https://www.traditionrolex.com/7

 Brýle pro Afriku | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Brýle pro Afriku

Na podzim v roce 2007 vyhlásila humanitární organizace SIRIRI ve spolupráci s ZOO Liberec charitativní akci „Brýle pro Afriku“. Šlo o projekt, který vyzval občany k pomoci zemím střední Afriky.
 
Pořízení dioptrických brýlí je v těchto zemích finančně tak nákladné, že jen málokdo z obyčejných lidí si to může dovolit. Pro představu: pořízení brýlí znamená mnohdy investování celoročního platu, avšak za použité brýle se zde platí jen symbolický poplatek. Uvažme přitom, že oční choroby a poškození zraku jsou v těchto tropických zemích s minimální a drahou lékařskou péčí neustálou hrozbou. V našich podmínkách si vůbec tyto problémy neuvědomujeme. Přitom stačí jen skutečně málo: projít doma šuplíky a skříňky a jistě nějaké starší, již nepoužívané brýle každý najde. Darujeme –li je těm, kdo je potřebují, nebude nás to nic stát, uklidíme si šuplíky (a možná i v duši) a můžeme mít dobrý pocit, že jsme někomu potřebnému pomohli.
Pro velký ohlas tato charitativní akce běží dál a za dobu jejího trvání do Afriky již byly odeslány tisíce opravených a vyčištěných brýlí.
Církev československá husitská na Mělníce chce tuto aktivitu rovněž podpořit a zajistit sbírku a odeslání brýlí.
 
Pokud chcete pomoci i vy, můžete nepotřebné brýle předat každou středu mezi 17. a 18. hodinou. na faře v Tyršově ulici čp. 92 (nároží proti základní škole) nebo je zabalené do papíru či ubrousku opatrně vhodit zde do poštovní schránky kdykoliv, když půjdete okolo.
Měli bychom mít na paměti, že nikdo z nás neví, kdy sám bude potřebovat jakoukoliv pomoc, a dobré skutky se nám vracejí. Všem, kdo se rozhodnou této akce zúčastnit,  předem děkujeme.
 
Mgr. Hana Laura Černá, farářka


Město - z radnice

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

1 Optiky


Domluvte se prosím i s optikami na Mělníku, budou prvním místem, kde budou zákazníci o odložení brýlí uvažovat.


https://www.traditionrolex.com/7