ale pejsci navolno nikomu nevadí(sám jsem pejskař a psa mám vždy ve městě na vodítku).

1.1.1.1.4 hrdinstvi nebo diletantstvi


Marne premyslim jestli je to hrdinstvi nebo diletantstvi vedet, ze se neco nesmi, ale protoze se domnivam, ze narizeni neni 100% osetreno, zakaz nerespektovat.

Zakazove znacky (B08) jsou na vsech oficialnich pristupovych cestach a jedne pesine, jmenovite: Vrazova vyhlidka, vstup z ul. Macharova, vstup z ulice Ceskobratrska, vstup z ulice Fricova, vstup od hrbitova, vstup mezi kurty a domovem mladeze, vstup na rohu rasovny od ddm, vstup u schodu na spodnim konci parku a zakaz vjezdu vsech vozidel v obou smerech naproti autobusove zastavce u hriste. Zadna cyklostezka pres uzemi parku nevede. Muzu se ale mylit.

 

Samozrejme dokud nebude park mimo pristupove cesty oplocen lze do nej najet kdekoliv a tvrdit ja nic nevidel.

Ja se samozrejme cyklistovi vyhnu, vysvetlujte ale rocnimu diteti, ze tu sice cyklisti nemaji co delat a ze tu maji byt deti v bezpeci, ale presto stale plati, ze "silnejsi pes mrda".

m.

1.1.1.1.4.1 No jen upozorním že


No jen upozorním že značka zákaz vjezdu mímo pozemní komunikace platí pouze pro motorová vozidla. Proto existuje i značka zákaz vjezdu cyklistům která se v zásadě staví právě na cesty a chodníky. A Abych tvojí snahu tím pádem také ocenil. Od pizzerie podel  fotbalového hřiště je pouze zákaz vjezdu. Tudíž tam mohu na kole vjet. Vzhledem k tomu že tím místem prochází cyklostezka tak je to logické. Ano ted můžete házet právní výklady a najít nepřesnosti ale zkuste to tak brát.

No a cyklostezka vede od bývalého koupaliště u Labe po asfaltové cestě právě k Rasovně. Tam žádná značka není. Tudíž cyklisté se vydají často právě do centra a projíždí celý park aniž by věděli že tam nemají co dělat. Můžete se přesvědčít cykloznačením na stromech právě okolo Rasovny.

A naposlde na sebe něco prásknu. Jedu li na kole s přítelkyní ze Slovan an starý most tak jedu právě přes park. průměrná rychlost někde na 18km/h a poctivě brzdím před lidma, pejskama a dětma. Myslím že to opravdu nemůže nikomu vadit. A až tam potkáte nějaké hovado co si to tam páli 35km/h tak není nic lehčího než ho zastavit a upozornit, že tam nesmí.

Ono stačí jen trošku ohleduplnosti.

1.1.1.1.4.1.1 a ted babo rad je cesta k rasovne pozemni komunikace?


http://cs.wikipedia.org/wiki/%C3%9A%C4%8Delov%C3%A1_komunikace

kudy se na tebou zminovanou cyklotezku najizdi v druhem smeru, tedy od ddm ci rasovny aniz by clovek pominul zakaz vjezdu jizdnich kol? jinak je predem jasny ze vsichni cyklisti jezdi od lazni, je to takovej cimrmanovskej fenomen.

1.1.1.1.4.1.1.1 Třeba najedou u Rasovny a


Třeba najedou u Rasovny a jezděj pořád do kola. Nebo třeba když míjej značku tak koukaj na tachometr Laughing out loud

1.1.1.1.3 Asi tak...


...Narážel jsem na povinnost mít psa na vodítku na všech plochách parku Na Polabí + zákaz vodění psů na dětská hřiště. Když už tu někdo poukazuje na všechny restrikce. (platná Vyhláška města 9/2004).

1.1.1.1.2 Psa na vodítku mám taky


a značky jsou umístěny všude , kudy se do parku dá jít , mám to prošlapané dnes a denně min.3x.Někdo mi psal , že značky jsou prý umístěny nezákonně.Tak se ptá.Jak se pozná dopravní značka , která je umístěna zákonně a která nezákonně?To za chvíli můžeme začít polemizovat i o ostatních značkách a přestat je dodržovat.Na jednu stranu se omezují motoristé nesmyslnýma značkama vedoucíma k cyklostezkám a na druhou stranu se nedodržuje to , co se má dodržovat.

Dnešním dnem končím s přispíváním na mělníček , jelikož je tady banda lidí , kteří vidí pouze svůj zýjem ale vyslyšení druhé strany jim jaksi nejde pod vousy.

Obrázek uživatele LiPiss

1.1.1.1.1 přesně


přesně tak... až nedávno jsem zjistil, že tam je zákaz vjezdu cyklistů. Ale jenom někde... takže tam  budu vesele jezdit dál. A k chodcům jsem ohleduplnej, jezdim pomalu a čekám až si mě všimne.

1.1.1.1.1.1 Tady prolít nějakem


Tady prolít nějakem pitomej měšták? Z docela dost plusových příspěvků jsou najednou mínusové Smiling