Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Městská policie Mělník informuje

Dívka se opila do bezvědomí
Dne 25.6.  2011 v  1:50 hodin  byla na  kamerovém systému spatřena  zřejmě opilá  dívka. Strážníci vyjeli na místo, tam už byl muž, který se snažil dívku probudit. Dívka se  nacházela v  apatickém stavu, strážníci přivolali RZS a zajistili základní  životní funkce dívky. Ve  2:01 hodin  se do  místa dostavila  RZS a  dívku převezla  k  vyšetření na interní oddělení mělnické nemocnice. Celá věc byla předána P ČR.

Opilý mladík se proměnil ve vandala
Dne 25.6.2011 v 07:05 hodin oznámila žena,  že  v ul. 5. května pod branou mládež (cca 12 osob) rozbíjí láhve.  Strážníci na místě spatřili skupinku podnapilých osob, která se  rozdělila  a šla -  část směrem na nám.  Míru a  část směrem na nám.  Palackého. Přitom dělaly hluk a nepořádek a při spatření hlídky se rozutekly. Jeden mladík ze skupiny  před hlídkou kopl  do  přenosné  dopravní značky a porazil ji. Jelikož  na výzvu strážníků,  aby upustil  od protiprávního jednání, nereagoval  a vůči  hlídce kladl aktivní odpor, hlídka z důvodu zachování  veřejného pořádku   a  zabránění  dalších  možných  útoků  použila  donucovacích prostředků. V  průběhu prováděných  úkonů se  na místo  dostavil  svědek  celé události, který hlídce pomohl s nápravou povalených a poničených věcí. Tento k celé věci uvedl, že celá skupina se  již delší dobu zdržuje  v této  lokalitě a snaží se  zničit vše, co jim přijde pod ruku -  značky, zábrany, reklamní  tabule, koše apod. Dále uvedl, že mladíci výtržnosti doprovázeli verbálními útoky vůči kolemjdoucím občanům. Zadržený mladík měl v krvi 1,83 promile alkoholu. Po celou  dobu prováděného šetření se mladík choval arogantně  a  verbálními útoky  hlídku napadal. Na základě  výše uvedených  skutečností bude  celá věc  postoupena příslušnému správnímu orgánu.                                           

Muž si na napadení nevzpomínal
Dne  25.6.2011 v 11:48 hodin na linku 156 oznámila žena, že u sousedů zřejmě dochází k  domácímu násilí.  Strážníci už na ulici potkali plačící ženu, která jim řekla, že byla fyzicky napadena druhem. Muž sdělil, že byl  v hospodě  a po  probuzení došlo k názorové rozepři, na napadení si nevzpomíná. Žena sdělila, že útoky ze strany jejího druha jsou  čím dál  častější a  intenzivnější.  Doposud  nic nehlásila. Po  celou dobu prováděných úkonů muž jevil známky  psychické lability. Jakmile se ženu  podařilo uklidnit,  hlídka ji poučila, jak  celousituaci řešit. Žena vše odmítla. Strážníci ji upozornili, že  vzhledem k tomu, že se rozepře opakují a je u toho přítomno dítě ( včetně dnešní situace), bude  celá věc postoupena odboru  sociálních věcí a zdravotnictví k dalšímu šetření a také P ČR.

Mládež se bavila házením kamení do výloh
Dne 25.6.2011 v 10:29 hodin oznámila žena, že z prodejny Tabák skupina mládeže odcizila misku a házela  kamení do výlohy. V  10:40 hodin se podobné hlášení objevilo z další prodejny. Hlídka MP a P ČR skupinku mládeže dostihla přímo ve městě. Celou věc si převzala k šetření hlídka P ČR.

Odmontování stěračů za tisíc
Dne 26.6.  2011 v  00:34 hodin  spatřila operátorka kamerového systému skupinku mládeže  v ul.  Husova. Mladík v bílé  mikině   přistoupil k  zaparkovanému vozidlu Peugeot, sundal   stěrače  a ukryl je pod mikinu. Skupinka dále pokračovala směrem do ul. Legionářů. Tam je dostihla hlídka strážníků.  5členná skupinka byla z Rokycan. Muž se ke krádeži stěračů přiznal. Sdělil, že když je pod  vlivem alkoholu,  má  potřebu  ničit  věci.  Muž dostal blokovou pokutu ve výši 1 000 Kč a stěrače vrátil zpět na auto.

