Tip: Máme přehled co se kde šustlo! Buďte v obraze!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Vrázovka žije i v září

Kvalitní letní kino, koncerty, divadlo, pozorování noční oblohy velkým hvězdářským dalekohledem, velké hry pro dospělé i malé hry pro děti. To je nabídka posledního měsíce Parku Vrázovka pro Mělničany i turisty.
 
Nastává poslední měsíc, kdy bude tento prostor pro veřejnost otevřen. O prázdninách se uskutečnilo několik zajímavých akcí, které přilákaly mnoho zájemců, především z řad rodin s dětmi. Sochařské symposium, jehož cílem bylo vytvořit ucelenou kompozici skulptur na téma "Přírodní živly dětem", mělo také upozornit na krásné místo této pozapomenuté lokality a na její možnosti budoucího využití, např. jako klidovou zónu pro setkávání mělnických obyvatel (např. formou meditativní zahrady).
Program byl zaměřen především na volnočasové aktivity. V týdenních intervalech probíhal každý den dopoledne koncipovaný program pro děti vedený lektorem. Výtvarná dílna, muzicírování, dětské cvičení, keramická dílna a košíkářská dílna si vždy našla své příznivce. Tento program bude pokračovat od pondělí do pátku až do konce září vždy od 9.30 do 11.00 hodin. „Pro děti je dále připraven ohraničený prostor s expozicí sochařských děl společně s malým vodním světem. Toto vodní dílko znázorňující fyzikální zákonitosti vody má u dětí to nejvyšší ocenění, a tím je každodenní vysoká návštěvnost a radost dětí,“ říká Ondřej Muška, jeden z autorů Parku Vrázovka ze Studia Ekologika.
K dispozici je v parku dále několik šlapacích autíček, zahradní Člověče, nezlob se, velké zahradní šachy, petanque hřiště, badminton hřiště, minigolf, ruské kuželky a další.
Také pro dospělé je připraven bohatý program. „V průběhu prázdnin jsme zde promítali ve velice pěkném letním kině několik českých filmů na téma škola (např. Venkovský učitel, Pasťák...). V měsíci září budeme pokračovat v promítání už od 20 hodin,“ upozorňuje Ondřej Muška. Kino je vybaveno vysoce kvalitní projekcí o úhlopříčce 6 metrů a dokonalým studiovým stereo zvukem.
Neodmyslitelnou součástí programu je pozorování hvězd velkým hvězdářským dalekohledem společně s promítáním hvězdné oblohy na plátno. „Zde se můžete skutečně kochat noční oblohou a hledat své hvězdy,“ říká Muška. Doprovodné promítání záběrů z Hubbleova teleskopu dotváří atmosféru improvizované hvězdárny.
Další kulturní programy, ať již hudební, či divadelní budou inzerovány v programu na vývěsních plochách MKD, přímo v parku nebo na webových stránkách www.parkvrazovka.cz.
Přesun farmářských trhů do ulice k mostu podél Parku Vrázovka zaznamenal jak příznivé, tak negativní ohlasy. Místo pro pořádání trhů je velice vhodné, jak z hledisek pořádání trhů, parkování, dostatečného prostoru pro trhovce i návštěvníky. Kouzlo historického centra tu však schází. Naopak možnosti doprovodných hudebních a dětských programů jsou větší. Trhy budou pokračovat již tradičně každý sudý týden vždy v sobotu od 8.00 do 12.00 hodin až do 22. října. Program a další informace jak pro návštěvníky, tak pro prodejce se nachází na webových stránkách www.melnickefarmarsketrhy.cz nebo www.parkvrazovka.cz.
 
(se)


Město - z radnice