Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! [email protected]
Muzeum M

Muž s bohatou minulostíDne 16. června 2011, se v půl osmé ráno, vydal nakupovat jednatřicetiletý muž z Pelhřimovska. V obchodním době na Mělníku, ulice Vodárenská, si v jednom sektoru strčil pod tričko DVD mechaniku, zn. Samsung, černé barvy. Jeho jednání neuniklo zaměstnanci obchodního domu, který na tuto skutečnost upozornil pracovníky bezpečnostní služby. Ti si na muže počkali za pokladními zónami, kde viděli, že jmenovaný odkládá pouze prázdný košík a nemá žádný nákup. Poté v klidu prošel pokladnami a směřoval ke vchodu. Zde ho pracovníci bezpečnostní služby požádali, aby je následoval stranou a vydal nezaplaceného zboží, které měl mít u sebe. Tento však odmítal, že by něco ukradl a alarm, který spustil, zavinili jeho nové boty, které si koupil teprve nedávno a slovně napadal přítomné pracovníky. Muž byl tedy požádán, aby se usadil v jedné z místností za informacemi a vyčká hlídky Policie ČR. Přivolaná hlídka na místě zjistila, že muž si čekání  krátil tím, že rozbalil DVD mechaniku a obal včetně samotné mechaniky odhodil pod lavici, na které seděl. Obchodní dům si škodu na odcizené a poškozené věci vyčíslil na částku cca 1.800,- Kč.

Policisté muže eskortovali na místní služebnu, kde následnou lustrací bylo zjištěno, že státní zastupitelství v Náchodě vydalo dne 14. června 2011, na muže, souhlas se zadržením pro trestný čin podvodu. Dále policisté zjistili, že jmenovaný byl již v posledních třech letech na obdobnou majetkovou trestnou činnost dsouzen. Naposledy v dubnu letošního roku, kdy mu Krajský soud v Praze uložil trest odnětí svobody nepodmíněně na osm měsíců. Recidivista byl tedy se souhlasem státního zástupce umístěn do policejní cely. Zde bylo podezřelému předáno usnesení o zahájení trestního stíhání z trestného činu podvodu, které na zdejší součást zaslali kolegové ze skupiny kriminální policie a vyšetřování (SKPV) v Náchodě. Dále si muž převzal sdělení podezření pro trestný čin krádeže, který spáchal na Mělníku a za tento mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Nakonec policisté ještě v evidencích PČR zjistili, že na muže je Okresním soudem v Mladé Boleslavi vydán příkaz k dodání do výkonu trestu a byl proto po provedených úkonech převezen hlídkou do vazební věznice, kde bude vyčkávat na další rozhodnutí soudu. O všech těchto úkonech byli informováni kolegové z SKPV, kterým bude prohřešek krádeže muže v obchodním domě na Mělníku taktéž zaslán k dalšímu opatření.Zpravodajství