Prvňáček si chtěl vzít žvýkačky a mladík sluchátka
Dne  26.6.2011  v  17:32  hodin oznámila  zaměstnankyně  supermarketu, že zadrželi pachatele krádeže. Šlo o žáka první třídy,  který tu byl s maminkou. Chtěl si odnést zdarma žvýkačky za třicet korun. K činu se doznal a celou věc předají strážníci jako poznatek na odbor sociálních věcí a zdravotnictví. V  18:15  hodin  došlo ke krádeži v dalším mělnickém supermarketu -  zde si chtěl muž odnést sluchátka za 150 korun. Nakonec sluchátka musel vrátit a musel ohradit blokovou pokutu ve výši 1 000 korun.

František Prachař, zástupce ředitele Městské policie MělníkMěsto - z radnice

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

2 Mládež se bavila


Mládež se bavila házením kamení do výloh
Dne 25.6.2011 v 10:29 hodin oznámila žena, že z prodejny Tabák skupina mládeže odcizila misku a házela  kamení do výlohy. V  10:40 hodin se podobné hlášení objevilo z další prodejny. Hlídka MP a P ČR skupinku mládeže dostihla přímo ve městě. Celou věc si převzala k šetření hlídka P ČR.

___________________________

u téhle příhody jsem byl osobně a bude mě to stát 1000 korun,,, slavim si maturitní vysvědčení a zůstávám po pátečním večeru v centru až do rána, většina kamarádu už šla domu spát, tak jsem zůstal s vytrvalcema,, jeden z nich se vyloženě choval jako hovado utržený ze řetězu ale než to zašlo daleko tak to byla sranda.. no tenhle podnadpis mě opravdu zarazil, o tom že jsem se bavil hazením kamenu nevim opravdu nic, a o odcizené misce už vůbec ne... tou dobou u čsob jezdila parta kluku na skateboardech a vhledem k tomu, že jsem taky dřív jezdil, tak jsem si od jednoho z nich pujčil skejta a hrál jsem si,,, když jsme s vytrvalcema odcházeli,(všichni pod vlivem alkoholu -  1++ promile) tak paní z trafiky hulákala kde má misku, já jsem ji ignoroval, protože jsem nevěděl kde její miska je a bylo mi to úplně ukradený,,, cestou od trafiky jsme ani nevím proč zamirili do dogerie, kde do mě to vožralý hovado naschvál strčilo, díky zákonu akce a reakce jsem narazil do regálu a zboží se zhroutilo na zem, pán od security chytil mě, nejdřív jsem byl ochotnej to tam narovnat zpátky, ale když jsem tu zkázu viděl, tak jsem mu řekl, že to rovnat nebudu, ať se podíva na záznam z kamery, pán to vzal na vědomí a pustil mě,,, vylezu ven a u trafiky vidím hlidku mp, vzhledem k tomu, že nejsem mršinka a bylo mi ajsný že hlidka jede za naši partou, tak jsem to řekl klukům a následoval pokus o "útěk" nebo spíše nenápadné vypaření se (snad každej mladistvej by to skusil Smiling ) ....policie však děla svojí práci dobře, a nedala nám nejmenší šanci, v tu ránu jsme byly obklíčeni a už se to vezlo... když jsem se strážníkům(pčr) snažil vysvětlit, že jsem nic neudělal, tak mi řekli, že jsem šel s tou skupinou a měl jsem tomu zabránit, což zní hezky, ale věděl sem, že já nic nedělám, a bylo a je mi uplně jedno co dělají ostatní (kor když jsem ožralej), . myslel jsem si, že to je jejich boj a jejich potencionalni problémy, ale zjevně jsem se spletl.. ted me opravdu mrzí, že jsem ten bloček podepsal, panove od pčr nepřímo dávaly najevo, že pokud nebudeme s pokutou souhlasit, dostaneme předvolání (někam) a tam to může dopadnout ještě hůř, v paměti mi uvízla policistou zmíněná částka 15000kč, a slova, že je pro nás lepší to podepsat (policisti(pcr) nás nijak nepřemlouvali, ale vyznělo to jako když dělají bububu) ,,, mám čerstvě po maturitě(bez práce) a v tu chvíli mě ta pokuta doslova vyděsila, že po chvilce váhání jsem podepsal bloček, i když jsem vlastně vůbec nic neudělal... chápu policii, že děla svojí práci a naky vozraly kluci v sobotu dopoledne jsou jim uplne u zadku, ale to, že se k 4 lidem chová jako by to byl jeden, prostě neni fér Sad(

2.3 a co je fér???


