Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.
Muzeum M

„Řídím – piju nealko pivo“….s takovým mottem odstartoval začátkem srpna letošního roku projekt, který se zaměřuje především na prevenci. Celorepubliková akce bude probíhat až do konce srpna, ale i poté bude tento projekt dlouhodobě rozvíjen. Český Svaz Pivovarů a Sladoven (ČSPS) ve spolupráci s Policií ČR chtějí veřejnosti, hlavně řidičům ukázat, že se nemusí vzdát „jednoho pivečka“, aby jejich dojetí do cíle bylo bezpečné pro ně i ostatní účastníky silničního provozu.

V regionu Mělnicka se akce uskutečnila o uplynulý pátek, tj. 5. srpna 2011. Mělničtí dopravní policisté ve spolupráci s policistkou z preventivně informační skupiny Mělník a zástupcem daného pivovaru, který se do propagace a prevence v rámci České republiky zapojil, kontrolovali v odpoledních hodinách všechny řidiče - bez  rozdílu a to u obce Medonosy.  Motocyklisty, nákladní vozidla, osobní vozidla i dodávky. Zhruba čtyřicet řidičů se podrobilo orientační dechové zkoušce, která u všech dopadla s negativním výsledkem. Jako odměna jim byla zástupcem pivovaru, v tomto případě mladou slečnou, která na sobě měla reflexní vestu v barvě modro-bílé a nápisem s mottem projektu, předána jedna plechovka nealkoholického piva, informační letáky a samolepka s nápisem Řídím, piju nealko pivo.  Samotné kontrole dokladů a technického stavu však řidiči „ušetřeni“ nebyli a za své případné prohřešky byli po právu „odměněni“.

Někteří kontrolovaní řidiči velice přivítali současný projekt a na důkaz své abstinence za volantem si obdrženou samolepku umístili ihned na svého plechového miláčka. Lepší propagaci projektu a si snad Policie ČR či ČSPS nemohli přát.

Policisté z Územního odboru PČR Mělník věří, že akce, právě probíhající akce přinese ten správný efekt nejen na samotné řidiče, ale i na ostatní účastníky silničního provozu a řidičů, kteří požití před či během jízdy alkoholického nápoje bude stále méně a méně. Vždyť nealko-pivo je také dobrá alternativa.Zpravodajství