Tip: Máme přehled co se kde šustlo! Buďte v obraze!

Akce na silnicích pokračují!Během uplynulého víkendu se uskutečnily na silnicích našeho regionu další dvě dopravně-bezpečnostní akce. Těchto opatření se celkem účastnilo osmapadesát policistů z dopravní, pořádkové a cizinecké policie, územního odboru Policie ČR Mělník.

Během akcí bylo zkontrolovaná 478 motorových vozidel. Policisté odhalili 115 přestupků. 104 jich bylo na místě vyřešeno uložením blokových pokut ve výši 59 400,- Kč. Jedenáct dalších přestupků bylo oznámeno správním orgánům. Jako tradičně mezi nejčastější provinění ze strany řidičů patřilo porušení rychlostních limitů v obci, i mimo obec. Těchto přestupků bylo zadokumentováno pětadvacet. Sedmatřicet řidičů vyjelo na komunikace s vozidlem v nevyhovujícím technickém stavu. Deset řidičů zaplatilo pokuty za nepoužití bezpečnostních pásů a zádržných systémů. Čtyři šoféři se před jízdou posilnili alkoholem, dva řídili bez potřebného řidičského oprávnění a tři další neměli u sebe v době kontroly pro jistotu řidičský průkaz vůbec. Šest hříšníků policistům nepředložilo doklad o pojištění odpovědnosti.

Dva příklady na závěr. Dne 15. července 2011, krátce po půlnoci, si všimla hlídka městské policie Mělník, v ulici Italská osobního motorového vozidla VW Passat, které jelo v protisměru. Vozidlo bylo zastaveno a za jeho volantem zjištěn pětatřicetiletý cizinec. Na místo se dostavila hlídka Policie ČR a řidič se po předložení dokladů podrobil orientační dechové zkoušce, která skončila pozitivní naměřenou hodnotou 2,21 promile alkoholu v dechu. Další jízda byla muži zakázána a zanedlouho si za přítomnosti tlumočníka převzal z rukou policistů sdělení podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který lze uložit trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

V ten samý den, po třiadvacáté hodině kontrolovala hlídka mělnických dopravních policistů v Tišicích, osobní motorové vozidlo Peugeot 205, které řídil dvaadvacetiletý muž z Litoměřicka. U něho bylo orientační dechovou zkouškou naměřeno 1,36 promile alkoholu v dechu a dále policisté zjistili, že byl v posledních dvou letech pravomocně odsouzen za stejný delikt, jedná se o neřidiče a má vysloven zákaz řízení motorových vozidel na dobu dvou let a to do května 2012. Tomuto muži bylo policisty sděleno podezření z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za které lze uložit trest odnětí svobody až na tři léta. Trestní řízení je v obou případech vedeno na svobodě.Zpravodajství