....tak u téhle záležitosti jsem byl osobně taky a nebude mě to stát nic, ještě aby.....

Podle tvého článku jsem pochopil, že se cítíš být nevinen z přestupku, za který jsi dostal blokově 1000,-Kč, vzhledem k tomu jak jsi se rozepsal...

Vysvětli mi, proč jsi nenapravil škodu z té drogerie, že jsi za to nemohl je alibismus, možná kdybyste se omluvili a pomohli jim to uklidit tak by nic neřešili (neboť následně nepožadovali uhradit škodu), píšeš, že jsi odešel ven a vzal čáru, no tak se nediv, a ta vaše návštěva asi nebyla taky uplně košér, 4 ožralí kluci, volal bych policajty asi hned, co myslíš, každej přes promili v žíle, no nevim, já bych Vás ze svýho krámu asi vyhodil okamžitě....


A pak utíkat před policajtama, všichni, myslim, že kdybys byl soudnej a ne tolik vožralej, tak se na ty svý kámoše vykašleš a nebudeš dělat bordel ve městě, páč ty lidi, který jste potkali, tak se k tý Vaší skupince vyjadřovali jako o ožralejch sprostejch výtržnících.

A druhá věc je ta, že ještě dopoledne, když jste chlastali v Admirálu, tak to co jste předváděli před hospodou na ulici bylo jak vyšitý na blokovku hned, je sice pravda, že jste jen postávali před hospodou, rapovali jste či co, ale to ráno se to rozléhalo po celym náměstí, a výrazivo typu že škola umění je na ho.no, svět je na pí.u, mr.at a ku.da se častovalo hodněkrát, byli jste adepti okamžitě, zvlášť když paní s malou holkou uvedla, že pujdou radši okolo náměstí.... což je přestupek jak z knihy..., bohužel jsme museli odjet k závažnější věci, ale myslim, že jste o nás vůbce nevěděli...

Mladíku, tu pokutu jsi dostal především za porušení veřejného pořádku dle přestupkového zákona a předpokládám, že i za poškození majetku.

Dále u pčr nejsou strážníci, ale policisti s hodnostmi a funkcemi a to že jsi měl protiprávnímu jednání zabránit? je mi jasný, že se ti to zdá směšný, ale je to tak, minimálně jsi měl klukům říct, ať se na to vykašlou anebo se  s ními rozloučit, ale myslim, že jsi se náramně bavil, stejně jako oni... (nechci se tě osobně dotknout, ale myslim, že kdyby tě potkal otec na náměstí jak jedeš vožralej na fošně s bandou co vyřvávaj v centru města, když slušný lidi pracujou, tak by ti jednu vlepil takovou, že bys to ledoval celej tejden)


A ještě jedna věc, nic nepřímo jsem ti najevo nedával, jasně jsem ti řekl a poučil tě, že pokud nesouhlasíš s přestupkem a vyřízením věcí blokově, věc oznámím k projednání, myslim, že jsem ti to zopakoval minimálně 4 krát, a jestli tvý rozhodnutí ovlivnili tvý kámoši, kteří s přestupkem souhlasili je tvoje zodpovědnost a jen značí to, že jsi nebyl stoprocentně jistý svojí nevinou.. BTW: jeden z vás tu předvolánku dostal k podání vysvětlení na druhý den na PČRa za střízliva s přestupkem souhlasil a uznal vinu, takže jste byli řešeni blokově všichni. Jo a za přestupek ve správním řízení je skutečně sankce až 15000,-Kč, to si můžeš ověřit, nemám důvod lhát.

