Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.
Muzeum M

Kradl a vyráběl pervitinKriminalisté z Územního odboru PČR Mělník, oddělení obecné kriminality, v uplynulých dnech odhalili další místo, kde se vyráběli drogy. V rámci své operativní činnosti zjistili, že na Mělníku, ulice Mladoboleslavská, v jedné místních garážích, dvacetiletý mladík z Litoměřicka vyráběl v době od začátku července do současné doby, nejméně však ve třech případech látku zvanou pervitin. K její výrobě používal potřebné prekursory a k dispozici měl i vybavení. V těchto třech případech vyrobil zatím nezjištěné množství pervitinu, přičemž tato látka je uvedená v příloze č. 5 k zákonu č. 167/1998 Sb., o návykových látkách a dále je zařazena v seznamu II, podle Úmluvy o psychotropních látkách.

V rámci zajištění věcí v garáži bylo zjištěno, že se zde nacházejí i další předměty, které nepatřili podezřelému. Muž se kriminalistům přiznal, že uvedené předměty, jednalo se o nářadí ruční i zahradní, sekačky, vybavení na hory, kempink sady a další, patří mezi kradené věci z okolních  garáží. Těchto pět garáží bylo vykradeno v období od poloviny do konce července 2011. Krádežemi způsobil škodu majitelům ve výši cca 66.000,- Kč.

Muž byl eskortován na místní obvodní oddělení, kde byl se souhlasem státního zástupce umístěn do policejní cely. Kriminalisté muže obvinili ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který mu dle zákona hrozí trest odnětí svobody až na pět let.  Od policistů z obvodního oddělení Mělník si zase na oplátku převzal sdělení podezření z trestného činu krádeže, za který lze uložit trest odnětí svobody až na dva roky. Po provedených úkonech byl propuštěn ze zadržení a v současné době je vyšetřován na svobodě. Bude čekat, jak se k jeho prohřeškům „postaví“ soud.Zpravodajství