Tip: S ostatními uživateli si můžete posílat soukromé vzkazy!
Muzeum M

Dobrodružství na 3200 km z Mělníka

Na trasu dlouhou přes 3200 km se vydá už příští neděli cyklista z Mělníka Roman Rak. K této myšlence ho přivedla touha po nějaké kratší expedici. Původně uvažoval o cestě k moři po cyklostezkách ale nakonec se rozhodl objet naší republiku. Cesta povede z Hřenska přes všechny hraniční přechody zase zpět.

O podobnou cestu se pokusil v roce 2008 také jeden cyklista. Ten však v té době mohl projet pouze nejbližší města. Jak sám Roman Rak řekl, tak dnešní podpora cyklistiky umožňujě jet i na místech kde byl před lety zákaz. Celá cesta by měla trvat do tří týdnů s tím že každý den ujede zhruba 200 km. Celá akce se jmenuje Magnet Geocaching Adventure 2011. Magnet protože je to prostě Magnet a Geoceching na podporu této skvělé moderní hry. O cestě se budete moci dočíst z několika zdrojů. Jeden z nich jsou Novinky.cz kde budou články z míst které navštíví. Pak cestovatelský server Kalimera.cz kde budou podrobné reportáže a samozřejmě na jeho blogu. Ten najdete na adrese www.Magnet2011.blogspot.com. Tam naleznete hlavně fotografie a videa z cesty. Momentálně se jedná s MÚ o zařazení článku do místní Radnice. Avšak vedení tohoto měsíčníku s komunikací nespěchá.

Cesta bude uskutečně na kole značky Kellys Quartz DSC a zavazadla se povezou v přípojném Vozíku od společnosti Croozer. Jak Roman Rak uvedl, tak si bude celou cestu financovat sám. Žádal jsem zastupitele i místní firmy o jakoukoliv i malou pomoc a to nejen finanční ale i materiální. Jejich ochota je však velmi nízká. Na člověka koukají jako na podvodníka. Přitom já chtěl prezentovat Mělník. Město ve kterém žiji a které mám rád. Na druhou stranu jsem se podpory dočkal u velkých firem od kterých bych to vůbec nečekal. Velké poděkovaní patří společnosti CZC.CZ která mi darovala netbook s velkou vydrží abych mohl psát příspěvky i během cesty. Ale i mnoha jiným. Kdybych měl vyjmenovat všechny tak jsem zde neskutečně dlouho.

Jak už bylo uvedeno na začátku článku tak trase začne v Hřensku. První přespání je plánováno u Karlových Varů. Další někde na kraji Šumavy pod stínem kůrovce a dál podel hranic. Spaní bude probíhat stylem jak si usteleš tak si lehneš. Převážně jde o spacák a stan někde kam nohy dovezou. Pouze jednou za tři dny navštíví nějaký kamp. Hlavně kvůli energii pro notebook a jiné zařizení.

Myslím že je ještě spousta věcí které by zde stály za zveřejnění ale pevně věříme že si čtenáři Mělníčku najdou cestu i na Magnetovy stránky www.magnet2011.blogspot.com

Nakonec bych chtěl poděkovat rodině a přítelkyni za podporu. Bez nich by to skutečně neslo.
Také děkuji společnosti CZC.CZ, Cefil s.r.o. A serverům Kalimera a Novinky.
Nakonec děkuji Mělníčku za uveřejnění článku. Doufám že se vrátím do 13.8. na FLASHBLACK :-) Sport

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

9 Co to nějak zmapovat?


Magnete, už včera jsem koukal na tu mapku, kde jsi uváděl svoji přesnou cestu na Říp. Mimochodem, zdá se, že to je ta turistická červená značka ( úsek od Mlčechvost), co po ni chodí kralupáci na Říp.

To víš, já mám ty mapy rád Smiling. Mohl by jsi nějak takto zmapovat tu Tvoji cestu po obvodu Čech? A třeba i s nějakým časovým rozvrhem, pokud Ti ještě utkvěly v hlavě nějaké časy Eye-wink. Mně se to občas stává, že ať jdu pěšky, nebo jedu na kole, tak dokonce mi někdy utkví takové údaje v hlavě, což je dobré pro různá plánování dalších výletů.

Zajímá mě to proto, že jsme v kolektivu mnohokrát diskutovali o tom, co se vlastně dá za den na kole ujet a jak si rozvrhnout přestávky. Samozřejmě, že vím, že záleží na obtížnosti terénu, na větru, na trénovanosti, na vůli a také právě asi na tom rozvrhu a délce přestávek. Člověk samozřejmě ví, že kdykoliv může s kolem třeba na vlak, ale řada lidí vlastně vyráží z domova na takové okruhy po známých místech, které Tě dovedou domů a čím jsi dál, tak na jedné straně je tu jakási radost z něčeho nového a na straně druhé určitá obava či nervozita z případného nedostatku sil,někdy i vedra, technické závady apod. A tak třeba řada cyklistů už ani dál za Macháč raději nejede. Sám mám takové zážitky ze starších časů, kdy jsem měl za sebou asi 110 km, seděl jsem ve Vysoké v čekárně, popíjel a sbíral síly pro sjezd domů.

