Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!
Muzeum M

Napadení blízkých nezůstane bez trestu


Dne 19. června 2011, ve večerních hodinách, začala sedmačtyřicetiletá žena z Mělnicka po předchozí slovní rozepři vyhrožovat svému o dva roky mladšímu příbuznému zabitím. K incidentu došlo v rodinném domě, který se nachází v obci Konětopy. U ženy nezůstalo jen u slovních výpadů. Pravděpodobně proto, aby dodala svým hrozbám na vážnosti, uchopila do ruky kuchyňský nůž. Její chování vzbudilo u muže obavy o zdraví a život. V jednu chvíli se pokusil rozčilenou ženu odzbrojit a nůž jí sebrat. Následovala krátká potyčka, při které žena muži způsobila nožem řezné poranění na ruce, které si vyžádalo lékařské ošetření a následnou pracovní neschopnost trvající skoro měsíc.

Případ vyšetřovali policisté z obvodního oddělení Policie ČR Kostelec nad Labem, kteří ženě v uplynulých dnech sdělili podezření z trestných činů ublížení na zdraví a nebezpečné vyhrožování, za které je možno uložit trest odnětí svobody až na tři léta. Trestní řízení je nadále vedeno na svobodě.  

Policejní komisař, služby kriminální policie a vyšetřování, územního odboru Policie ČR Mělník, zahájil dne 18. srpna 2011 trestní stíhání jednatřicetiletého muže z Mělnicka, pro trestný čin týrání osoby žijící ve společném obydlí, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na čtyři léta.

Muž v době od poloviny dubna 2010 do poloviny února roku 2011 slovně urážel a ponižoval svou čtyřiadvacetiletou manželku a to ve společné domácnosti, v Horních Počaplech. V uvedené době ženu ještě minimálně ve čtyřech případech fyzicky napadl a to tak, že musela vyhledat lékařské ošetření. Žena se s těmito skutečnostmi svěřila orgánům činným v trestním řízení až v nedávné době. Trestní řízení proti jejímu muži je nadále vedeno na svobodě.Zpravodajství