Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! [email protected]

Několik anonymních oznámení policisté objasniliOd poloviny února do června letošního roku, zavolal na linku 112 anonym, který pokaždé oznámil, že v „Tescu na Mělníku je bomba“. Za uvedenou dobu se jednalo o celkem sedm případů. Ten poslední se udál 20. června 2011. Policisté každé oznámení prošetřovali jako podezření z trestného činu síření poplašné zprávy.

Na případu spolupracovali kriminalisté z oddělení obecné kriminality s kolegy z obvodního oddělení PČR Mělník. Po dlouhé, usilovné a mravenčí práci se nakonec podařilo tyto oznámení objasnit. Kriminalisté zjistili, že všech sedm oznámení na linku 112 měl na „svědomí“ mladiství z Mělnicka. Škodu, kterou svým nezodpovědným jednáním poškozené společnosti způsobil, přesahuje v současné době škodu bezmála za půl milionu korun.

Kriminalisté proti mladíkovi zahájili trestní stíhání, neboť se dopustil provinění šíření poplašné zprávy a dle zákona mu lze uložit trest odnětí svobody až na rok a půl. Neboť se jedná o mladistvého a uvedenou věc bude řešit soud pro mládež.

Lze jen těžko říct, zda si tento mladík, který má život ještě před sebou, vůbec uvědomil, co svými telefonáty, vůbec způsobil. Nejenom, že obchodnímu řetězci způsobil značnou škodu, ale jeho nezodpovědné jednání vyvolalo obavy a strach mezi zaměstnanci i návštěvníky obchodu. Snad mladíka do budoucna takovéto či podobné „legrácky“ přejdou a bude své aktivity směřovat užitečnějšími směry.  Policisté upozorňují další podobné vtipálky, aby si uvědomili, že uvedená legrácka z jejich strany zaměstná nespočetné množství profesionálních lidí ze složek IZS, kteří mohli být v daném okamžiku na jiném místě a mnohem užitečnější či potřebnější.Zpravodajství

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

2 Anonym o Valentýna


Jeden z telefonátů se konal i o Valentýna. V Tescu byli na Valentýna přtipraveni v podobš růží, plyšáků, srdcí a přáníček. Díky anonymovi jsem miusel do Kauflandu, kde Valentýna vůbec neslavili, tudíž nic neměli a v Tescu pak druhý den vyhazovali stovky růží a plyšáky a přáníčka posílali firmám, že se neprodaly. Myslím si, že škoda několik desítek tisíc za ten den...

1 :-)


sedm oznámení na linku 112 měl na „svědomí“ mladistvÝ...

1.1 mínus


někdo umí česky a hned má mínus Laughing out loud