 

Kdybyste nám byli u zadku, jak píšeš, tak bychom vás takhle neřešili vůbec, ale to by bylo přispěvovatelů v týhle diskusi, že policie dělá H.vno a ve městě je bordel, jenže mě ta práce ještě baví a je to má práce, přestože celá věc mohla být vyřešena v kompetenci Městské policie a my se mohli věnovat trestnímu řízení (ale to je spíš interní věc).

 

Jednu věc musim ocenit, a to, že jsi nic ze skutečností víceméně nezkreslil, kromě své viny Smiling

 

2.2 stejný metr -i na ty "nahoře"...


Nestačím se divit,co špíny a nespravedlnosti v tomto prohnilém malém státě dokáže být.Kde morálka a slušné chování bylo nahrazeno hmotnými statky,penězi,známostmi a podvody...je to děsné.Když vidím těch pár miminek,co se každým dnem narodí-říkám si-co je asi v našich letech jednou bude čekat???Ano,když v obchodě ukradnete rohlík,hned je v pohotovosti policejní eskorta a vypadá to jak zátah na Divokém západě.Kdo však jednou potrestá ty prasata ve vládě,co rozkradli celou naši zemi??!!A určitě by se dalo na plno prstem ukázat,nejen Zemanova,Fischerova atd vláda,ale konkrétní osoby.Včera jsem koukala na dokumenty Janka Kroupy a Josefa Klímy o pašování drog do věznic.Že v tom jsou namočeni mnohdy nejvyšší vykonavatelé je bez pochyb.Naše mládež hulí i na školách,zmalované slečny navštěvují někdy i 2.,3. třídu....Věznice jsou přeplněné (na 140%)a tak co nevidět se bude muset nechat udělit nějaká ta amnestie.K čemu tohle povede?!K ničemu lepšímu určitě ne.Minulý týden jsem sledovala pořad paní Tachecí-Fakta,kde zpovídala bývalou poslankyni a advokátku paní Marvanovou.Ta velice hezky a výstižně nazývala vyšetřování velkých státních megarozkrádaček(grippeny...atd) z pozice ministra Pospíšila -žábou na prameni,kdy on dává apel a rozhoduje o tom u nejvyšších státních zástupců,zda tyto kauzy řešit či ne.Tak-a jsme doma a mám naprosto jasno!Dokud takoví budou u moci a mít možnosti rozhodovat odneseme to tak akorát my-obyčejní lidé.Oni si budou vesele ve velkém čachrovat dál a nám se tak akorát smát.Jak dlouho je v tom ještě budeme v podobě nesmyslných reforem a škrtů,zvyšování daní a zvedání cen téměř u všeho podporovat????!!!!!

2.2.1 Nevyžádaná rada


tady bych poradil méně se zabývat Kroupou, Klímou, Tachecí & spol. a více žít v realitě mezi námi obyčejnými lidmi... ono nebude tak zle Smiling

2.2.1.1 díky za radu...


Ale osobně mě pobyt mezi lidmi,co čtou jen Aha a sledují Novu ,neslyší,nevidí a rádi stojí na jednom místě nenaplňuje.Pokud někdo vidí růžově i kdyby do něj brokovnicí stříleli,jeho problém....Já však nejsm žádná ovce.

2.2.1.1.1 :-)


Zařazovat Vladimíra mezi "lidi, co čtou jen Aha a sledují Novu, neslyší, nevidí a rádi stojí na jednom místě" je opravdu velká neznalost.  

2.2.1.1.1.1 Jenže


Jenže se tak vyjádřil. I já to tak cítím. zalezte do díry mezi své a o ostatní se nezajímejte. To chtěl říct?

2.2.1.1.1.1.3 Díky


Děkuji za mínusy. A můžete pokračovat. Demokraté - jen si na to hrajete. Co to raději vymazat, nebo... ještě lepší zrušit účet, zavřít, zastřelit. I to už tady bylo.

2.2.1.1.1.1.3.1 :-)


No tak, přece ti není 10... Smiling

 

Ty jsi vyjádřil svůj názor příspěvkem, oni mínusem. Kolikrát ty jsi mi říkal abych takové věci bral sportovně? Smiling

2.2.1.1.1.1.2 lidé si nerozumí....


