Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.

Za nedostatečnou péči o děti až dvouletý trestSedmadvacetiletá žena z Mělnicka v době od konce března 2003 do začátku března letošního roku závažným způsobem porušovala  povinnost pečovat o svého nezletilého syna, a to tím způsobem, že se synem nenavštěvovala dětského lékaře v rámci preventivních prohlídek, povinných očkování, kontrolních vyšetření po nemocech a vyšetření na specializovaných lékařských pracovištích, čímž dítě dle zprávy odborníka ohrozila na zdraví a životě. Dále synovi v době od listopadu 2010 do začátku března 2011 umožnila vést zahálčivý život tím, že neodůvodněně omluvila celkem 158 hodin absence v rámci základní školní docházky.

Společně se svým třiatřicetiletým druhem porušili jako rodiče dalšího nezletilého syna svoji povinnost o tohoto pečovat tím, že opět zanedbali jeho preventivní prohlídky, povinná očkování, kontrolní vyšetření a návštěvy specialisty, čímž došlo dle odborného vyjádření k ohrožení jeho zdraví a života.

Dne 27. června 2011 bylo oběma policejním vyšetřovatelem, územního odboru Policie ČR Mělník sděleno podezření z trestného činu ohrožování výchovy dítěte, za který je v tomto případě možno uložit trest odnětí svobody až na dvě léta. Trestní stíhání je nadále vedeno na svoboděZpravodajství