Tip: Máme přehled co se kde šustlo! Buďte v obraze!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Masarykův kulturní dům projde proměnou

V Masarykově kulturním domě jsou již v plném proudu stavební úpravy, na jejichž konci bude úplně nový taneční sál v patře budovy. Přestavba začala již v dubnu, původně se plánovalo, že skončí v červnu,  ale v původní  zakázce nebyl zahrnut projekt na vybavení prostoru audiovizuální a osvětlovací technikou. Proto došlo k časovému posunu, projekt se musel dodělat. Nyní vše směřuje k tomu,  aby se zde v září mohla rozjet první sezóna. Zahajovací ples, který byl plánován na červen, se uskuteční v první polovině září.

Kromě sálu prochází rekonstrukcí i další prostory v kulturním domě – prostor kavárny  v přízemí se rozšíří o jednu místnost – zrušením původní kanceláře ředitele. V kavárně bude nová podlaha ze zátěžového PVC v dekoru travertinu, nové technické vybavení, nábytek i lustry.

Taneční sál v patře má 225 m2, nová podlaha je dřevěná. Výhodou bude mobilní multifunkční pódium, které může být kompletně využitelné ( osvětlení i ozvučení) na dvou místech, dle potřeb konkrétní akce. Z bývalé učebny vzniklo cateringové zázemí. Přímo v sále bude 120 míst k sezení, dalších 80 míst ve foyer a ve vestibulu. Sál dostane výborné vybavení audiovizuální a osvětlovací technikou ( mixážní pulty, zařízení pro připojení elektrických hudebních nástrojů...). Plánují se živé hudební a divadelní produkce, konference, přednášky atd. Např. 29.září zde proběhne dokonce juniorské mistrovství v boxu.

Kromě toho se úpravy dočkají také stávající  balkony divadelního sálu – kompletně se vymění podlaha – prkna se vymění za OSB desky a na ně bude položeno PVC.

Město zde investuje celkem 2 750 000 korun.

Souběžně se začne ještě od 1.července pracovat na opravě střechy a na nové  fasádě kulturního domu - zde se podařilo mělnickým památkářům získat na fasádu dotaci od Ministerstva kultury ČR ve výši 1 230 000korun, náklady této části dosáhnou celkové výše 4 137 000 korun. Tuto část stavby provede mělnická stavební firma Neumann.

Fasáda bude obnovena v původní barvě, která byla šedobílá. Počítá se i s ošetřením fasády nátěrem antigrafitti. Součástí rekonstrukce je výměna 8 oken, 5 dveří a jedněch vrat. Novou střechu dostane část nad vstupní halou, u ploché střechy nad šatnami se odbourá poškozené zdivo, vše se znovu vyzdí a střešní krytina se vymění. Na dalších částech se stávající střecha opraví. Nové budou okapy vybavené topným kabelem proti zamrzání, svody, oplechování atik, říms, parapetů a stříšek. U hlavního vchodu do kulturního domu bude na fasádu namontována dřevěná prosklená vývěska na plakáty. Stávající ocelové sloupy před budovou se odstraní a nainstaluje se dřevěný sloup s mechanismem na vyvěšování vlajek. Dokončení této části rekonstrukce se plánuje na polovinu října.

Mgr.Helena Vavřinová
tisková mluvčí
Městský úřad MělníkMěsto - z radnice