Nechci se dožít doby,až půjde syn proti otci,nejbližším....Přesně takto jsem Vladimírův příspěvek pojala.Nikde však nepíšu-že Vladimír je ten,kdo čte.....atd-a to zas takto pojali a "chytli se" jiní.Kdo tu a jak pojal čí příspěvky tu nehodlám řešit.Nepatřím však k lidem,kteří jen stojí na místě a lamentují,čekají s nataženou rukou a spoléhají na druhé,že za ně něco vyřeší,ale spíš k těm aktivnějším a činným.

Tak a ať je tu "veselo"-zase do mě!

2.2.1.1.1.1.1 :-)


Já to spíš pochopil jako: "zkuste se dívat kolem sebe a změnit to co změnit můžete". Když budeme ignorovat maličkosti které nám vadí v našem okolí, nemáme právo si stěžovat na to že se stejně chovají ostatní...

2.2.1.1.1.1.1.1 Malé nedorozumění


Tedy,  asi bych se měl vyjádřit jaxem to myslel… Myslím, že je potřeba méně posuzovat stav společnosti podle virtuálního mediálního obrazu a víc podle své každodenní zkušenosti a lidí ve svém okolí.  Potom člověk nemůže brát vážně titulky typu „Republika je v rozkladu“  a myslet si, že všechno je špatně.  Většina lidí a věcí je v pořádku a spousta se toho mění k lepšímu. Nikdy jsme se v Česku neměli líp a neměli takovou svobodu. Pokud bych se o něco bál, tak o postupné ukrajování z té svobody různými šiřiteli "dobra pro všechny". A nechtěl jsem Vás nabádat k nějaké pasivitě. Naopak si myslím, že stále platí, že každý svého štěstí strůjce a pomocnou ruku hledej nejprve u svého ramene. A to i pokud chcete něco změnit ve sféře veřejné. Měl jsem dnes po ránu nějakou rozvernou, tak sorry za nedorozumění  :)  Blesk, Aha a Šíp prosím Vás nečtěte a na Nově vybírejte jenom dobré filmy (občas se podaří) Smiling Jinak též doporučuji velmi moudré odpovědi  P. Nárožného zde http://zpravy.idnes.cz/narozny-mam-rad-lidi-ktere-odsuzuji-jako-politicky-nekorektni-darebaky-1nm-/domaci.aspx?c=A101230_114221_domaci_jan  - to bych podepsal.

2.2.1.1.1.1.1.1.1 Článek od p. Nárožného


Je ten stejný národní úmělec  tenhle Nárožný ?????Ten to podepsal toto, když se to hodilo.

Anticharta-text

 Také my, představitelé umělecké fronty, připravujeme bilanci své tvůrčí práce. Na letošní jarní měsíce svoláváme sjezdy svých svazů českých a slovenských spisovatelů, výtvarných umělců, dramatických umělců, skladatelů a koncertních umělců, aby zvážily hodnoty vytvořené v uplynulém období a zabývaly se otázkami dalšího rozkvětu socialistického umění. Pociťujeme radost nad tím, že v součtu těchto hodnot jsou mnohá mimořádná díla a výkony, které jsou trvalým obohacením duchovního života našeho lidu a dosáhly zaslouženého uznání doma i ve světě. Tyto hodnoty, blízké lidu, nevznikaly ve vzduchoprázdnu. Vznikaly v sepětí s každodenním dílem všeho našeho lidu, který naše komunistická strana vyvedla z let rozvratu, vznikaly jako součást společného úsilí o bohatý, socialistický rozvoj života v naší zemi, vznikaly v příznivém ovzduší péče...

Podepsán Petr Nárožný

2.2.1.1.1.1.1.1.1.1 Anticharta


...hm, snad se za to stydí. Ale každej průser má svůj poločas rozpadu a člověk za třicet let může zmoudřet. Nesoudil bych podle jednoho selhání, zvlášť když jsem v té situaci nebyl . Byla to jedna z mnoha šaškáren komářího režimu, které skoro nikdo nebral vážně. Její význam časem vzrostl s tím, jak vzrostl význam Charty. Soudit může třeba Magor Jirous, ten má na to právo. Ale Vás neznám, nechci Vám vyvracet Váš názor, jen popisuju svůj pohled.

2.1 No tak pro


No tak pro příště víš že jakmile jsi ožralej tak se nevyplatí k nikomu jinému připojovat.

