Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.

Viníci dopravních nehod jsou podezřelí z trestných činůNa konci května letošního roku došlo v Neratovicích, na ulici Mládežnická, k dopravní nehodě mezi motorovým vozidlem VW Caddy, které řídil třiatřicetiletý muž a devětašedesátiletou cyklistkou. Muž se při průjezdu uvedeným úsekem řádně nevěnoval řízení vozu, následkem čehož došlo ke srážce s cyklistkou, která jela při pravém okraji vozovky. Při následném pádu z kola si žena způsobila zranění bederního obratle, které bylo následně kvalifikováno jako těžké.

V uplynulých dnech bylo policejním komisařem služby kriminální policie a vyšetřování, územního odboru Policie ČR Mělník zahájeno trestní stíhání řidiče pro trestný čin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti, za který je možno uložit trest odnětí svobody v rozpětí od šesti měsíců do čtyř let nebo trest peněžitý. Trestní řízení je nadále vedeno na svobodě.

Podobný konec má i vyšetřování nehody, ke které došlo 5. června 2011, v časných ranních hodinách, na Mělníku. Zde po komunikaci I. třídy, ve směru od Prahy přijížděl sedmadvacetiletý muž na motocyklu Jawa 350. Spolu s ním jel na motorce ještě stejně starý spolujezdec. Po projetí levotočivé zatáčky řidič nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze komunikace, vyjel vpravo mimo vozovku a zde došlo k pádu motorky. Po pádu se motocykl pohyboval dále setrvačností a skončil v pravém jízdním pruhu. Při nehodě nedošlo u řidiče, ani u spolujezdce k žádným vážným zraněním. V rámci vyšetřování věci se řidič podrobil orientační dechové zkoušce, která skončila naměřenou pozitivní hodnotou přesahující dvě promile alkoholu v dechu. Na motocyklu byla škoda odhadnuta na částku zhruba 15 000,- Kč.

Dne 8. srpna letošního roku bylo řidiči policisty z obvodního oddělení Policie ČR Mělník sděleno podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který je v tomto případě možno uložit trest odnětí svobody v rozpětí od šesti měsíců do tří let, trest peněžitý nebo zákaz činnosti. Trestní řízení je nadále vedeno na svobodě.Zpravodajství