9.1 Hele dělám to jak čas


Hele dělám to jak čas dovolí. Ona je to docela otravná klikačka. Hlavně do té tarsy jde jen 900bodů. Ale během tohodle tejdne, možná zítra až zas vylezu od zubaře na to vlétnu a alespon lehce to udělám. :-) 

9.1.1 V pohodě.


Já ten program na kolo mám, takže možná stačí napsat za sebou čísla cyklotras, nebo pokud jedeš po silnici, kde cyklotrasa nevede, tak prostě vesnice apod. Hlavně, když máš tak asi semtam někde představu o čase a přestávkách. Předem díky.

9.1.1.1 Tak ted jsem mimo. O


Tak ted jsem mimo. O jakém programu mluvíš? Tady to musíš do mapy klikat jak blbec Smiling

9.1.1.1.1 Cyklotrasy


...2.25 od Stanislava Ubíka. Tak samozřejmě, že princip přidávání bodů do trasy je u všech auto, pěško a cyklo-map stejný, ale někdy to stačí jen trochu korigovat, nebo případně nastavit dobře předvolby.

Však víš, že když zadáš někde třeba už jen výchozí a konečnou stanici, tak ti to najde zpravidla nejkratší trasu, a pokud jsi jel trochu jinak, tak tam vložíš ten odlišný bod a trasa se trochu změní. A když už Ti teď odpovídám, tak přidám zajímavost z trochu jiného,ale podobného soudku. Až si budeš hledat někdy někam nějaké autobusové, či vlakové spojení na delší trasy, tak bacha. S oblibou tam zadávají různé expresy a vedou tě třeba i delší oklikou, přesto, že je k disposici i něco jiného, co třeba jede kratší trasou a poznáš to, když zadáš to místo, které ti nesedí ;-).

9.1.1.1.1.1 Málem bych zapoměl.


Když někomu řekneš, že jsi jel po trase číslo 24, tak například vím, že to vede podle Labe z Mělníka, přes Kostelec do Staré Boleslavi. Když jdeš po Máchově cestě, tak vím, že jdeš přes Kokořínský Důl, Ráj,Laka,Housku,Kruh,Žďár....no, zkrátka, ani nemusíš víc psát, než číslo trasy, kde jsi na ni najel, kde z ní sjel a člověk si to najde také. Pokud to chceš ale v nějakém článku v mapce vyznačit, tak se nikdo zlobit nebude Eye-winkSmiling.

8 Kdy jsi byl na Řípu ?


Hezké sobotní ráno Magnete ! Kdy jsi byl na tom Řípu? Já tam čtu včerejší datum v 8.45, ale vůbec si nevzpomínám, že bych tam včera odpoledne nějaký takový článek objevil. Ona se ta stránka ostatně vždy dlouho načítá, tak jsem ji možná zavřel.

On je ten Říp také mým oblíbeným místem a vždy si tam vzpomenu na pověst o Praotci Čechovi, četných táborech lidu, dobývání kamene na stavbu Národního divadla ( Viděl jsi to místo?), volebních poutí našich politických stran, koncertu Ozzy Osbourna, ale také krásných výhledů a ještě jedno moje hobby.

A tak mě teď při psaní tohoto příspěvku tak nějak napadlo, že tu máme za chvíli jakési výroční Vinobraní ( 100 let od prvního místního Vinobraní) a nějak nevím, na co se tam mám letos těšit. Něco je až pozdě večer a je tu i jakási paralela s rokem 2009, kdy bylo hlavní podium také na Karlově náměstí. Tehdy byl magnetem Smiling Alphaville, ale potěšili i Smokie revival a Věra Špinarová, dáma , která je přirozená a na nic si nehraje. Źe bych se namlsal Eye-wink? Tak něco tam je, ale tentokrát to fakt vnímám spíše jako bezejmennou programovou doprovodnou kulisu. A víš, že by vlastně vůbec nebylo od věci promítnout na nějaké budově těm přespolákům a turistům náš mělnický Flaschback. Reklama na pravém místě ve správný čas.

To člověka někdy napadají věci při snídani a při psaní Eye-winkSmiling.

8.2 A to ať


...mi někdo řekne, co je na tomto článku hodné mínusu. Spíš bych se zamyslel nad tou možností pořádat Flashback i na Vinobraní. Že to mám od Milka Eye-wink? No, mám to tady celé dopoledne puštěné, klid a už tam vidím Milka Smiling. Jenom, že bych si vsadil.

8.2.1 Každý z nás tu má své


Každý z nás tu má své favority Laughing out loud

8.2.1.1 Jo.


Tak ono je dnes hezky a kdo nebyl líný, tak třeba někde běhá a možná se sem vrátí v neděli večer, nebo v pondělí v kanceláři. Pak tady budou možná psát zase regionální politici bývalí i současní, či někdo z nějaké instituce, nebo prostě další z Mělníčku.

Tyhle lidi ale sami článek většinou nevytvoří, s komentářem se moc nenamáhají, nápad nedodají, a když vyloženě nepindají tak ti hodí aspoň mínus, což moc přínosné není, pokud už nejde o rozjetou diskusi, kde názory jsou vyřčeny a víceméně se tím někdo k někomu přiklání.

Co myslíš, ozve se nějaká potrefená husa Laughing out loud ?

