Tip: S ostatními uživateli si můžete posílat soukromé vzkazy!
Muzeum M

Kaple Liběchov


Ve včerejším RESPEKTu mě zaujala tato krátká upoutávka v kulturním servisu, proto ji zde přepisuji:

"Na tři dny ožije v Liběchově na Mělnicku chátrající zádušní barokní kaple sv. Ducha, díky setkání hudebníků, výtvarníků, krajanů a vůbec příznivců sakrálních památek. Cílem projektu, který inicioval student AVU Marek Přikryl, je pochopitelně kapli oživit na mnohem delší dobu. Akce začíná každý den od jedenácti hodin dopoledne, účast přislíbili Veronika Bromová, Miloš Vojtěchovský či Matyáš Chochola. 

Více na www.kaplelibechov.cz"

Akorát nějak nechápu jak je to s tou brigádou, jakože jestli jen v pátek?

A překvapuje mě, že jsem o tom nikde v Liběchově neviděla plakát, nebo něco na vývěsce..nic. Kultura

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele Travicka

1 tento víkend


zapomněla jsem tam napsat datum - je to už tento víkend! Ale všechno je na webu :) 

1.2


..už to tam mají vymyšlené, jak chtějí, tak je určitě dobře, že s tím chce konečně někdo něco dělat. Bylo by škoda takového malebného kostelíka na opravdu hezkém dominantním a rozhledovém místě, zvlášť když tam mají snad ještě v dobrém stavu tu pěknou křížovou cestu. Konečně, je to dnes oficiálně město a ikdyž je dnes především turisticky známé, jako výchozí bod ke skalním plastikám sochaře Václava Levého,v mysli nejednoho dříve narozeného ,,mělničáka, liběchováka, či želízáka" vyvstane navíc vzpomínka na bývalé tamní letní kino, které kdysi dělalo kulturu v širokém okolí.

1.2.1 Plus dva krásné


Plus dva krásné vojenské objekty. Jeden střežící nádraží a oba patřící do Liběchovské příčky která v různých názvech vede kolem celé délky bývalé hranice. jeden z nich je alespoň natřen a vybaven nějakou informační cedulí.

1.2.1.1 Známá věc.


Hezké sobotní odpoledne Magnete. O té Liběchovské příčce dokonce vyšla kdysi brožura a má i své internetové stránky. Pokud tě tyto stavbičky zajímají, tak ty nejlépe vybavené v okolí jsou v Roudnici nad Labem v Podluskách a v Sazené u Nové Vsi ( vše má web). Jeden takový natřený řopík ještě býval v Rozprechticích u Dubé, kousek za tím starým statkem u rybníka ( směr Mšeno). Jinak se Liběchov pyšnil hlavně asijskými sbírkami na zámku, které se však po povodni 2002 přestěhovaly do Prahy a to víš, že už je sem zpátky nikdo nikdy nedá, ikdyby se ten zámek zrekonstruoval.

Obrázek uživatele malý princ

1.1 Bohužel


Bohužel je váš odkaz nefunkční Sad

1.1.1 mně normálně funguje


mně normálně funguje

Obrázek uživatele malý princ

1.1.1.1 ???     
     
       
 

Obrázek uživatele malý princ

1.1.1.1.1 Už to funguje :-)


Už mi to jde taky.