https://www.traditionrolex.com/7

 Podvodníci - OFFICE SERVISNÍ A DISTRIBUČNÍ S.R.O. | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Podvodníci - OFFICE SERVISNÍ A DISTRIBUČNÍ S.R.O.

POZOR NA PODVODNOU FIRMU "OFFICE SERVISNÍ A DISTRIBUČNÍ S.R.O.", která zasílá ostatním společnostem a živnostníkům falešné podklady pro zálohové platby (viz. příloha).

Firma se snaží prodávat neexistující produkt Office 2011 (Czech), a pokud někdo naletí a zaplatí, tak v lepším případě mu pošlou instalační balík OpenOffice.org (který je standardně jako opensource volně bezplatně šiřitelný), v horším případě nic.

Doklad je podezřelý už jen tím, že na něm nejsou uvedeny základní náležitosti, jako např. "Zálohová faktura - nejedná se o daňový doklad" apod. Firma má typicky podezřelou adresu "P.O.BOX" a jednatele někde v Maďarsku (více na Googlu nebo na Justici).

Dneska mi to asistentka přinesla na stůl, klidně to podepsala a přijala, ani jí nenapadlo, že by to mohlo být podezřelé.

BUĎTE PROTO PROSÍM OSTRAŽITÍ A NENALEŤTE PODOBNÝM VYKUKŮM!!!

PřílohaVelikost
0249_001.pdf32.99 KB
Negativní zkušenosti předchozí téma | následující téma

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

1 Seems legit


Bylo to na základě objednávky nebo to přišlo samo od sebe? Hodí se do Spotřebitelské hlídky.

Obrázek uživatele Kajik

1.1 Ahoj Marku. Samozřejmě


Ahoj Marku. Samozřejmě bez objednávky, to bylo první, co jsem ověřil. Dneska přišla další verze, akorát už se "polepšili" a dali tam správný a úplný název firmy, přesnou adresu atd.

Jsem zvědav, kolik jich ještě přijde Smiling

---Doufej v nejlepší, získej ještě lepší!---

1.1.1 Šikulové


Tak to je asi jediná solidní indikace, že to nesedí, protože už první verze byla dobrá a jestli dělají další tuning, tak to pár lidí zaplatí Eye-wink

V poslední době chodily přes internet "hlášky od administrace e-mailu", že je potřeba se do něj znovu přihlásit, vypadalo to natolik přesvědčivě, že desetina lidí určitě zadala svoje login a heslo do formuláře.

Pak je takové varování dobré, protože i chytří lidi na to skočí.

1.1.1.1 Zkouší to už dlouho


S těmito podvodnými "fakturami" jsem se setkal již dříve (zápis do jakéhosi telefonního seznamu a pod.) a bohužel určitě né naposledy. Není to totiž záležitost tohoto roku, ale minimálně posledních 5 let. Vždy to jsou narychlo koupené "ready-made společnosti" (což lze dohledat v OR). Potom již stačí vybrat nějakého "bílého koně" a hurá na rychlý prachy.

Také jsem tento měsíc takovou "fakturu" obdržel a vše mě bylo hned jasné. Trochu jsem zapátral na internetu a za čas jsem zjistil, že se toto děje (a dříve i dělo) i v ostatních státech kolem nás. Tedy aby jsem byl přesnější, spíše ve státech bývalého východního bloku jako je Slovensko, Polsko, Rumunsko a Maďarsko. Je zajímavé že jsem nenašel žádnou zmínku o působnosti těchto chytráků v Německu nebo Rakousku. Asi mají lepší zákony.

Dohledat jdou také i TV reportáže.

Pár informací je i zde http://www.openoffice.cz/novinky/firma-office-servisni-a-distribucni-s-r-o-prodava-openoffice


https://www.traditionrolex.com/7