8.2.1.1.2 Těmi pindajícími


samozřejmě nemyslím ty, které zmiňuji v první části článku. Pozorný čtenář vidí sám, kdo a jak sem přispívá, kdo už tady dlouho nebyl apod. , ale myslím ty, kteří napíšou maximálně jen nějakou povrchní kritiku bez nabízeného řešení, nebo dají obvykle pěkně v anonymitě mínus.

8.2.1.1.1 Tak tady je pár


Tak tady je pár vyloženě blbejch lidí. Někteří si stále myslí že jsou na netu a nikdo neví kdo to je. Ale jako je malej Mělník tak je malej i ten Mělníček. Takže tu každá zná každého.

A že by se ti někdo přiznal? Tak než abych přemýšlel nad mentalitou místních jedinců tak jdu někam na zahrádku na pivko abych si po tom včera napravil chutě Laughing out loud

8.2.1.1.1.1 To bys neměl takto mluvit.


Když toto prohlásíš, tak si každý řekne : ,,Hlavně že on je chytrej a spolknul všechnu moudrost světa, debil."

Víš, já byl na začátku 90. let v kině na filmu Jéžíš. Ne, to nebylo to Umučení Krista, kde do něj řežou tak, že by musel na místě vykrvácet. Tohle je fakt film k zamyšlení. A tehdy k tomu dávali takovou brožuru, kde je ten film tak nějak napsaný. Dalo by se říci, že tam je z Bible, respektivě z Nového zákona takovou přijatelnější formou napsané to hlavní- Evangelium. Dnešní mnozí lidé si myslí, že náboženství je nějaké vymývání mozků, kterým církev držela moc nad prostým lidem, ale mnohdy tam jsou taková životní moudra, že není na škodu si je občas připomenout a zamyslet se nad nimi. Ten Nový zákon docela doporučuji přelouskat a jistě tam najdeš věci, nad kterými uznale pokýveš hlavou, protože Ti budou povědomé.

Pokud jde o to červené pivo, tak mi jeden kamarád řekl, že ho měl a chutnalo mu více, než o velikonocích to zelené, ale nebylo to na Řípu Eye-wink. Hezký sobotní večer !

 

8.2.1.1.1.1.1 Magnete


... ono je to moc a je to trochu občas nezáživná knížka, ale něco jsi už jistě slyšel.

Nesuď a nebudeš souzen. Dokud chodíš chytat někam ryby, jezdíš na kole, děláš turistiku apod., tak si Tě nikdo nevšimne. Jakmile však začneš dělat články, nebo zkrátka do kultury, či psát komentáře, už se dotýkáš druhých lidí a oni si na tebe dělají názor. A Ty nemůžeš říci, že Ti na nich nezáleží. Tady je ta stěna sympatií hrozně tenká a různorodá. Michaelu Jacksonovi někteří vyčítali, že to není zpěvák a nesahá Freddie Mercurymu ani po kotníky. Mimochodem, tenhle zpěvák je letos v listopadu už 20 let po smrti a každý i dnes ví, kdo to byl. Tenista Ivan Lendl byl kritizován za to, jak rychle začal mluvit špatnou češtinou. Přitom Martina Navrátilová tam žije mnohem déle a skoro nepoznáš, že tam žije. A ty sympatie jsou z mnoha důvodů důležité. Samozřejmě, člověk si může o některých lidech tak pro sebe cosi myslet a může mít i pravdu, ale nebo taky sám může být nemile překvapen, pokud je nějak podcení.

Ale těch připodobnění je tam více a některá si musíš ještě trochu upravit. Představ si, že třeba slavíš svátek a přichází gratulanti. A která gratulace Ti nejvíc utkví v mysli ? Tak od manželky to čekáš a asi by to bylo hodně divné, kdyby Ti nepopřála. Od nejbližších kamarádů to očekáváš taky. Jenže, on přijde náhle někdo, koho vůbec nečekáš a kdo Tě minimálně nemusí, nebo jste spolu na ostří nožů a to Tě potěší nejvíce. Proč ? Tamto jsi přece očekával a maximálně by jsi se dočkal zklamání, ale toto Tě může jen potěšit.

Jak říkám, dá to tam trochu hledání a určitá moudra, která vyslovili moudří slavní lidé, člověk najde i na netu ( snad to bylo www.moudra.cz. ,ale léta jsem na to nekoukal). Netvrdím, že se tím člověk řídí, ale v každém případě člověka jejich přečtení povznese na duchu a pokud v nějaké situaci se něčím řídíš a ono se to zachová tak, jak má, tak Tě to jedině potěší. Hezkou neděli!

8.1 Byl jsem tam včera kolem


Byl jsem tam včera kolem oběda na klobásku a pěkně hnusné červené pivo Laughing out loud Ty hodiny na webu se tam dělaj nějak divně sami od sebe tak je neber vážně Smiling

 

A co se týká Vinobrání tak já si ho nechám ujít. Jak si zmínil je to výroční. Tak jsem čekal třeba i nějaké pecky na sobotu a ono nic.

To si raději zajedu na nějaké klasické(Znojmo?). A během toho našeho si odjedu charitativní závod http://www.scc2011.cz/

Je to v podstatě poslední závod v našem okolí a vede krásnou krajinou. Sice je po silnicích ale po takových že minimálně polovina jezdců bude na mtb. A ještě ta stovka startovného pomůže dobré věci.

