https://www.traditionrolex.com/7

 Zásahy policie během vinobraní | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Zásahy policie během vinobraní

 

Během vinobraní měla Městská policie Mělník všechny své strážníky v ulicích. Vzhledem k tomu, že bylo velmi teplo a řada jedinců celý den popíjela, v noci se pak množily různé strkanice, potyčky a šarvátky, kde měli strážníci více práce než v předchozích letech. Vše se obešlo bez vážných zranění, zdravotníci spíše ošetřovali drobná zranění.

Během vinobraní nalezli strážníci i občané spoustu ztracených dokladů, peněženek a klíčů, některé věci již byly předány zpět majitelům.

Pátek 22.09.2006 - Vinobraní

Ve 22:55 v ul. Tyršova došlo  k  rozepři   mezi   dvěma muži, z nichž jeden nechtěně vylil  do stánku s cukrovinkami pivo a majitel požadoval náhradu ve výši 1000 Kč. Výše uvedená částka se zdála muži, který pivo vylil, neadekvátní a nechtěl ji v této výši uhradit. Za přítomnosti hlídky MP se dohodli na výši 300 Kč.  Po odchodu si ale majitel stánku vše rozmyslel a mezi muži došlo  k  menší potyčce. Celou věc si poté převzala PČR, vzhledem k tomu, že  jeden z mužů chce  podat trestní oznámení.

  

Sobota 23.9.  

V 01:45 se na služebnu se dostavil muž a odevzdal černou  peněženku, kterou  nalezl  na nám. Palackého. Peněženka  obsahovala spoustu dokladů. Ve 02:45 si šťastný majitel peněženku vyzvedl .

V 05:50 operační MP spatřila na kamerovým systému mladíka, jak se podezřele  pohybuje  kolem zaparkovaných  motorových vozidel. Hlídka na místě zjistila,  že  se snaží dostat do  zaparkovaného karavanu. Jelikož  mladík neměl  u sebe  žádné doklady a nebylo  možné   zjistit jeho totožnost, celou věc si převzala hlídka PČR, která mladíka   převezla na OO PČR. 

Neděle 24.09.2006

Na Městskou policii Mělník se obrátili občané s tím, že si u stánku

s vínem si zaplatili 2 lahve vína RULANDSKÉ ŠEDÉ v hodnotě 160,-Kč s tím, že si je vyzvednou před 18:00 hod, ale majitel stánku odjel ještě před ukončením akce i s jejich zaplaceným vínem. Chtěli od hlídky zjistit spojení na prodejce s vínem. Dle § 12 odst.2 písm. e,f zák. č. 553/91 Sb. hlídka MP prostřednictvím pracovnice MÚ, členky komise vinobraní poskytla poškozeným kontakt na prodejce ze stánku, kterému víno zaplatili.

Dne 24.09.2006 v 18:20 hodin prováděla hlídka MP pěší pochůzku v centru města. Při této pochůzce se k hlídce dostavil muž, který požádal o pomoc při problémech, ke kterým dochází u jeho prodejního stánku v ul.Kněžny Emmy. Jak dále sdělil, došlo zde k drobné hádce. Hlídka MP se po tomto oznámení dostavila na místo, kde bylo zjištěno, že došlo ke konfliktu mezi občany ukrajinské národnosti. Při provádění úkonů bylo zjištěno, že jeden z těchto občanů nemůže hodnověrně prokázat svou totožnost. Nakonec bylo zjištěno, že se jedná o osobu, která má zákaz pobytu na území ČR. Muž byl převezen na služebnu OO PČR.

  

Svatopluk Zachoval, ředitel Městské policie MělníkMěsto - z radnice

https://www.traditionrolex.com/7