Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.
Muzeum M

Za hrozby skončil nakonec ve vazběŠestadvacetiletý muž z Mělnicka navštívil v letošním roce během měsíců březen až červen celkem v pěti případech stejně starého muže, který byl zaměstnán jako ostraha obchodního domu v Neratovicích. Při návštěvách na jeho pracovišti muži vyhrožoval, že bude mít problémy, dostane přes hubu, uříznutím hlavy, podřezáním a dalším. Svým jednáním vzbudil u napadeného důvodnou obavu o jeho zdraví a život.

Důvod tohoto jednání byl vcelku jednoduchý. Muž si chtěl z obchodu odnést zboží bez zaplacení a svým jednáním se snažil donutit ostrahu, aby proti němu při krádežích nezasahovala. Toto se muži zčásti podařilo. Při jedné z návštěv v obchodě si bez zaplacení odnesl tři kusy tekutých pracích prášků v hodnotě zhruba 1 300,- Kč.

Případ se nakonec dostal až k mělnickým kriminalistům. V rámci jeho prověřování bylo zjištěno, že násilník byl za krádeže v posledních třech letech pravomocně odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody na devět měsíců, který mu byl následně změněn na nepodmíněný. Z výkonu trestu se vrátil na konci února letošního roku. Dne 17. července 2011 byl muž kriminalisty zadržen a umístěn do policejní cely. Policejní vyšetřovatel proti němu zahájil trestní stíhání pro trestné činy krádeže a nebezpečného vyhrožování, za které je v tomto případě možno uložit trest odnětí svobody až na tři léta. Dne 18. července letošního roku byl muž na základě rozhodnutí soudu eskortován do vazební věznice.Zpravodajství