8.1.2 No, nevím.


No, tak ti nevím, jestli vede krásnou krajinou Smiling Urbanizovanou kaší mezi poli, silnicemi a dálnicemi (jižní obchvat Prahy). A ještě je to na dvě kola. Ale za stovku asi dobrý. Je to klasická nezajímavá masovka typu Pražský mezinárodní maraton (běh) či podobné běhy po Praze nebo Pražská padesátka (MTB). Smiling

8.1.2.1 Hele masovka to asi


Hele masovka to asi nebude. Mám startovní číslo 163 a to registrace už chvilku běží. Celou tu serii dělá Max1 kteří dělaj Cyklomaraton Tour 2011 a jejich závody jsou fakt super.

Co se týká krajiny tak právě okolí Písnice, Ohrobce, ale i Břežan znám velice dobře. Ty pole tam jsou prostě pěkné. Ten kousek co se jede po Praze a ve vesnicích zajištují i dostatek diváků a to stoupání od Vltavy nahoru může být lahůdka.

Ale to jsou subjektivní dojmy. Každopádně je to poslední šance na závod a po tom co se dávám do kupy i poslední šance na zhodnocení výkonu. Taková pěkná tečka před koncem sezony. Jediné co mě trápí je ta silnice. Mohl tam být kousek pole. Mezi Břežanama a Ohrobcem vedou skvělé cesty a bohužel je nevyužijou.  

8.1.1 Koukal jsem na to


...a docela mě udivilo, že jsi objevil takovou akci až na druhé straně Prahy. To jsi vážně cyklista každým coulem Eye-wink. Já jsem včera vytáhnul poprvé od Velikonoc letos kolo, protože jsem od toho Ústí nikde nebyl Laughing out loud. Jen tak jsem to navečer trošku projel a vůbec zázrak, že jsem se dokázal od PC odloučit. No, samozřejmě jsem ti zkouknul nový článek z cykloprostředí, a pak jsem se ještě dvakrát na webu ironicky pobavil. Jak jsem si tak četl ve wikipedii o té Čertově zdi, tak mě tam zaujala kapitola s názvem péče o památku. Teprve, když se o tom začalo psát v zahraničních médiích a u nás na to přišli, tak si to vzal na starost stát.

A taky máš v lecčem pravdu. Já sem dnes takového jednoho favorita vypozoroval. Přihnal se, rozdal známky a zmizel Smiling. Mělník je malý i u internetu Eye-wink.

7 Podrobně


Tak blog už je aktivní. Na idnesu to bude probíráno hodně do podrobna. včetně zdravotní zprávy kterou jsem už dostal a hned ji začal ignorovat. Laughing out loud

 

http://romanrak.blog.idnes.cz/c/205635/Osloveni-partneru.html

7.1 Jen se chci zeptat


..odkud jsou ty poslední obrázky? Šel jsem nedávno pěšky z Prahy podle Vltavy do Lobečku v Kralupech na autobus, ale neviděl jsem tam ani chmelnice ( pardon, ty jsou u Dušníků a Všestud), ale už vůbec ne ten  obrázek od Lady.

7.1.1 To je zastávka v


To je zastávka v Kozárovicích. Laughing out loud Pak ty lodě v restauraci a přístavu Marina Nelahozeves. Chmelnice z Dědibab kde je i super velká keš. Smiling Tak příště ještě z Kralup do Mělníka. A jinak super výhled je z kopce mezi Kralupama a Turskem.

7.1.1.1 Tak to je tím


... že když http://melnicek.cz/node/3719 ,tak jsem to říznul vlevo do Kozárovic a jel podle tůní k lávce, abych trochu změnil trasu. Přes Nelahozeves jsem opravdu léta nejel.

6 Ode dneška také


Ode dneška také blog na Idnesu. Několika dílný seriál o tom jak něco zažít i v naší kotlině.

 

Takže IDNES a stále také WEB MGA

6.1 Aktivita.


Magnete zdravím ! Nedávno jsem tak trošku nadhodil ten geocaching, co jsi měl v názvu, protože Ti moc nepřálo ani počasí, ani zdraví a navíc jsi chtěl denně ujet spoustu kilometrů, a vida, už je tu článeček vlastně na objednání Eye-winkSmiling. Tak to potěší a dávám Ti jedničku za aktivitu vůbec Smiling.

6.1.1 Tak at aktivita teprve


Tak at aktivita teprve bude. Jak jsem psal. V noci začne Idnes. Ještě nějakén cestovatelské a cyklistické weby.

