Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.

Krkonoše náročné, ale úspěšné

    Po nevydařených Lužičkách nás čekal start na Rally Krkonoše. Tentokrát mi nemohl navigovat Ivan Fryč, protože měl moc práce (nebo se se mnou bojí a nechce to přiznat Surprised), takže na horké sedadlo usedl hořovický Jura Dendys.

Už ve čtvrtek odpoledne jsme vyřídili administrativní přejímku a v pátek ráno vyrazili rovnou z hotelu na seznamovačky. Tratě RZ nebyly tak roztahaný jako na Lužičkách, takže se to dalo zvládnout bez stresu a ve dvě hodiny bylo hotovo. Už po seznamovačkách jsem chválil trať, místy rychlá, místy technická, trochu víc rozbitá, ale s chladnou hlavou se tam autu neublíží. Jen to počasí se chystalo nás potrápit. Krakonoš nebral telefon aby nám poradil, takže to bylo jen na nás. V noci na sobotu pršelo, ráno přestalo a půl hodiny před našim startem zase začalo... obuli jsme gumy do mokra, ale než jsme dojeli a odstartovali do první RZ, bylo skoro sucho. Takže se gumy přehřívaly a auto trochu plavalo. Navíc jsme těsně před startem první RZ zjistili, že nám nefunguje intercom. Takže pěkně pomalu, na oči, Jura máchal rukama abych aspoň přibližně věděl kam se to vlastně řítíme. Museli jsme vypadat jak hluchoněmej rozhádanej manželskej pár. Před druhou RZ se vyměnila baterka v intercomu (ta stará tam byla obráceně, zřejmě nějakej vtípek) a pokračovali jsme vesele dál. Časy nic moc, ale to se dalo čekat. Všude jsem totiž brzdil o 20 metrů dřív, kde nebylo vidět, tam jsem plynem vrkal a připadal si jak nerozhodná patnáctka... Vyvrcholení našeho představení přišlo na přejezdu k RZ 4, kde už to Jura nevydržel a nablil si do helmy, kukly, za brejle, na kombinézu a do auta. Ne kvůli tomu jak jsem letěl, ale jak jsem jel pomalu! Pobavili jsme dost kolemjdoucích, ale smrad tam byl jak v Honkongu. Těsně před startem to Jura stihnul ubrouskama tak nějak uklidit, ale v tom spěchu nechal na střeše svoje nový brejle. No nic, museli jsme odstartovat... Už se s nima pomalu loučil, když najednou na nás v ÚPéčku před servisem volá paní, že je našla a že nám je teda veze, aby jsme viděli na cestu. Paní děkujeme, byla moc ochotná, to se dneska vidí už málo. Po servisu následovaly druhý průjezdy rychlostních zkoušek. Už bylo obuto na sucho, bylo trochu i tý jistoty a jízda měla konečně jiskru. Na RZ 7 se nám dokonce povedlo zajet 4. čas ve třídě, na poslední RZ 8 to mohlo být taky tak, ale museli jsme předjíždět posádku startující před námi, která měla problémy s motorem a se servem. I tak jim děkujeme že nám uskočili hned jak to bylo možný. Na Rally Krkonoše tak bereme 5. místo ve třídě, ale prioritou bylo dokončit a ne to někde rozebrat do lesa. Chtěli bychom poděkovat pořadatelům za vstřícný přístup, za perfektní guláš v Autostylu a za řízeček v ÚPéčku. Příští soutěží bude pravděpodobně srpnová Rally Pačejov, ale vše je v jednání, takže sledujte web a tam se vše dozvíte včas.


Na našem startu se podílely společnosti IT assistance, e-shop LTX.cz, reklamní studio Cutstar, Autosklo SPEED, Escape6 - dodavatel tuningových a sportovních dílů, Tina Mělník - řezání a zpracování plechu, Raist a Logic. My jím tímto děkujeme a těšíme se na další spolupráci.


Zásluhu na výsledku mají taky Pavel Pinkas a Pavel Vítovec jakožto rádci a mechanici a taky Míra Ullman s Vlastou Kvisem a další, kteří nás hnali kolem trati dopředu. Díky taky Ivanovi za půjčení jeho cvičky (tím myslim samozřejmě jeho Fábii RS).
Díky a zase příště. Protože "NO RALLY - NO FUN!"

PřílohaVelikost
IMG_2494_3.jpg59.99 KB
23htj.jpg39.64 KB
IMG_2507_3.jpg59.11 KB
IMG_2767_3.jpg66.58 KB
IMG_3337_2.jpg49.26 KB
P6188414.JPG60.12 KB


Sport

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele LiPiss

1 video


onboard video z poslední rychlostní zkoušky je k vidění zde: http://www.youtube.com/watch?v=vFGI-7DcJU8&feature=youtu.be&t=1m