Pokud se nepletu a ty si skutečně stojíš za svém že jsi nic neprovedl tak by měla být možnost se i proti blokovce odvolat a nechat to řešit úřad, pak by on musel prokázat že si něco provedl. Ale právníky tu na mělníčku taky máme Smiling A jedna pokuta se dá přežít. Taky jsem ji kdysi za nějakou blbost dostal Laughing out loud

Obrázek uživatele Alexander Klimeš

2.1.2 Právníci jsou svině


 - sám jste to napsal Laughing out loud. A ty co píší na Mělníček zvlášť.

Ad pokuty.

Principem blokového řízení jest, že pachatel UZNÁ přestupek a navrženou sankci. Odvolání by jaksi bylo protismyslné.

Z tohoto pohledu je jedno, esivá to cvaknete na místě, nebo si odnesete složenku, tu svini zelenou /pro pamětníky/, kterou zapomenete zaplatit, takže Vás navštíví exekutor po čase, a máte to o desítku dražší.


Neuznáte-li přestupek, musí se věc řešit ve správním - přestupkovém řízení. To bývá dražší, ale někdy je tam šance na úspěch.

Tisícovku bych zaplatil asi na místě, vyjma dopravních přestupků. Ale jest každého věcí, jak si chce se státem zaválčit.

2.1.1 Blokovka


btw. myslím, že proti blokové pokutě není odvolání

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

2.1.1.1 No pokud ji nezaplatil na


No pokud ji nezaplatil na místě, tak to jde (IMHO) do správního řízení a odvolat se jde. Ale nemusí to být pravda.

2.1.1.1.1 Na místě


bloková se platí vždycky na místě, nebo ne?

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

2.1.1.1.1.2 no jo, ale bylo řečeno


no jo, ale bylo řečeno "u téhle příhody jsem byl osobně a bude mě to stát 1000 korun", takže to ještě neplatil...

Obrázek uživatele steny

2.1.1.1.1.1 já si vždycky řeknu o


já si vždycky řeknu o složenku..

1 otřesné


 

Když to čtu, tak je mi strašně smutno kam jsme se to za dvacet roků  dostali. Neházím všechny do stejného pytle,ale  část dnešní mládeže je dost agresivní a ráda vše ničí. Co ale s tím jde dělat???. Chtělo by to přitvrdit, jenže jak??? a aby to bylo spravedlivé  a  také účinné. Dneska někdo něco provede a ještě se policajtovi směje do obličeje a možná si na něj ještě stěžuje. Já bych policajta dělat nemohl, určitě bych to jednou nevydržel a bylo by zle.   

1.1 To víte. Bylo


To víte. Bylo vysvědčení tak se naši studenti předváděli. To až začnou prázdniny a budou se nudit to bude něco. Jo hold dřív skoro všechna děcka jela na tábory, k babičkám, dovolená. Přes rok výlety s rodiči a podobně. Dneska rodiče nemaj několik stovek na vstup do muzea nebo zoo když dje celá rodina. Tisíce na dovolenou a to samé na tábor. Tak hold jsou děcka doma a rostou si sama. A to věřte že bude hůř.  Sad

1.1.1 Děd Vševěd


Romane, věděl jsem, že jste vševědoucí, ale že jste takhle starej, to  jsem netušil… Smiling

1.1.1.1 Jak jako myslíte starej?


Jak jako myslíte starej? Tam někde píšu kolik je mi let? Krom kdyby vás to zajímalo tak 23.

1.1.1.1.1 Názorem


...názorem v předcházejícím příspěvku. Takhle mluvívají babičky pohoršené tou dnešní mládeží. Vždycky tak mluvívaly. Nic ve zlým, just joking. Musím jít pracovat.

1.1.1.1.1.1 No to je spíš tím


No to je spíš tím že jsem do 15 jezdil na tábory jako dítě. Pak jako praktikant a i jako vedoucí. Naše rodina provozovala desítky let táborovej areál Svatošské Skály a měli jsme možnost sledovat jak to jde prostě dolů. A věřte že i ted, pouze pár let po odchodu ze školy, ty rozdíly mezi generacema jsou vidět taky.  Ale to je jedno.

 

Hezky si to užijte, mě to čeká dnes naposled a skoro dva týdný volno Smiling