 

Zatím mám velký deficit ve fotkách. Nejvíce na tom teď makám v kanclu a tam je bohužel nemám. Ale dneska v noci je tam nasypu. A taky budou na pokračování aby ta návštěvnost vysoká vydržela déle Laughing out loud  

5 Dnešní MF DNES


Roman Rak z Mělníka v pondělí vyrazí kolem republiky po hraničních přechodech. Obavy má z Krušných hor nebo Beskyd.
MĚLNÍK Třiadvacetiletého Romana Raka z Mělníka čeká od pondělí jen šlapání na kole, spánek „pod širákem“ a geocaching, tedy hledání ukrytých předmětů pomocí GPS navigačního systému.
Extrémní sportovec zatoužil vydat se na svém oblíbeném dopravním prostředku na náročnou expedici. „Chtěl jsem vyrazit na krátkou cestu do jednoho měsíce. Původní plán byl Praha Bibione a zpátky, ale pak jsem si řekl, že tam je moc velké teplo,“ řekl Rak MF DNES.
Nad mapou si uvědomil, že vlastně pořádně nezná Česko, například nikdy nebyl v Beskydech ani v Ostravě, a napadlo ho objet republiku po hranici. „Hodně se těším na Šumavu. v médiích píšou, že půlka jí chybí.“
Povoláním pojišťovací poradce téměř celou trasu pojede sám. Jen na jižní Moravě se k němu na kus cesty přidají strýc a kamarád.
Roman Rak do pedálů poprvé šlápne v Hřensku v severních Čechách a vydá se přes Děčín do Krušných hor. „Těch se docela bojím, kopce tam jsou hodně nepříjemné. I jižní Morava může být extrémní, jsou tam dlouhá stoupání. Krize zřejmě přijde na Pradědu, v Jeseníkách,“ předvídá Rak.
Cíl má naplánovaný do čtrnácti dnů zase ve Hřensku. Doufá, že na noční promítání animací na mělnickou Pražskou bránu už bude doma.
Past na hlavu? Z každé etapy deset fotek
Ujet přes tři tisíce kilometrů na kole není jen výjimečný fyzický výkon, ale i nápor na psychiku. Mělnický cyklista má ovšem plán, jak hlavu obelstít. Každou etapu si rozdělí do několika dalších, menších.
„Nesmím myslet na ty tisíce kilometrů, ale na to, že jsem se vzbudil třeba v Karlových Varech. Určím si cíle po několika desítkách kilometrů, třeba po hradech. Tam zastavím, udělám fotku. Pak to není taková pálka, ale deset fotek za den,“ líčí.
Na rám kola si Rak navíc přidělá reproduktory, z nichž bude hrát rádio a také mu dávat tipy na výlety.
Těší se, jak se cestou nebude muset s nikým bavit. Jako pojišťovací poradce si lidí užije dost. „I přítelkyně je ráda, že si ode mě odpočine,“ říká se smíchem.
Mapu si s sebou nebere, jen navigaci. V té ale nejsou zakreslené cyklostezky, a tak ji sportovec bude zapínat, jen když zabloudí.
Alfou a omegou každého extrémního výkonu je správné stravování. Roman Rak si s tím hlavu nedělá. K obědu si prý dá i guláš se šesti knedlíky.
„K obědu je to nejlepší. Když správně odpočíváte, správně se nasnídáte a večer moc nenajíte,“ radí Rak.
***
FAKTA
Expedice Magnet
Geocaching Adventure
Roman Rak (23 let)
Start a cíl: Hřensko, okres Děčín
Délka trasy:
cca 3 200 kilometrů
Váha kola: 14 kilogramů
Váha zavazadel
(spacák, stan, oblečení, jídlo, ešus):
14 kilogramů
Váha vozíku: 4 kilogramy
Regionální mutace| Mladá fronta DNES - střední čechy (střed)

5.1 V pohodě.


Magnete, už jsem se od rána těšil na ten článek, ikdyž mám nějaké povinnosti doma Smiling. Vůbec se neboj, že nenafotíš 10 fotek denně. Schválně jsem kouknul, kolik jsem jich před měsícem nacvakal cestou na kole na Bezděz a zpět a bylo jich 170, což je u mě takový průměr ;-). Tu mapu bych si ale sebou vzal. Dělám teď dobrých půl roku pokusy s navigací ( součást mobilu) po místech známých i neznámých a někdy tam vylézají takové hovadiny, že to podle toho nejde jet. Ve snaze docílit co nejkratší cesty to třeba hodí průjezd horšími silničkami, nebo dokonce polňačkami hrozným terénem, což je někdy nežádoucí. A nebo to naopak hodí ve snaze pohodlnosti a rychlosti nesmyslnou dálavu. Tak určitě záleží, co máš za navigaci a čím jedeš. Také ji používám převážně tam, když jsem nějak na pochybách. Ale, mapu bych si vzal, protože to moc neváží, vidíš najednou větší část území i se souřadnicemi a při přestávce máš čas na různá rozhodnutí. Když něco dobýváš vlastními silami ( někam jedeš), tak každá chybička dovede pěkně potrápit na fyzičce i duševně, kdy to může podráždit náladu apod.

