Tip: S ostatními uživateli si můžete posílat soukromé vzkazy!

Nehodovost v první polovině letních prázdninPolicisté z dopravního inspektorátu Územního odboru PČR Mělník vyjížděli v minulém měsíci letošního roku k rovným padesáti dopravním nehodám, které se udály na silnicích v našem regionu.

Škoda, kterou policisté zaznamenali na místech neštěstí, dosáhla částky 2.954.000,- Kč. V porovnání s loňským rokem 2010, byla za stejné období policisty škoda při dopravních nehodách vyčíslena na rekordní částku 10.175.900,- Kč.  Rozdíl je více než markantní. A i počet dopravních nehod byl vloni touto dobou o dvanáct více než letošní měsíc.

Ve dvou případech byly dopravní nehody způsobeny vinou řidičů, kteří si před jízdou nedokázali odpustit nejedné skleničky s alkoholem.  Nedodržení  předepsané rychlosti se  na silnicích regionu Mělnicka nevyplatilo celkem čtrnácti řidičům. O tom, že dopravní značky si musí každý hlídat a řídit se jimy, se přesvědčili dva řidiči, kteří se nedáním přednosti v jízdě stali účastníky dopravních nehod. V jednom případě předjížděl řidič se svým vozidlem v místech, kde tomu není dovoleno a následkem toho byla srážka vozidel.  Lesní zvěř byla ve čtyřech případech příčinou dopravní nehody a chodec byl v jednom případě příčinou srážky a způsobené dopravní nehody.

V roce 2009 bylo při srážkách vozidel zraněno lehce celkem osmnáct lidí, za uplynulý měsíc červenec 2011 to byly pouze čtyři osoby. I to je velký úspěch. Za ještě větší pokládají mělničtí dopravní policisté skutečnost, že během prvního měsíce letních prázdnin nezemřel na silnicích našeho regionu řádný občan.  

Všichni policisté z Územního odboru PČR Mělník věří, že počet dopravních nehod nebude v příštím měsíci, kdy končí letní prázdniny a návraty domů jsou hromadné, chaotické a stresující, stagnovat, ba naopak. Zároveň upozorňují na novou úpravu zákona č. 361/2000 Sb., o silničních provozu, který může mít také velký vliv na počet způsobených dopravních nehod.Zpravodajství

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

1 řídit se jimy!?


řídit se jimy !!!

no fuj, takovou hrubajznu Smiling

 

a

nezemřel řádný občan


 
a neřádný ano? Laughing out loud
 
sorry... pobavilo