Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Řidiči opět zaměstnávali policisty na MělnickuDne 28. června 2011, před dvaadvacátou hodinou dohlížela v katastru obce Mlčechvosty policejní hlídka z oddělení  v Lužci nad Vltavou na bezpečnost a plynulost silničního provozu. V rámci této činnosti kontrolovala osobní motorové vozidlo Honda Civic, které řídil šestadvacetiletý muž z Trutnovska. V rámci kontroly se muž podrobil orientační dechové zkoušce, která skončila naměřenou pozitivní hodnotou 1,95 promile alkoholu v dechu. Na policejní služebně si následně převzal sdělení podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který je možno uložit trest odnětí svobody na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Další řidič se chtěl policejní kontrole jen o několik hodin dříve vyhnout úplně. Policisté z obvodního oddělení Policie ČR Kostelec nad Labem chtěli v rámci výkonu služby zkontrolovat krátce po dvacáté hodině v obci Dřísy osobní motorové vozidlo Volvo S 80. Jeho řidič však neuposlechl výzvu k zastavení a začal ujíždět. Po krátké honičce  nezvládl řízení a narazil v Tišicích do stromu. Dopravní nehoda se obešla bez zranění. Policisté řidiče zadrželi a zjistili, že se jedná o sedmatřicetiletého muže z Prahy, který má platný zákaz řízení motorových vozidel a to od července 2010 do dubna 2016. Navíc bylo zjištěno, že muž řídil pod vlivem alkoholu. Provedená orientační dechová zkouška naměřila 0,38 promile alkoholu v dechu.

Tomuto řidiči policisté sdělili následujícího dne podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na tři léta.Město - z radnice