5.1.1 To bylo velké dilema.


To bylo velké dilema. Kdybych chtěl klasické turistické mapy tak jich potřebuji snad 16. Takže navigace v mobilu a navigace klasická. Oboje lze nabíjetz přes USB z netbooku který má kilo a jede se mnou. Ten vydrží deset hodin takže je to skvělej zdroj energie Smiling K tomu mapa ČR o 12 listech kde jsou jen města od velikosti Mšena. Ta musí stačit v případě že nebudu vědět kudy kam. Není to přeci jen Asie ani konec světa a všude jsou infocentra a ukazatele. Což je lepší než spousta map Smiling

5.1.1.1 Tak


...on není ani problém si případně vyjet z tiskárny z netu potřebné listy mapy, nebo, jak si sám správně řekl, mívají potřebné mapy oblastí v tamních infocentrech, mnohdy i zdarma. Tu malou mapu ČR mám taky, ale mnohem raději si prohlížím velkou automapu, která také není moc silná a jeden centimetr nejsou 4 km, ani 3, ale pouhý kilometr. Teď vidím, že má 230 listů republiky. Mimochodem, před asi dvěma lety jsem viděl v Tesku cykloatlas republiky asi za 1 500 Kč, ale já bych to za ty peníze nevzal, protože to nevyužiju a samozřejmě to tak nějak ztrácí stále více na aktuálnosti.

Ne, neber to prosím tak, že bych ti chtěl do toho nějak kecat. Já mám pro mapy velkou slabost a rád si je prohlížím ;-) Smiling. Dokonce mám letos další nové hobby, kterým je sbírání lentikulárních pohlednic. Jsou na nich v podstatě mapy vyhlášených oblastí CHKO, kterým jakási vrstva folie dodává třetí rozměr. A ty máš pak takový ucelený a řeknu přímo romantický pohled na celou oblast.

Před několika lety jsem šel pěšky z Vlhoště ( nejvyšší kopec CHKO Kokořínsko) do obce Holany ( známé Holanské rybníky na hranici CHKO) a byl jsem si stoprocentně jistý, že to hravě zvládnu po turistické značce, jako asi před půlrokem. Nějak jsem polevil v soustředění, značka nikde a místo v Holanech jsem byl ve zcela jiné vsi. Nejdřív jsem se tomu smál, jak na mě lidi při vyslovení jména Holany divně koukají, ale když jsem měl v nohách 27 km, do Zahrádek na autobus to byly další 3 a já si to měl najednou o 5 km  ještě prodloužit, to byla síla. On je rozdíl chodit někde po rovinkách, jako je tomu v podstatě v okolí vyhlášených Prčic a v členité krajině Kokořínska. Nehledě, že člověk nijak zvlášť netrénuje, pokud se zrovna nechystá na nějakou akci, či jiný osobní cíl. Dnes by se mi to díky navigaci při jakékoliv nejistotě stát nemohlo.

5.1.1.1.1 Tak já mapy taky rád


Tak já mapy taky rád zkoumám. Na to je úžasnej internet kde si člověk vybere značky a body které opravdu chce. já prostě v papírových mapách ztrácím tu aktuálnost. Chodit pěšky tak je beru vždy ale na kole většinou po NP jedeš na hlavních trasách a tam fakt nejsou potřeba.

 

Jinak pěkná věc na sbírání z výletů jsou známky. Dneská zájem o ně opadá. Asi za to může i cena ale přesto jsou často krásné a je příjemné si je po letech prolízt.

No nic. Díky za komenty. Omlouvám se že se prezentuji bez studu takhle veřejně a doufám že si cestu na blog najdeš nejen ty.

 

Hezké snad slunečné prázdniny na Mělníce přeju.

5.1.1.1.1.1 Jenom ještě


....Na blog si sice cestu najdu, ale komentáře tam nedávám, protože to chce nějaký účet z rolety a to už není moje parketa.

Také mám speciální programy v PC, kde vše zadáš a ono ti to ukazuje stoupání i klesání apod.

Ty známky ( většinou stojí 25-30 Kč) jsem letos z dovolené přivezl, ale ne sobě. Je jich dost a zájem o ně myslím je. Já sbírám odznaky na turistickou hůl ( musím místo osobně navštívit) už řadu let a těch je také dost. Musím říci, že v oblasti turistického ruchu jde vývoj vpřed mílovými kroky.

Závěrem Ti přeju na cestu to nejlepší, co lze přát a už by bylo na čase, aby se vrátilo veselejší počasí.

4 MF DNES


V sobotu vyjde zhruba půl strana o mé cestě. Dneska jsme dělali v centru fotky a rozhovor. Určitě hodím link. Kdo by si to chtěl ale přečíst v papíru budu jen rád.

4.1 Kouknul jsem


....Ti na web a úplně živě jsem si představil, jak strašně nerad připravuji nějaké věci na výlet či dovolenou. Zlatá chvíle, kdy už člověk vypálí. Jinak, suveníry mám moc rád, hlavně ty, které jinde neseženeš Smiling. Tak, ať se na cestě daří Eye-wink Smiling!

4.1.1 Ono je děsný to že i


Ono je děsný to že i když to člověk oseká na to nejnutnější tak pro cestu na kole je toho furt hrozně moc Smiling No věř že už se na neděli teším jak malej kluk Laughing out loud

4.1.1.1 To mi povídej.


Když se člověk jen tak toulá za dobrodružstvím, tak mu stačí někdy jen peněženka a občanka, ale na kole už koukáš, aby jsi nezmoknul, aby Ti nebylo zima, aby jsi měl čím a jak spravit případnou poruchu, aby jsi měl dost pití a jídla a je dobré mít i čokoládu, která rychle doplní ztracené kalorie a spousta dalších věcí. A taky si myslím, že člověka sice dovede potěšit spousta věcí, ale použít v krajině vlastní síly, to je pořádný přínos pro člověka a ne jen pro přítomnost, ale i budoucnost v podobě vzpomínek a dalších inspirací  Eye-wink. Úplně Tě chápu Smiling.

