Tip: Máme přehled co se kde šustlo! Buďte v obraze!
Muzeum M

Nezajištěný pes, nepozornost a alkoholTo byly příčiny dopravních nehod, ke kterým došlo během uplynulých tří dnů, na našich komunikacích. K první došlo dne 12. srpna 2011, krátce před čtrnáctou hodinou, na silnici III. třídy, v katastru obce Nebužely.

V té době tudy projížděl ve směru od obce Lhotka k Harasovu třiadvacetiletý muž, ve vozidle Seat Ibiza. Spolu s ním se ve voze nacházela dvaaosmdesátiletá žena a pes. Při průjezdu mírné levotočivé zatáčky se řidič plně nevěnoval řízení a to vzhledem k tomu, že pes, kterého měl nezajištěného  na sedadle spolujezdce odvedl jeho pozornost. Muž s automobilem najel na pravou krajnici vozovky, dále na přilehlou travnatou plochu a zde došlo k čelnímu nárazu do vzrostlého stromu. Při nehodě došlo k blíže nezjištěným zraněním řidiče a spolujezdkyně, kteří byli následně ošetřeni v nemocnici. Po ošetření nedali souhlas s vydáním lékařské zprávy pro potřeby Policie ČR. Orientační dechová zkouška u řidiče byla negativní. Na vozidle byla způsobena škoda ve výši cca 20 000,- Kč. Dopravní policisté muži na místě uložili blokovou pokutu ve výši 2 000,- Kč.

Dne 12. srpna 2011, mezi devatenáctou a dvacátou hodinou vyšetřovali mělničtí „ dopraváci“ další nehodu, ke které došlo na silnici III. třídy, v katastru obce Cítov. K nehodě došlo tak, že osmačtyřicetiletá cizinka jela s vozidlem VW Sharan po uvedené komunikaci ve směru od obce Daminěves na Spomyšl. Na rovném úseku komunikace se řidička pravděpodobně řádně nevěnovala řízení vozu, následkem čehož vjela na pravou krajnici a poté do travnatého příkopu, kde došlo ke střetu s dopravní značkou. Po střetu pokračovala řidička v jízdě příkopem, ze kterého po několika metrech vyjela zpět na komunikaci, kde s vozidlem zastavila u jejího pravého okraje. Při nehodě nedošlo ke zranění osob. Na vozidle a dopravní značce byla způsobena škoda ve výši zhruba 25 000,- Kč. Policisté u řidičky provedli dechovou zkoušku, která skončila pozitivní naměřenou hodnotou 2,85 promile alkoholu v dechu. Dopravní nehodu nadále vyšetřují mělničtí dopravní policisté. Věc týkající se pozitivní zkoušky na alkohol byla postoupena na místně příslušné policejní oddělení v Lužci nad Vltavou, k dalším opatřením.

A nakonec se vrátíme zpět na silnici III. třídy, v katastru obce Nebužely, kde došlo dne 14. srpna 2011, po desáté hodině, k dopravní nehodě mezi mopedem Aixam 400, který řídil patnáctiletý mladík a vzrostlým stromem. Společně s řidičem se v mopedu nacházela v době střetu ještě o dva roky starší dívka. Řidič projížděl ve shodném směru a stejným úsekem, jako řidič seatu o dva dny dříve. Zhruba dvacet metrů od místa páteční nehody se mladík pravděpodobně řádně nevěnoval řízení svého „vozítka“, vyjel vpravo mimo komunikaci a zde došlo k čelnímu střetu se stromem. Při nehodě oba mladí lidé utrpěli zranění v oblasti hlavy a hrudníku, která byla předběžně kvalifikována jako lehká. Oba byli následně převezeni do nemocnice. Alkohol byl u řidiče vyloučen dechovou zkouškou. Na vozidle a stromě byla způsobena škoda ve výši zhruba 51 000,-Kč.
 Zpravodajství