Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Mělničtí vinaři slibují zábavu a gastronomické zážitky!

Mělník/12.srpna 2011 - Již pátým rokem pořádají 13. srpna 2011 mělničtí malovinaři a velkovinaři setkání pod názvem Mělnický košt. Jak samotný název napovídá, jedná se o prezentaci
a ochutnávky vín známých značek, ale i vinařů, kteří si své klenoty šetří právě pro takovéto příležitosti.  Tradičně se košt uskuteční ve Svatováclavské ulici a bude zahájen v 13:00 hodin výstřelem z děla.  Jeho pořadatelé připravili pro návštěvníky opravdu nabitý doprovodný program, který bude trvat až do 22:00 hodiny.

Akce vznikla jako podpora vinařství v kraji a propojení regionální tradice se zábavou. Pro příchozí degustátory jsou připraveny kromě vinných vzorků i gurmánské speciality v podobě uzenin, sýrů, medoviny, kávy a pečiva. K tanci a poslechu zahraje tradičně Kalábůf něžný beat a cimbálovka.
Na své si přijdou i milovníci šermu či tradiční řemeslné výroby. Jako vstup poslouží zakoupená sklenka s gravírovaným znakem z limitované edice a příchozí mohou koštovat výměnou za žetony, které si pořídí spolu se sklenkou. Zajímavostí letošního ročníku je kromě účasti známých osobností i světelná videoprojekce, která se uskuteční ve večerních hodinách v ulici 5. května přímo na Pražské bráně.

„Přála bych Mělnickému koštu, aby splnil své poslání, a to sjednocení regionálních vinařů
a přiblížení podstaty vinařství široké veřejnosti“, říká Petra Holubová, předsedkyně sdružení Mělnického koštu.

Za velkovinaře představí svá vína SZaŠ a VOŠZa Mělník, dále vinařství Kraus, Vondrák, Lobkowiczké vinařství Zámek Mělník, Bettina Lobkowicz či ČZÚ Praha – vinařství Chloumek. Barvy malovinařů budou hájit vinařství Za stavením, Vaněk, Říha, Hána dále Nevrkla, Kříž a Kalenda.

Více informací o programu získáte na webových stránkách www.melnickykost.cz či prostřednictvím sítě facebook.Město - z radnice