4.1.1.1.1 No jenže nářadí


No jenže nářadí prostě klacíkem neošidíš. Místo stanu plachta a stromy, to je v klidu. Ale ruplej řetěz prostě nýtovač potřebuje. Hodně jsem osekal oblečení. Jedna zimní sada, přeci jen jsou to hory. jedna letní, kdyby se počasí umoudřilo a jedna deštivá. No a doufejme že kromě letní jinou nepoužiju. Nakonec mají zavazadla asi 8 kilo i s nářadím, lekárničkou a jinejma blbostma což není tak zlé.

Jediné co jsem si řekl že neberu je sekerka nebo pilka. Dřeva je na zemi všude dost a co nepůjde zlomit hold nebudu ani pálit Smiling

4.1.1.1.1.1 Bezva


..., je to tak. Hele, já musím končit, protože se v režii střídáme a je i jiná zábava,či aktivity Laughing out loud. Měj se pěkně a budu se těšit na reportáže Eye-winkSmiling.

Obrázek uživatele dawer

3 Pozdravuj


vlka, možná jich bude víc, tak pozdravuj všechny:o)

2 :-)


Držím palce a přeju šťastnou cestu. Jestli to dáš do 13.8., seš frajer a na Koštu to pořádně zapijeme Smiling

1 Tak jsem na to kouknul.


No, přeju Ti, aby jsi si to užil a snad budu mít čas si něco počíst z Tvých zážitků a jistě budou i fotky, viď Eye-wink. Jinak koukám, že máš asi týdenní skluz. podle Tvého webu jsi měl vyjet 26.7. a teď čtu, že 31.7. A pak tam máš, že pojedeš po směru hodinových ručiček, což je opačně, než na Karlovy Vary. Neumím si ale moc představit těch 200 km denně. Koukám teď na Tour de France a to dělají na hladkém asfaltu profíci, kteří to pořádně perou a mají toho za 5 hodin v sedle dost.

Ale, jinak asi takhle: Nikam se nežeň, ať Ti nic není, ať to není trápení, ale opravdu pěkný zážitek a co ujedeš, to ujedeš. Zdraví je nade vše, tak se neservi Eye-wink Smiling .

1.1 Hele posunul jsem to


Hele posunul jsem to kvůli kamarádovi který se na Šumavě přidá na pár dnů a pak kvůli sponzorům.  Čekám na netbook který dojde zítra. Na polepy od CZC a podobně. Do toho mi včera odešla hydraulika na brzdách. Tak jsem to dneska dal do Evy, tak jsem zvědavej co s tím udělaj.

 

Otočil jsem směr kvůli povodním. Fakt nevím jak tam ted vypadají ty cyklostezky a trasy. Tak než to objedu spodem tak už by to mělo být všechno hotové. Fotky budou každý den. Budu je domu posílat přes mms a oni budou vkládat. Jako momentky to stačí. A pak asi 2-3x týdně nějak krátkej postřeh psanej na místě z netbooku a wifi někde v kavárnách Laughing out loud

 

Jinak rekreačně jezdím okolo stovky v klidu. Vem si že nechci spát v kempech ale spacák a hvězdy. Takže vstaneš v šest a šlapeš do oběda. Pak šlapeš od 3 třeba zase do 8. To je devět hodin jízdy a není problém jet v klidu 20Km/h. Furt mám tři hodinky na oběd, nějaké muzeum, rozhlednu a večer na ten net a telefon.

Ale každopádně zdraví je první takže si nebudu zbytečně kazit zdraví.

1.1.1 Stovka za den na bajku


Stovka za den na bajku není problém, i 200 km se dá, ale to šlapeš pak fakt celý den. Ale jestli chceš dávat 200 km na tom svým kole obtěžkaným vším tím vercajkem co s sebou povezeš, tak 200 km dávat každý den rozhodně nebudeš. Sice máš plán montrózní, ale reálně ho moc nevidím - budou tě bolet kolena, záda, zadek, ruce... Nicméně, budu rád, když přijedeš, budeš mít natočeno 3200 km (při doufám správně seřízeném tacháči), takže hodně štěstí Smiling

P.S. rozhodně nepomýšlej na to, že ještě budeš mít čas a chuť psát někam na web. Uvidíš, že budeš rád, když se vůbec na nohách udržíš, natož něco vyťukávat. Zvaž, jestli je nutné netbook tahat s sebou. Ale je tvůj boj, tak ještě jednou hodně štěstí.

1.1.1.2 K tvému příspěvku


... nic nemám, ale opravdu myslíš, že je reálné ujet za den a ještě v terénu 200 km Eye-wink ? Chápu, když třeba někdo denně trénuje a i tak mi to připadá hodně, ale možná, že řada lidí dnes přijde kdoví kdy domů z práce, oběd si vezmou rovnou k PC, každý den na kolo z různých důvodů nejdou a tak si to nějak nedovedu představit. Spousta mých známých se včetně mě občas ráda rekreačně projede na kole, ať už po okreskách, či v terénu, ale většinou to bývá tak 70 km, a když někdo náhodou ujede 100 ku, tak to už je na oslavu a pár dní volna Laughing out loud . Záleží opravdu na spousta věcech ( trénovanost, pravidelnost tréninků, odpočatost,věk, technika( kolo) apod. , ale fakt mi to přijde moc.

