Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Nezbední řidičiPadesátiletý řidič z Mělnicka, řídil osobní vozidlo Škoda Favorit, dne 6. srpna 2011, v odpoledních hodinách a byl kontrolován policisty z obvodního oddělení v Neratovicích, v ulici Budovatelů. Provedenou kontrolou v evidencích PČR bylo zjištěno, že muž není držitelem žádného řidičského oprávnění a provedená orientační dechová zkouška dopadla s pozitivní naměřenou hodnotou 1,42 promile alkoholu v dechu.

Policisté řidiči na místní služebně sdělili podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který lze uložit trest odnětí svobody až na jeden rok.

V polovině července letošního roku byl na Mělníku, ulice Pražská kontrolován tehdy třiapadesátiletý muž z Litoměřicka, který řídil osobní vozidlo  Škoda Favorit. Mělničtí dopravní policisté u muže provedli kontrolu dokladů, kdy bylo zjištěno, že jmenovaný má v současné době platný zákaz řízení motorových vozidel od poloviny května letošního roku na dobu deseti měsíců. Tento mu uložil správní orgán v Roudnici nad Labem. Orientační dechová zkouška dopadla s negativním výsledkem. Vzhledem k tomu, že řidič uvedeného vozidla byl hluchoněmý, policisté případ na místní služebně zaevidovali, ale nesdělovali podezření. Řidič byl předvolaný společně i s tlumočníkem na jiný termín. Vzhledem k tomu, že se ani na třetí předvolání s tlumočníkem nedostavil, požádali policisté své kolegy z obvodního oddělení v Libochovicích o pomoc. Ti muže konečně koncem července „dohnali“ a podezřelý si konečně převzal sdělení podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za který mu lze uložit trest odnětí svobody až na tři roky.  V současné době je vyšetřován na svobodě.Zpravodajství