Jinak jsem před několika lety četl se zájmem příběh študáka od Čáslavi, který se podobným stylem, jaký plánuje Magnet, vydal za kamarádem do Švýcarska a zpět. Také to bylo na tři týdny. Tyhle odvahy je fakt nutno obdivovat, protože nocleh solo někde v lese, byť je prý bezpečnější, než někde na okraji města, to je síla. A raději pro případné námitky nějakého diskutujícího odborníka dodávám, že samozřejmě vím o cestě Michala a Lucie kolem světa.

1.1.1.2.1 Tak Lucie a Michal už to


Tak Lucie a Michal už to mají jako povolání. To jsou fakt profící. Jinak dobrej je taky http://www.adamek.cz/kolo/okolocr/  Hele natrénováno mám. Na kole jezdím každý den do práce a o víkendy tréninky. Kdyby ne tak bych byl asi luxusní blázen. Vím jistě že pokud neodejde zdraví, nebude nějakej hnusnej pád či něco horšíhon tak dojedu. Optimální datum je na 13.8 ale pokud to bude o týden později tak je to úplně jedno. Smiling

Jinak trasa vede většinou po asfaltu. No nebudu to komentovat každý příspěvek. Ono to hrozně láka. je to můj plán, můj sen a moje cesta. Spoustu dnů budu dělat co mě baví. Sedět na kole, hejbat nohama a koukat po okolí. Neznám krásnější činnost. Hrozně se třeba těším na Šumavu. Moravu ale i Ostravsko. Naše země je krásná a každej kilometr ti dá novej pohled. nejsem svázanej časem, financema ani zaměstnavatelem takžen si to budu maximálně užívat. K tomu se pokusím o tom psát a třeba inspiruju někoho dalšího, co si pak třeba aspoň část projede jako výlet.

A pak to má ještě jedno pozitivum. Mělníček si tu odpočine od Magneta. Laughing out loud

1.1.1.2.1.1 Dobře


..., tak ať nemáš problémy a jak jsem řekl, budu se těšit na případné reportáže. O té naši krásné Zemi mi ještě chvíli povídej. Včera odpoledne jsem dostal neodolatelnou chuť si zase po nějakém tom roce projít Mšenské Švýcarsko ( Cinibulkovu stezku) a byla to paráda. Jak příjemné, že to máme prakticky doma. Kdepak, kolo a turistika, ale výlety vůbec, to jsou endorfiny, koření života Eye-wink Smiling.

1.1.1.1 Hele zvažuju furt.


Hele zvažuju furt. zavazadla nemám v brašnách ale ve vozíku od Croozeru. Mám to odskoušeno a je to fakt příjemnější. Jinak Netbook má 1,1 Kg plus 500g nabíječka. Tak to už to tolik nezatíží.

Celkem 3200 je to podle cykloserveru který vypliv i 28 500 nastouopaných. Spíš než dálky se bojím těch stoupání protože to je fakt ohromné množství a sám jako bajker víš že některé kopce jsou fakt smrt.

Jinak dík za podporu. Od bikera to motivuje o to víc.

PS: Kolo mám v Evě hotové tak si ho jdu vyzvednout. Jako fakt luxus. Za 4 hodiny nové destičky a napuštění hydraulik.  Přidělat světla, tacháč a jiné blbosti a nechá se odvést. Já musím sice do čtvrtka pracovat ale kolo už bude čekat na startu Smiling  

1.1.1.1.2 Aha, tak za 13 dní dát


Aha, tak za 13  dní dát 3200 km s croozerem, to by bylo fakt unikum! Smiling To je skoro 250 km/den a to fakt nedáš. Nechci tě vůbec podceňovat, ale to je hodně unreal. Snad za měsíc bys to dal, 100 km za den už jde i s croozerem. Dej si na kolo aspoň nějaký hladký úzký pláště, ať ti to po silnicích jede trochu líp. Znám pár (2) borců extrémáků, kteří třeba z Prahy dali za 24 hodin dojezd na Grossglockner (necelých 600 km se závěrečným půlnočním výjezdem na tu horu, 3798 m), ale to jeli na silničkách a na lehko (doprovod s vybavením v autě) a nonstop. Takovéhle výkony jsou krom fyzičky taky o psychice, prostě se pořád kousat a nevzdat to, i když těch chvil se na to vys*at je hodně Smiling Tak dej aspoň polovinu z toho, objeď Čechy. Moravu a Slezsko si nech na jindy.

1.1.1.1.2.1 No musím to dát najednou


No musím to dát najednou kvůli sponzorům. Od nich mám nějaké věci a podmínka jer komplet. Jinak to datum 13.8 je takové přání. Za prvé má mamka narozeniny a za druhé je FLASHBACK který bych rád zažil naživo. Ale pokud to prostě bude o týden později tak se vůbec nic neděje.

 

Dík za podporu Smiling

1.1.1.1.1 :)


Přeji Ti šťastnou cestu a v pořádku se vrať a jak říkala moje babička - žádné vylomeniny Smiling